Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Anyajegyeltávolítás tapasztala...

Anyajegyeltávolítás tapasztalatok? Most csináljam, vagy várjak őszig?

Figyelt kérdés

Végre rávettem magam, hogy eltávolíttatsam az 5mm-es (kiálló, halványan pigmentált) anyajegyemet az államról, amit mindig is le akartam szedetni. Már hónapok óta kerestem a megfelelő orvost, és tegnap végre el is mentem a legszimpatikusabbhoz egy konzultációra. Azt mondta, hogy nem rossz indulatú, és könnyedén ki is tudná metszeni egy 1cm-es vágással. Viszont azt is mondta, hogy mivel esztétikai okaim vannak csak, jobban tenném, ha nem pont a nyáron csinálnék ilyet, hanem összel. Nehezen döntök mert eddig úgy gondoltam, hogy ha életem végig is maradna nyoma, inkább viselnék egy kisebb heget mint ezt az anyajegyet. Azomban nyár és közösségi programok ide vagy oda, most van több időm. Sok mindent kérdeztem tőle, de a műtét utáni sebgyógyulásról sajnos elfelejtettem. Pontosbban arra lennék kiváncsi, hogy egy ilyen 1 cm hosszú varratnál mennyi ideig tart a "kritikusabb" időszak. Ez alatt a kinézetet értem. A "rózsaszín csík" a későbbiekben nem zavarna, de az az előtti stádiumról nem tudok semmit, és képeket sem találok az interneten. Mennyire feltűnő egy ilyen friss varrat/vágott seb? Mennyi idő után vált át a "rózsaszín csík" stádiumba? (Bocsi, nehezen tudom kifejnzi magam :D)

Összegezve a kérdés, hogy kinézet szempontjából várjak őszig, vagy csináljam meg most? Ha most csinálom akkor egész nyáron csúnya lesz vagy azért begyógyul az hamarabb? Itt a csúnyát úgy értem, hogy jobban látszódik mint maga az anyajegy volt. Nem a késtől félek, hanem attól, hogy mindenki azt nézze, hogy valamit csináltak velem.



2021. máj. 18. 17:42
 1/2 A kérdező kommentje:

Ja egyébként egy magánorvost választottam. Olvastam rossz tapasztalatokat az SZTK-s és korházi hentesekről.


18/f

2021. máj. 18. 17:44
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia,nekem volt anyajegy eltávoltításom az orromról. Igaz ősszel, az első egy hét az vicces volt mert egy kötéssel/nagyobb ragtapasz szerüséggel az orromon jártam mindenhova.

Én az első 2-3 hétre mondanam azt hogy gyógyulgatott, a 3. Hét után már kb alig látszott a heg.


Szerintem a erős napfény/uv sugárzas miatt mondta a doki hogy lehet jobb lenne ősszel csinálni. Mert az nem tesz túl jót a bőrnek.

2021. máj. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!