Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az epilálás egyenlő a borotvál...

Az epilálás egyenlő a borotválással?

Figyelt kérdés
16l vagyok es a gének miatt sajnos eleg sok szort örököltem... A kezemet borotvalom mert nagyon idegesit. Es a nyar kedveert a hasamrol is szeretném eltuntetni hogy ne erezzem magam kinosan. Epilalasra gondoltam mert az egy eleg sok idore megszüntetni de a kerdesem az lenne, ha le epilalom es visszanő akkor olyan lesz mint ha borotvaltam volna? Mert ugye az epilator az egeszet kihuzza a borotva pedig csak a kilatszodo reszt borotvalja le ebbol kovetkezetesen több lesz es olyan szuros lesz mint a kaktusz, epilalassal megtudom ellozni hogy olyan legyen mint egy kaktusz? Mert lényegében az egeszet szedi ki es nem kene olyannak lennie mint borotvalas utan, de javitsatok ki kerlek

2021. jún. 20. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól gondolod.


Borotváláskor a szőrszál elvékonyodó végét levágjuk, így mikor visszanő, a vége olyan vastag, mint amilyen a töve lenne borotválás nélkül.


De ha teljesen kihúzódik a szőrszál, akkor mikor más nő, a vége vékony lesz.

2021. jún. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :)
2021. jún. 20. 13:48
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne borotváld sztem, én a kezemet csak gyantázom. Epiláló gép is jó. Ritkásabban és gyengébb szőr fog visszanőni.
2021. jún. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázz milyen gépet veszel, vagy milyennel végzed az epilálást. Ha erősek a szőreid némelyik gép csak beszakítja azokat. Kis sötét pontok lesznek a szőrszálak helyén, majd amikor visszanő pont ugyanaz lesz az eredmény, mint a borotválásnál.

Elviekben azonban jó a gondolatmeneted. A gyanta állítólag biztosabb, de azt még nem próbáltam.

2021. jún. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A kezemet borotvalom, ott nincsenek piros se fekete pontok es 2 perc alatt megvan mindket kezem tehaz azt csak borotvaval, epilatorral is vegig mentem mar rajta ami bevallom fajt nem is kicsit, a hideg kirazott minden percben :D gyantat meg nem próbáltam, az ismeroseim nem nagyon dicsertek de kinek mi
2021. jún. 20. 16:57
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó, én csak egy tapasztalatot mondtam. Nem mindig húzza ki tövestől a szőrt az epilátor. Lehet, hogy konkrétan nálad nem látszik a nyoma. A kipróbálás után látod majd, mikor nől vissza a szőr, hogy nálad mi történik, mennyi idő után nől vissza.
2021. jún. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Első körben érdemes lenne megvizsgálni, hogy a pajzsmirigyed rendben van-e. Pajzsmirigy alulműködésnek lehet az egyik tünete az erős szőrösödés. Ez a betegség örökölhető, szóval simán lehet, hogy a szüleid is azért szőrösek.

Addig is, az epilálás tartósabb eredményt hoz, de a hason biztos, hogy pokolian fog fájni.

2021. jún. 21. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Anyukámnak sajnos gondok vannak a pajzsmiriggyel, de szerencsére ő ehhez ért hisz ez a szakmája, magának is ő vizsgálta ki :D engem többször is átvizsgált de elvitt megnézetni hogy nincs e probléma vele. Minden rendben van, apukám az akinek sötét sűrű szőre van ezt lehet tőle örököltem
2021. jún. 27. 20:22
 9/10 anonim ***** válasza:
És ha valakinek baj van a pajzsmirigyével és attól szőrösödik ennyire, arra van megoldás?
2021. szept. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, van. Gyógyszer, egészséges életmód. De a szőr ettöl nem hullik ki, csak normalizálódik, nem lesz olyan sűrű.
2021. szept. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!