Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Minden szőrtelenítés után...

Minden szőrtelenítés után rengeteg szőrbenövés (nem gyulladt). Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Régebben borotváltam a lában, de attól, hogy simának éreztem, sok helyen látható volt a szőrszálak bőr alatt maradt része. Nem tudom, másnak is ennyire átlátszó-e a bőr teteje, mindenesetre engem zavart, pláne úgy, hogy a bőröm fehér, a szőr pedig fekete. Hamar vissza is nőtt mindig a szőr és nagyon kemények voltak a szálak. Szóval elhatároztam, hogy leteszem a borotvát és mással próbálkozom.

Próbáltam epilálni és gyantázni is, mindkettővel közvetlenül szőrtelenítés után elégedett voltam, viszont amikor elkezdett visszanőni a szőr, a lábam valami elképesztő undorító lett. A szőrszálaknak csaknem fele a bőröm alatt nőtt. Nem gyulladtak be, de nem szép látvány és kellemetlen érzés, mert közben érzem, hogy a bőrömet szúrja. Volt, hogy próbáltam egyenként kipiszkálni. Azon túl, hogy nagyon sok idő, még pöttyök is maradtak a helyén. Viszont amikor hagyom őket, van hogy fél centisre is megnőnek, mire kibukkan a végük.

A lábamat minden szőrtelenítés előtt hosszan meleg vízben tartom, hogy puhuljon a bőr. Próbáltam már radírozni is szőrtelenítések között, de semmi javulás. Nem tudom, mit csinálok rosszul.

Valakinek van valami tippje? Eléggé kétségbe vagyok esve, mert nyáron mindig csak egyszerre 1-2 napra merek így rövidebb nadrágot venni.

20/L



2021. jún. 2. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen, bármit csinálok. Visszatértem a borotvához. Ott vannak a fekete pontok, másnap már borostás, mert erős, vastag szőr van rajtam, de mindent összevetve, így a legszebb, bár ez sem szép...
2021. jún. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rá keret(vagy esetleg kölcsön kérni), akkor talán egy ipl géppel tehetsz egy próbát.

Nekem is benovesre hajlamos a szőrőm, ipl-lel nincs tapasztalatom csak gondolkodok rajta én is.

Egyébként azt találtam ki pár hónapja, hogy rendesen heti 2-3 alkalommal kémiai hamlasztom a kritikus területeket. Kezdetben 10%-os tejsavval most 7%-os glikolsavat használok+bha hamlasztó(a tejsav és glikolsav the ordinary márkájú a bha pedig cosrx). Így azért a korábbiakhoz képest sokkal elfogadhatóbban néz ki a lábam.

A másik ha még eddig nem jutott eszedbe, hogy steril tűvel piszkáld ki a szorszalakat. Jobb mint ujjal és körömmel kinyomkodni. Ezen kívül fontos még a testapolo is.

2021. jún. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Hámlasztani még nem próbáltam, talán megpróbálom majd. Tűvel piszkálom ki a szőrszálakat, ha épp van annyi türelmem, de mivel sok kipiszkálnivaló van, borzasztó sok idő lenne az összeset kiszabadítani.

Egyébként ha nagyon gondolkodom valamin, van hogy közben szemöldökcsipesszel huzigálom ki a szőrszálakat. Persze nem az egész lábamon, hanem csak foltokban, mert az egész rengeteg idő lenne. Viszont olyankor valahogy nagyon ritkán kezd a bőröm alatt újranőni, pedig nem is készítem elő akkor a bőrömet. Nem tudom, miért van ez, mivel úgy láttam, többnyire rendes szőrtelenítéskor sem tépődik el a szőr, hanem rendesen kijön, mint a csipesznél.A kihúzás iránya sem nagyon tér el.

2021. jún. 3. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!