Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek ez egy jó kezdő...

Szerintetek ez egy jó kezdő arcápolási rutin pattanásos bőrre?

Figyelt kérdés

reggel:

habzó arctisztitó amiben van egy kis szalicilsav is

+ fényvédő



este: ugyan ez az arctisztító, revox szalicilsavas hámlasztó széruma, hidratáló


2021. ápr. 5. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

alapvetően jónak tűnik. csak figyelj hogy ne legyen túl sok illatanyag az arctisztítóban, fényvédőben és a hidratálóban. (én mondjuk magukra a fényvédőkre eléggé érzékeny vagyok és még nem találtam olyat a drága márkák között sem amitől nem pattognék ki, szóval arra is figyelj hogy esetelg hogy reagál rá a bőröd)


később akár érdemes niacinamidot és c vitamint is használni - főleg nyáron.

ha még nem ismered, a skinsmart honlapján érdemes olvasgatni, hogy mit ajánlanak

2021. ápr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
#1: Az Image fényvédőket próbáltad? Nekem nagyon bevált a 32-es matt és a hidratáló 50-es is.
2021. ápr. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó :) Majd szépen lassan be lehet vezetni a niacinamidot, azelainsavat, vagy ha súlyos a probléma a benzoil peroxidot. A retinoidok segítik a sejtosztódást, így segítik, hogy a pórusok ne tömődjenek el. Ha pedig a pattanások utáni foltokat is halványítani szeretnéd, akkor a retinol+c-vitamin (külön rutinban!) elég ütős kombó. A lényeg, hogy kezdésnek ez jó, és szép lassan (kb kéthetente) lehet bevezetni más hatóanyagokat is.
2021. ápr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!