Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit milyen sorrendben kellene...

Mit milyen sorrendben kellene használnom?(The Ordinary)

Figyelt kérdés

CeraVe micellás víz-CeraVe arc lemosó-Fényvédő-Hidratáló eddig ebben a sorrendben használtam reggelente.

Este ugyanez csak fényvédő és hidratáló helyett egy Vishy termálvizes permetet éá arra a Hyaluron savas szérumot.


Viszont most bevasaroltam The Ordinary termékekből,olvasgattam de nem találtam rá választ,hogy milyen sorrendben kellene használnom.Mit kellene este és mit reggel.

Kezdő vagyok nem akarom elrontani.


Amit beszereztem :


-Lactic Acid 5% +HA


-Retinol 0,2% in Squalane


-Hyaluronic Acid 2% +B5


-Glycolic Acid 7% (ezt csak azért vettem mert mert olvastam,hogy eltünteti a szőrbenövéseket,lábszáron szeretném használni de minden más tapasztalat is érdekel vele kapcsolatban)


-Vitamin C Suspension 23% +HA Spheres 2%


-Natural Moisturizing Factors

+ HA


Érdekelnének a tapasztalataitok és hogy milyen fényvédőt használtok mi vált be nektek.Nekem jelenleg egy Dm-es 50 faktoros gyerekeknek való fényvédőm van de túl zsíros,nem szeretem csak azért vettem meg mert illat anyag mentes.

Néha felkenem a 20 faktoros SunDance naptejet is.Ez nem irritálja a bőrömet és nem pattogok ki tőle mint a zsíros gyerekeknek való krémtől.

Tudom valami komolyabb fényvédőt kellene használnom ezért is érdekel,hogy nektek mik a tapasztalataitok.



2021. máj. 25. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Pontosan sajnos nem tudom ezeknek a sorrendjét, de Youtube-on keress rá Skinmart videókra, írd mellé a termék nevét, sok hasznos dolog el van magyarázva, ezek közül is.
2021. máj. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne egyszerre kezd el őket használni, hanem fokozatosan vezesd őket be kb 2 hét eltéréssel mert ha vmelyik irritalni fog akkor tudod majd melyik.

A retinolt és a hámlasztókat(tejsav, glikolsav) csak este használd és mellettük szigorúan muszáj fényvédőzni. A C vitaminos szuszpenziót én szintén inkább este használnám, a hialuronsav +B5 mehet nappalra is és estére is.

2021. máj. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ne kezdj el egyszerre ennyi újdonságot használni egyszerre, csak fokozatosan. Ha ez megvan, én így használnám őket, ebben a sorrendben:

Reggel:

- lemosó (itt felesleges 2 képéses, elég az 1 is)

- C vitamin

- hidratáló

- fényvédő (fényvédő mindenképp az utolsó legyen, ne erre kend a hidratálót)


Este:

- lemosó (itt jó a mostani 2 lépéses)

- vagy hámlasztó vagy retinol, egy nap ne használd mindkettőt (felváltva lehet, egyik nap ezt, másik nap azt, de eleinte érdemes kihagyni napokat szünetnek, mert ez így sok lehet a bőrödnek eleinte)

- Hyaluronic Acid

- hidratáló (permetet is használhatsz, de utána akkor is kéne estére hidratálókrém is)


Amúgy kb annyi a szabály, hogy először kell a könnyebb állagúakat és utána a nehezebbeket. Szóval először szérum, utána krém. A fényvédő pedig mindenképp az utolsó lépés legyen a rutinban.

2021. máj. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.Reggel nem szokom használni a micellás vizet csak este vagy ha volt rajtam smink.

És jó tudni,hogy a fényvédő az utolsó mert eddig azt használtam elsőnek majd a hidratáló és arra a smink.

Köszönöm mégegyszer😊🥰

2021. máj. 25. 17:51
 5/7 anonim ***** válasza:
42%
És csak úgy csukott szemmel kiválasztottál pár dolgot az oldalról?
2021. máj. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem.Tudtam,hogy mit akarok és utána olvastam,hogy mi mire jó.

Első hámlasztóm ezért a leg gyengébbet választottam.

Első retinol ezért úgyszintén a leggyengébbet.Volt már C-vitaminos szérumom de tele szilikonnal és illatanyaggal de szerette a bőröm.Hidratálót próbaként vettem.Hyalutonom is volt de úgyszintén olyan márka ami tele van minden olyannal ami felesleges.

A célom az volt,hogy kialakitsak egy olyan arcapolasi rutint amit kezdőként jól beletudok építeni a mindenapjaimba.A fő célom hogy megőrizzem az arcom fiatalságát és hibátlan legyen a bőröm vagy ha nem is hibátlan legalább a tág pórusok tűnjenek el.Bár ezen kívül nem sok gond van au arcommal.

Nem vagyok olyan hülye,hogy összevásaroljak mindent és felkenjem😅

Csak a helyes sorrendet nemtudtam.Mit mivel rakhatok egyszerre.Reggel vagy inkább este.

2021. máj. 27. 00:41
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Mennyire idióták és agymosottak vagytok, hihetetlen. Hámlasztót nem tudsz venni, azt bőrgyógyász csinálja, és egy hámlasztás vagy 120 ezer ft., 7 napig hámlik az arcod utána. Az ilyen Ordinary hülyeségek mind csak marketing drogériás termékek, tényleg csak a legalja réteg vásárolja ezeket, akiknek nem számít a bőrük. Micellás víz is rohadt gagyi, alkoholos arclemosóról hallottál már? Azt használj. Hámlasztani csak bőrgyógyásszal 30 felett, pattanásokra meg fogkrém. Elhalt hámréteget az alkoholos lemosó is simán lehozza, vagy pedig borotva a homlokon, arcon. Semmi más nem kell, csak arclemosó és hidratáló. Az ilyen skinmartos idiótákra meg ne hallgassatok, meg olyan fiatal az a csaj, hogy egy normális ember tuti nem bízna meg benne, egyszerűen tapasztalatlan, csak idősebb emberek tanácsadásait kövessétek, akiknek van már rutinjuk az évek alatt.
2021. jún. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!