Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A gyanta eltünteti a fekete...

A gyanta eltünteti a fekete pontokat a lábon (eper bőr)?

Figyelt kérdés

Sok mérlegelés után végül egy évvel ezelőtt úgy döntöttem, hogy epilátorral szeretnék szőrteleníteni, ezért vettem is egy elég jó minőségűt. Igazából jól működött meg minden, csak kiderült hogy nagyon nem bírja a bőröm. Állandóan szőrbenövések lettek a lábamon, és ami még jobban zavar, hogy ilyen fekete pontok vannak ott közvetlen szőrtelenítés után is(elég fehér is a bőröm, szóval még jobban látszik). Olvasgattam utána a témában, de semmi érdemlegeset nem találtam, úgyhogy gondoltam megkérdezem, hátha valaki hasonló cipőben járt, mint én de talált rá megoldást.

A bőrradírozást próbáltam már, de nem sokat segít, plussz még sebes is lesz tőle a lábam. Ha megpróbálom kipiszkálni egyenként őket, akkor szintén sebes lesz, plussz nagyon időigényes is. Nemrég vettem egy krémet, ami elvileg erre van kitalálva és kémiailag hámlasztja a bőrt, hát semmit sem ért, pedig elég drága volt.

Most ott tartok, hogy újra kipróbálom a gyantát, mert azt olvastam, hogy az megoldás lehet erre a problémára. Igazából gyantáztattam már ezelőtt, csak nem szerettem, mert mindig meg kellett növeszteni a szőrt, ezért úgy néztem ki mint Csubakka, mikor visszamentem. Viszont legalább fel mertem venni egy rövidnadrágot anélkül, hogy szégyelltem volna a lábamat, szóval lehet, hogy mégis ezt választom. Szóval ezután a kisebb regény után az lenne a kérdésem, hogy a gyantától megszűnhet ez a probléma, és ha nem, akkor bármi más megoldás van rá? Vagy szokjak hozzá hogy nekem ez adatott?



2021. ápr. 28. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Esetleg próbálj ki valami hámlasztó szérumot a lábadon.

Szerintem néha ha csinálsz egy ilyen hámlasztást akkor talán nem lesznek szőrbenövéseid.

2021. ápr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nemrég kezdtem használni egyet, de semmit sem ért eddig🤷
2021. ápr. 28. 13:38
 3/6 anonim válasza:
100%

Én ugyan ebben a cipőben járok, mint te. Rengeteget gondolkoztam, hogy melyik szörtelenítési formát válasszam a lábamon. Jártam kb. fél évig rendszeresen gyantáztatni kozmetikushoz (lábszár+combgyanta), de rettentően frusztrált, hogy meg kell várni míg kellő mértékben visszanő a szőr és rengeteg szőrbenövésem lett. Én is az epilátor mellett döntöttem. Vettem egy Braun Silk Epil 9-et, amit lehet vízben/víz alatt is használni, ez nagyon fontos volt. (Mikor még csak borotváltam a lábam, már akkor rájöttem, hogy a bőr "megfelelő előkészítése" mennyire fontos.)

Az első fél év alatt, amíg használtam az epilátort rengeteg mindenre rájöttem. Az elején valami katasztrófa volt a lábam, rengeteg eltépett szőrszál, iszonyú sok benőtt szőr, ah borzalmas volt. Rá kellett jönnöm, hogy amit a reklámokban mondanak az epilátorokról, az nem feltétlenül igaz. Nem lesz 1 hónapig szőrtelen az ember lába, bárhogy is csinálja. Nem rendelkezem extrém szőrzettel, szerintem a legtöbb embernek az enyémnél jóval erősebb is a szőrzete és több is, nem is nő gyorsan, borotvával is csak 4-5 naponta szedtem le. Rájöttem, hogy úgy a leghatékonyabb az epilálás, ha kb. hetente átmegyek nagyon alaposan a lábamon az epilátorral. Így azok a szőrszálak is kijönnek, amiket eltép a gép. De még így is sokkal jobb, mint ha borotválnám a lábam.


Na és akkor leírom, hogy én mit hogy csinálok, hogy normálisan nézzen ki a lábam.😅

Az epilálás előtti este jó vastagon hidratálókrémmel bekenem a lábaimat fürdés után. Kenyj annyit, amennyit csak beszív a bőr, én ha beszívta kenek még egy kicsit, megvárom míg ujra beszívja és így tovább, többször kenek keveset. Ez nagyon fontos lépés, ha egy száraz megviselt bőrt kezdesz epilálni vagy gyantáztatni, nagyon rossz végeredmény lehet belőle. De extrán jót teszel a bőrőddel, hogy ha az epilálásokon kívül heti 2x alaposan hidratálod. Legeslegjobb mindenmentes (tudatos bőrápolásba beleférő) hidratálókrémek, amiket én használok: Cerave Moisturizing Lotion (a legcsodálatosabb testápoló, hasonlóval sem találkoztam még) és Mixa Atopiance Testápoló (drogériában kapható, szintén nagyon jó).

Az epilátort előző este feltöltöm, az epilálás folyamata a kövezkezőképp történik:

A kádban először alaposan megmosom a lábaimat tusfürdővel. Ehhez a művelethez fürdőpamacsot szoktam használni és jó meleg vizet. A cél az, hogy felpuhítsuk a bőrt, nagyon alaposan átdőrzsölöm a lábam a szivaccsal. Annyi víz legyen a kádban, ami legetőleg jó meleg és pont ellepi mind két vábadat mindenhol. Így amíg az egyik lábadat csinálod, a másik lábadon ugyan úgy puha marad a bőr, csak tartsd a víz alatt. Nem szabad az időt sajnálni, alaposan haladj végig a lábadon az epilátorral, tartsd jó szögben, hogy minél több szőrt ki tudjon tépni. (Nekem mindennel együtt ez 45 perc.) Miután kész vagyok, én jó meleg vízzel alaposan leöblítem a lábaimat, bár eléggé "éget" olyankor a víz, de a rengeteg piros pötty egy árnyalatnyit halványabb lesz. Fontos, hogy minden használat után alaposan tisztítsd ki a gépet! Én rögtön epilálás után semmit nem használok, akkor rettenetesen érzékeny a bőr. Jó pár óra múlva vagy másnap reggel kenem be újra hidratálóval, ha már nem érzékeny.


Két epilálás között heti 2x a testápolózás előtt fürdőpamaccsal zuhanyzás közben nagyon alaposan átdörzsölöm a lábam.

Ha bármitől kisebesedik a lábad, vagy rosszul csinálsz valamit (pl nagyon száraz a bőrőd) vagy rossz a termék. De a bőrradír alapból nem egy jó dolog, csak rosszat teszel ha külömböző szemcsékkel felsérted a bőröd védőrétegét. A fürdőpamacs sem a tökéletes megoldás, de talán a kisebbik rossz.

Még így sem lehet teljesen elkerülni a szőrbenövést, de egy fokkal jobb a helyzet. Sajnos az epilátor és a gyanta is, ugyan úgy szőrbenővéseket okoz.

Én is sokszor kinyomom, ha konkrét fekete pöttyöt látok, de tényleg csak elszórva van egy kettő a lábszár részen. (Mikor elkezdtem epilálni, tiszta fekete pötty volt a lábam mindenhol, ahhoz képest ez semmi.) Viszont, ha nyomkodsz nagyon fontos, hogy fürdés után, kellően felpuhított bőrrel és ne körömmel! Nekem egy picit hosszabb fürdő után hacsak a fekete pötty körüli bőr gyengén megnyomom, már ki is bújik a szőr. Én max. 2 hetete egy délutáni hajamosásos fürdés után, mikor még jó fények vannak kint, elindítok egy rész sorozatot és konyomkodtom óvatosan, amit ki kell, majd a végén áttörlőm a kinyomott részeket gyógyszertári alkohollal. És így meg merem kockáztatni, hogy azt mondom, nagyon szép a lábam.


A hámlasztásról annyit, hogy nagyon óvatosan és okosan kell csinálni. Heti max. 2-szer lehet, tisztítás után, este lefekvés előtt célszerű. Inkább kevesebbet használj, mint többet, ez egy sav, nem szabad leégetni a bőrt. Nagyon fontos, hogy CSONTSZÁRAZ bőrre rakjuk a hámlasztót és utána bőséges hodratálót kenünk. Másnap reggel alaposan lemossuk és nem megyünk fényvédő nélkül sehova. Írtó csúnyán tönkre lehet tenni a bőrt, ha hámlasztunk és nem használunk fényvédőt. A hámlasztók fényérzékenységet okoznak, nagyon csúnya pigmentfoltokat és gyors bőröregedést lehet tapasztalni ha ezzel nem foglalkozunk. Egyik hámlasztó sem ér annyit, hogy tönkre tegyük a bőrünket. Legjobb, ha a láb hámlasztását meghagyjuk azokra az időkre, amikor alapvetően is hosszú nadrágot hordunk mindig, tehát nem éri fény a bőrt. Nem olyan kellemes, ha 38 fokban cseppekben folyik le a lábadról az izzadsággal együtt az 50 foktoros naptej. És ami még fontos, hámlasztásnál nincs gyors eredmény. Legjobb esetben is 2-3 hónap múlva fogsz látni bármi eredményt. Jobb ha meghagyjuk a hámlasztást az arcra és a felső test problémásabb részeire, egy jó rutinnal együtt tényleg csodákra képes.


De ha rám hallgatsz, szerintem inkább "manuálisan" jobb küzdeni a szőrbenővés ellen. Én is kipróbáltam rengeteg szőrbenövés elleni krémet, gélt, csodaszert, hát nem is akarom mondani mekkora néphülyítés az egész.

Remélem tudtam bárkinek segíteni😊

2021. máj. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Úristen 3-as, nagyon szépen köszönöm ezt a hosszú választ, rengeteg hasznos információ van benne.😄

Annyi kérdésem lenne hozzád, hogy neked a szivacsos dörzsöléstől nem lett nagyon sebes a lábad? Én próbáltam és tele lett karcolásokkal, sebekkel. Szerinted valamit rosszul csinálok vagy csak túl érzékeny a bőröm?

2021. máj. 2. 10:50
 5/6 anonim válasza:
100%

Nem, alapvetően egy puhább fürdőpamacsot használok és nem dörzsölöm nagyon erősen. Elég csak a legfelső elhalt hámsejteket eltávolítani, nem kell erősen sikálni, inkább csak alaposan "átmostni" a tusfürdős pamaccsal a lábakat. Próbált meg esetleg akkor használni a szivacsot, mikor már 1-2 percet voltak a lábaid a vízben, kicsit megpuhul a bőr, de úgy már végképp nem kell erősen dörzsölni. Nekem is nagyon érzékeny a bőröm, de a hidratálás segít. Esetleg próbálkozhatsz más tusfürdővel is, én személy szerint Baba Lanolinos Tusfürdő használok, régen mikor borotváltam a lábam, messze ezt találtam a legjobb "borotvahabnak". A párom már 2 éve csak ezzel a tusfürdővel borotválja az arcát.😅

A sebek semmiképp nem jók, ha rosszul gyógyulnak a helyük apró foltok formájában megmardhat. Inkább próbáld elkerülni a sebesedést. Próbálkozz még gyengébben a szivaccsal vagy szerezz be egy kíméletesebb szivacsot.

A sebekre, hogy biztosan szépen gyógyuljanak vehesz mondjuk La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 krémet. Egy kicsit drágább kategória, de magasan a legjobb minőség. A többi mámosítóval ellentétben ez beszívódik a bőrbe, tehát nem ragadsz órákig tőle és csodálatosan puhává teszi a bőrt, amellett nagyon gyorsan gyógyítja a sebeket. Én az arcom hámlasztásánál használom, jó vastagon a hámlasztó fölé, illetve heti 2x kenem pakolásként a pattanások után mardat hegekre, foltokra. Tényleg csodakrém és egy 30 ml-es kiszerelés is nagyon sokáig elég.

2021. máj. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm utolsó!
2021. máj. 8. 16:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!