Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Villanófényes szőrtelenítés -...

Villanófényes szőrtelenítés - 12 éves lánynak lehet vajon használni?

Figyelt kérdés

És ha igen, melyik típusú készüléket ajánlanátok? Lányom 12, de már mindjárt 13 éves lesz. Szőke a szőre, azt is olvastam hogy arra nem annyira hatásos.


Hónalj és alsó labszarra szeretnénk valami tartós és végleges(ebb) megoldást találni.


Köszönöm ha valaki hozzá tud szólni ehhez.


2021. ápr. 10. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szőke a szőre akkor nem lesz hatásos.
2021. ápr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
12 éves gyereknek nem csinálnak ilyet.
2021. ápr. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Itthoni gépre gondoltam. Ezért kérdezem, nem találok infót arról, hány évesen lehet. Elég érett a lányom, 170 cm, 40-es lábak... 😉 De rosszat nem szeretnék tenni.
2021. ápr. 10. 21:59
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha szőke a szőre, akkor szerintem felesleges, mert nem lesz hatásos. Ha mégis ki akarja próbálni, akkor is inkább ősszel kéne nekiállni, nem most, mikor lassan jön a napsütéses idő (ilyenkor senkinek se ajánlják).

Amúgy 18 éves kor alatt nem ajánlják, viszont az otthoni gépek nem olyan erősek, így azt szerintem lehet hamarabb is, bár azért gyereknek nem biztos, hogy annyira jó ötlet. Én a helyedben azt mondanám neki, hogy még pár évig szőrtelenítsen máshogy és utána visszatértek ehhez a kérdéshez. Még addigra az is lehet, hogy kicsit megerősödik a szőre és úgy hatásosabb is lesz.

2021. ápr. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat, végül ebben maradtunk a lányommal, amit Te is írtál. Várunk pár évet ezzel. Köszönöm szépen még egyszer.
2021. ápr. 10. 22:43
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Úristen, ennyire nehéz megérteni, hogy szőke szőrrel nem használható? Akkor sem, hogy vártok vele? Menjetek el profi szőrtelenítésre, ha ennyire erőltetni akarjátok, ott személyre szabottan meg tudják mondani, hogy melyik a legjobb módszer.
2021. ápr. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
7%

Nem zárja ki egymást a napsütés meg a szőrtelenítő, nem kell sötét, naptól elzárt területen tartózkodni a kezelés után pár napig, az erős napsütést kell kerülni. Szerintem egy 12 éves is nyugodtan használhat IPL szőrtelenítőt, esetleg gyengébb fokozaton. Ha nem bírja, vagy valami gáz van, akkor nem használja tovább. Amúgy is ajánlott előtte próbát tenni mindenkinek. Az enyémnek a kezelési útmutatójában benne van, hogy "a 15 évnél fiatalabb gyermekek nem használhatják. A 15–18 éves kamaszok szüleik vagy a felettük szülői jogokkal rendelkező személyek beleegyezésével és/vagy segítségével használhatják a készüléket."

A miértre indoklás nincs. Azt ezt megelőző sorok alapján nem nézik ki egy gyerekből, hogy el tudja sajátítani a használatát, vagy esetükben nem próbálták ki, milyen hatása van.



Ezt nem ismerem, csak olvastam róla még régebben, ennek nem gond a világos szőr sem:

[link]


"Minden bőrszínen és szinte az összes hajszínen használható


Eddig nem volt lehetséges az ősz, szőke vagy vörös szőr tartós eltávolítása otthoni módszerekkel. Az Infinity-vel már lehetőséged van erre!"

2021. ápr. 12. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A pubertásban levő szőr változások csak ideiglenesek . Így nem ajánlott egyáltalán a lézeres szőrtelenítés ami végleges , mert kárt is okozhat és lehet nem csak ideiglenes marad ez az elváltozás hanem végleges . Egyébként is az Ipl akkor jó ha valakinek sötét szőre és világos bőre van . Ha a lányodnak szőkés szőre semmit se fog érni . Nyáron amúgyse kezdjük el az Iplt .

Én a gyantázást tudom ajánlani .

2021. ápr. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

8-as jól írja.

Ilyenkor nem ajánlott!

Sem a kora miatt, sem az évszak miatt

2021. ápr. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el gyantáztatni, attól semmi baja nem lesz. IPL/lézer kezeléssel meg majd pár év múlva megpróbálkoztok. Most úgyis abban a korban van, amikor természetes úton erősödik és sötétedik a testszőrzete.
2021. ápr. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!