Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Száraz de olajos arcbőrre tanács?

Száraz de olajos arcbőrre tanács?

Figyelt kérdés

Vízzel szoktam megmosni napi 3x az arcomat, ami után lehet érezni, hogy száraz és kicsit hámlik a bőr, de 2-3 óra múlva már elég zsíros/olajos hatású. Hámlásra próbáltam bőrradírt alkalmazni, nem vált be, hidratálás sem segít, mert akkor extra zsíros lesz. Tudnátok valami tippet adni ez ellen?

Egyébként van néhány miteszerem, valamint hetente 1-2 pattanás is kijön, régebben durvább volt, de a fogamzásgátló sokat enyhített rajta.

20L



2021. ápr. 5. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Napi kétszer arctisztító, nem víz, hanem rendes arctisztító. Napi kétszer hidratáló krém használata, reggel fényvédő.

Heti 1-2x hámlasztó az arcradír helyett.

2021. ápr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem száraz a bőröd, hanem vízhiányos, mellette pedig szeborreás. Az ilyen bőrt nagyon nehéz ápolni. Habzó arclemosó napi kétszer és hidratálni KELL! Az olajosság sajnos nem fog elmúlni, ha ilyen a bőrtípusod.
2021. ápr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vizes jellegű, zsírt nem tartalmazó hidratálót használj, van pl. a The Ordinary-nak az NMF krémje, de a patikai márkák is gyártanak ilyet. Ezen kívül jó hatású még a hialuronsav. A tiszta vizes arcmosás meg sem a felesleges zsírt sem a koszt nem szedi le.
2021. ápr. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2021. ápr. 6. 14:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Én még a niacinamidot ajánlanám a többiek ajánlása mellett. Nekem nagyon szépen szabályozza a faggyútermelésemet.:)
2021. ápr. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!