Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kozmetikus vagy tudatos...

Kozmetikus vagy tudatos bőrápolási rutin?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal ezzel a témával vitatkozunk össze, szóval itt is rákérdezek.

Eddig egy kozmetikus ismerősünkhöz jártunk, viszont az otthagyott összegért cserébe semmit sem hatott (többször voltam).

Teljesen kétségbeestem, mivel lassan 20 leszek és az arcom nagyon problémás.


Utána elkezdem bővebben kutatni a tudatos bőrápolás után, szakértőket és ezzel foglalkozó embereket néztem, olvastam az írásaikat, utána nagyjából ki is alakult hogy milyen termékekkel próbálkoznék.

Viszont amikor ezt felhoztam, anyukám azt mondta hogy inkább menjünk egy másik kozmetikushoz (akinél már voltam és az sem okozott nagyobb elégedettséget).

Próbáltam mondani hogy attól, hogy talán havonta elmegyek egyszer hozzá, attól naponta még kell tisztítani az arcot, napvédőt kenni rá stb, de nem nagyon hatotta meg.


Most akkor erőltessem az arcápolási termékeket, vagy próbáljam újra a kozmetikust?



2021. ápr. 19. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

egyebkent a ketto nem zarja ki egymast. siman csinald minden nap a tudatos arcapolast es attol meg 1-2 havonta el lehet menni kozmetikushoz. de ha semmit nem er, felesleges eroltetni, kidobott penz. 20 eves vagy, allj a sarkadra, mondd, hogy nem mesz.


amugy lehet, hogy ha latja majd az arcapolas eredmenyet rajtad, megvaltozik a velemenye.

2021. ápr. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy profi, önmagát folyamatosan képző és lelkiismeretes kozmetikus jó kiegészítés lehet, de ennél nem több. Ami tényleg segíteni fog hosszútávon, az egy jól felépített bőrápolási rutin. Eleve sok hatóanyagot minden nap, vagy hetente többször kell alkalmazni ahhoz, hogy kifejtse a hatását. Például ilyen a retinol és a C-vitamin, de hámlasztani sem árt heti 1-2 alkalommal (de nem többször!). Ahogy te is mondod, a mindennapi alap rutin is fontos (reggel: kíméletes lemosás, hidratálás, legalább 30-as faktorszámú fényvédő/este: dupla tisztítás, hidratáló).


Szerintem maradj ezen a vonalon (persze ettől még kozmetikushoz is elmehetsz, csak legyen gyanús, ha rögtön el akar adni egy bizonyos termékcsaládot, ördögtől valónak tartja az otthoni hámlasztást vagy ilyesmi :D ), tájékozódj és építs ki magadnak egy jó kis rutint. :) Talán idővel anyukád is rájön, hogy kifizetődőbb a tudatos bőrápolás, esetleg mutass meg neki pár kutatást.

2021. ápr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Mindkettő segíthet.Ajánlom a Skinsmart oldalt ott bőven van információ a bőrápolásról,rutinról.
2021. ápr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ❤️
2021. ápr. 20. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!