Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Könnyen zsírosodó és korpás...

Könnyen zsírosodó és korpás hajra milyen sampont használjak?

Figyelt kérdés

Nagyon könnyen zsírosodik a hajam és korpásodik is. Szőke vagyok, vékonyszálú a hajam, de dús, egyáltalán nem tűnik kevésnek. Hajmosás utáni második nap már látszik a zsírosodás, harmadik nap már nem tudom kiengedni, annyira látszik.

Próbáltam már többféle sampont, de egyik sem segített. Szilárdsamponon is gondolkoztam már, a Lushról sok jót hallottam, de elsőre nem akarok ennyi pénzt kiadni próbálkozásra. Van olyan sampon/szilárdsampon, ami tényleg használt valakinek?



2021. ápr. 6. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
próbáld minél több ideig húzni ne moss hajat gyakran, hogy a hajad szokja a zsírosodást, ecet segített nekem sokat meg a nizoral
2021. ápr. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem 2 dolog segített, az egyik a beauty jar fejbőr radír, zöld a címkéje, a másik a la roche posay baba fürdető-sampon. A fejbőr radírt kéthetente használom, többször nem kell.

Aloe veras pakolást szoktam rá tenni, aloe vera gél és avokádó olaj.

Így már 3 napot bír a hajam kiengedve, 4. napon felkötve, 5. nap mosom reggel.

Nem tudom a száraz sampon segíthet e, de tényleg próbáld minél tovább kihuzni.

Jaj és nekem volt olyan idegesítő szokásom hogy folyton piszkaltam, csavargattam stb. Ne tedd! 😃

2021. ápr. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

már kb 1-2 éve folyamatosan húzom, hetente 1x mosom, most korlátozások miatt könnyebb, mert nem látja annyi ember, de nagyon igénytelennek érzem magam :D tehát szerintem mondhatjuk, hogy a kihúzás semmit nem segít :( igen, én is folyamatosan piszkálom, próbálok róla leszokni, de nagyon nehezen megy.

egyszer próbáltam ecettel öblíteni, de vagy 2 hétig éreztem a szagát.

köszönöm szépen, mindenképpen megpróbálom őket :)

2021. ápr. 6. 17:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát én nem használok száraz sampont, helyette hintőport. Igazából nem erre a célra vettük, de mivel semmi másra nem használjuk, ezért gondoltam miért ne? Azóta is ezt használom, nekem segít. Csak jól el kell dolgozni a hajadon.

Egyébként az ecetet hogy csináltad? Én minden hajmosás után leöblítem vele, egyszer sem éreztem a szagát utána. Kb 2l vízben fel kell higítani egy evőkanálnyi mennyiséget. Sokkal szebb lett tőle a hajam.

2021. ápr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ecetet felkell vizezni es ugy a hajadra onteni, nem magaban ugy persze h budi lesz😄
2021. ápr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nyilván nem magában öntöttem rá. fenékig érő hajam van, szóval kb 5 liter vízhez öntöttem fél dl-t, én anno ilyen receptet találtam és még nem is magas %-osat. de lehet az arányok nem voltak rendben, pedig nagyon igyekeztem, hogy mindent betartsak 😅 hintőport próbáltam, de az csak 1 napra oldotta meg a zsírosodást, a korpásodás ugyanúgy megmaradt
2021. ápr. 6. 19:41
 7/7 anonim ***** válasza:
[link] nekem ez segített
2021. ápr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!