Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Jobban árt, mint használ a...

Jobban árt, mint használ a retinol meg a C vitamin szérum?

Figyelt kérdés
Mindenhol ódákat zengenek róluk, így kipróbáltam, mert lassan 31 évesen észrevettem egy kis ráncocskát a szám körül, meg kezdtek megjelenni a szarkalábak is. Pár hete használom őket, reggel és este Revoxos C vitamin koktél, heti max. kétszer Ordinary retinol, szigorúan este, másnap 50es fényvédő. Kezdetben mintha tisztább lett volna az arcom, örültem is nagyon, de ahogy telnek a hetek, sokkal látványosabb és nagyobbak a szarkalábaim, a bőröm is mintha szárazabb lenne, húzódna picit. Járt már így valaki? Hol lehet a hiba?
2021. júl. 1. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Ugyan nem pont ezt, de én is használok már egy éve retinolt és nekem csak használt. Retinol kicsit szárít, szóval utána érdemes alaposan hidratálni, esetleg valami hidratáló szérumot is. Mivel fényvédőt használsz rendesen, csak erre tudok gondolni, mint problémára. Ha jól csinálsz mindent, nem kéne, hogy ártson. Senki mástól nem is hallottam még ilyet, hogy ráncosabb lett volna utána, pedig időnként szoktam olvasgatni bőrápolás témában meg termékeknél lévő véleményeket is Krémmánián.
2021. júl. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is csak jót olvastam róluk, ezért is vagyok szomorú és tanácstalan, hogy most akkor ezekkel a termékekkel együtt is ilyen gyorsan kezdtem öregedni?... :D Vizet is sokat iszom, sok zöldségfélét fogyasztok. Még a C vitaminra gondoltam, hogy lehet sok a bőrömnek naponta használni. Retinolt heti kétszer szoktam, ha azt felkenem, mást már aznap este nem szoktam. Lehet még utána szükséges lenne egy hidratáló? Úgy olvastam elég magában a retinol estére.
2021. júl. 1. 18:31
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Retinol után mindenképp kell a hidratáló. Az alap bőrápolási lépés, semmiképp nem kéne kihagyni. Főleg nem egy olyan termék után, ami alapból is kicsit szárít. Akkor lehet ez lesz a gond. Most extrán figyelj oda a hidratálásra és majd kiderül, hogy valóban csak ezzel volt-e a gond.
2021. júl. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor lehet itt ronthattam el nagyon... Még csak annyi, hogy azt este kenjem a retinol után vagy hagyjam az nap este már csak a retinolt dolgozni és a hidratálót másnap reggel?
2021. júl. 1. 18:40
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd beszívódni a retinolt és utána mehet is rá a hidratáló. Ez nem fogja rontani a hatékonyságát. Ha ez nem elég, én bevezeték még valamilyen hidratáló szérumot is. Mondjuk reggelre a hilarulonsav jó lehet.
2021. júl. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a segítséget!
2021. júl. 1. 19:53
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen, remélem megoldódik a probléma :)
2021. júl. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Állítólag a revox c vitaminja nem annyira jó. Nem stabil a hatóanyag.
2021. júl. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hidratáló kell minden este .
2021. júl. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!