Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ősz haj elfedésére legjobb...

Ősz haj elfedésére legjobb hajfesték és fodrászat? Esetleg házilag?

Figyelt kérdés

Fiatalon elkezdtem őszülni (nagyrészt a stressz miatt), és most olyan hajfestéket keresek, ami segít elfedni az ősz hajszálakat.


A hajam alapvetően fekete / nagyon sötét barna, erre keresnék jó minőségű hajfestéket amivel otthon magamnak is tudnám festeni.


Még néhány kérdés:

- van a fővárosban olyan fodrászat, ahol profin eltüntetik az ősz hajszálakat?


- van olyan hajfesték, amivel hosszabb időre ( mondjuk néhány hónap) elfedhetőek a hajszálak?


-fokozhatja a hajhullást, ha évekig festem?


Köszi a válaszokat! (24f)



2021. jún. 20. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:

A fekete festékek elég károsak, inkább keress egy hajszínezőt vagy hennát (növényi hajfestèket), ha nem akarod, hogy nagyon hullani kezdjen.

Hónapokra nem tudod eltüntetni, mert a haj nő, kb. 1 cm-t havonta. Sajnos a fekete még rosszabb, mert pár nap után látszik a lenövés, szélesedik a választék. Úgy fog kinézni, mintha kopaszodnál.

A legegyszerűbb az lenne, ha elfogadod így, és hagyod természetesen megőszülni.

2021. jún. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Csak az a bajom hogy nagyon nem néz ki jól, és komolyan szorongok a dolog miatt...


Igen a hajhullástól eléggé félek, ezért is nem vagyok biztos benne hogy festetném, de így meg tükörbe se akarok nézni..


Ezt a tartós stressz okozta nálam, sajnos nem genetikai jellegű, már ha abból indulok ki hogy se anyám se apám nem őszült huszonévesen, csak jóval később...

2021. jún. 20. 15:58
 3/10 anonim ***** válasza:

#2: Szüleim 60 felett kezdtek őszülni. Én 16 évesen.

Nő vagyok, nálam más megítélés alá esik a hajfestés és az őszülés is. Minden színt próbáltam. A feketét és a sötétbarnát kell leggyakrabban festeni, és attól hullik a haj legjobban.

A színező egy fokkal jobb, ott nincs olyan durva lenövés, mert idővel kicsit kikopik.


[link]


[link]


[link]

2021. jún. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a linkeket, az utolsó az sajnos világosbarna szín, nem tudom hogy az jó lenne-e az én hajamra.


Mindenesetre érdekes amit mondasz a szüleidről és rólad. Én azért gondolom hogy a stressz volt a korai őszülésem oka, mert elég intenzív 3 év áll mögöttem, azelőtt egy ősz hajszálam sem volt, most viszont tele vagyok velük..


Egyébként hogy működnek ezek a színezők? Hajat mosok velük vagy felkenem őket és hagyom megszáradni?

2021. jún. 20. 16:32
 5/10 A kérdező kommentje:
Oxidációs hajfestésről esetleg vannak tapasztalatok?
2021. jún. 20. 17:00
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsót azért linkeltem, mert kimondottan férfiaknak készül.

Két alkotóelemből állnak, összekevered alaposan, felkened a hajadra, jól eloszlatod, átfésülöd esetleg, és 20-30 perc után nagyon alaposan lemosod.

Először kérj segítséget a drogériában, mert a fekete tényleg fekete, és valószínűleg egy sötétbarna, hamvas árnyalat lenne a legjobb.

A színkódot figyeld, minél kisebb az első szàm, annál sötétebb. Tehát 2 vagy 3. A következő jelöli az árnyalatot. A hamvas az 1. Tehát ideális esetben egy 2.00, 201, 210 lesz a hamvas sötétbarna. De most hírtelen nem tudom, hogy színezőben van-e ilyen.

Érdemes beszerezni egy hamvasító sampont és/vagy balzsamot. A barna színek többsége vöröses lesz több mosás után. Ezt tudod semlegesíteni a hamvasító samponnal.

A fekete tényleg fekete, abban az esetben is lehet természetellenes, ha amúgy sötétbarna a hajad. Ez nem kopik, ami egyszerre előny és hátránya. Ezt csak lenöveszteni tudod, vagy adsz neki nullás géppel.

Esetleg eurós bootban, drogériaban kapható hajszínező samponnal próbáld ki először. Ez egy összetevős. Kivágod a tasakot, és felkened úgy, mint egy sampont. Nagy előnye, hogy egy pár nap alatt ki lehet mosni, kikopik egyenletesen.


[link]


A kesztyűt vedd fel, mert a körmödről se lehet lemosni, elvégre ugyanaz az anyag, mint a hajad.

Arcról, fülről szedd le, amilyen gyorsan lehet. Különben egy-két napig foltos lesz.

Esetleg érdemes YouTube-on nézni pár videót.

2021. jún. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a sok tippet!


Én meglehetősen kétbalkezes vagyok, szerinted ha egy fodrásznak elviszek egy ilyet (ha megtaláltam a jó színt), akkor megcsinálja nekem?


Amúgy ezek mennyire tartósak? És elérhető ezekkel a természetes kinézet?


Köszi szépen!

2021. jún. 20. 19:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha már fodrászhoz mész, akkor bízd rá magad, és nyúlj kicsit jobban zsebbe. Ez a szakmája. Te meg pár alkalom után eldöntöd, hogy megoldod-e otthon ugyanezt, vagy marad a szakember, esetleg jobb ha nincs festve.
2021. jún. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy jó fodrász kever olyan színt, ami hasonló a sajátodhoz. Ne vigyél hozzá drogériás vackokat.
2021. jún. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, valószínűleg fodrásszal csináltatom meg (és tényleg a zsebembe kell nyúlnom, főleg hosszabb távon..)
2021. jún. 22. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!