Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tehetnék gyorsan zsírosodó...

Mit tehetnék gyorsan zsírosodó haj ellen, ha már minden hétköznapi tippet kipróbáltam?

Figyelt kérdés

2,5 éve megelégeltem, hogy 2 naponta hajat kell mosnom, és temérdek pénzt költenem samponra + balzsamra, így elkezdtem dolgozni rajta. A célom az volt, hogy 2 napig le tudjam engedni a hajam mosást követően.

Utánanéztem, melyik termékeket, módszereket dicsérik, ajánlják a legjobban, azokat végig is próbálgattam ebben a 2,5 évben. Van, amelyik bevált, volt, amelyik kevésbé. Lassan abbahagytam a gyakori hajmosást; előszőr 3 naponta, majd 5 naponta, mostanra pedig hetente maximum egyszer mosok hajat, ha muszáj, de legtöbbször megvárom a másfél-két hetet. (Ezt a home office munkám megkönnyíti.) Rájöttem, ha befonott frizurát csinálok, senki meg nem mondja, mikor mostam hajat utoljára.

Beszéltem 3 fodrásszal is, akiknek a tanácsait meg is fogadtam, viszont nem vezettek kölünösebb eredményhez. Igen, hosszabb lett a hajam, valamennyivel dúsabb is, de nem ez volt a célom. Emellett elmentem bőrgyógyászhoz, aki annyit mondott "minden rendben van, tegyél ellene, ne mosd annyit". Szóval sokat nem értem vele.

Azt hinné az ember, hogy 2 év után látni fogja az elszántsága eredményét, de nem így lett. Ha reggel mosok hajat, aznap le tudom engedni, még másnap reggel is tűrhető, viszont délre már látványos a zsírosodás, és nem bírom leengedve elviselni.

Mit tudok még tenni?



2021. júl. 27. 10:12
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
2,5 év után*
2021. júl. 27. 10:15
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hormonjaid rendben vannak?
2021. júl. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#2 Legjobb tudomásom szerint igen. Semmilyen más panaszom nincsen.
2021. júl. 27. 11:05
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. 5naponta mosom (én is átmentem az egyre gyakoribb mosás = egyre gyorsabb zsírosodás fázison) - a 3-4. napon befújom egy kis szárazsamponnal, ha már nagyon zsírosnak látom. rövid frizurám van, tehát nem annyira feltűnő....
2021. júl. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#4 Nekem derékig érő, és a hajamra, mint ékszer, úgy tekintek. Szárazsamponokat is próbáltam, de attól pár óra alatt csak még zsírosabbnak érzem a hajam.
2021. júl. 27. 12:17
 6/14 anonim ***** válasza:

Szárazsampont úgy érdemes használni ha befogod, kontyolod a hajad. Kiengedett hajra nem jó, ha összegumizod akkor meg tapogatni nem kell, látszatra pedig nem lesz zsíros hidd el.


Milyen sampont, vagy miket használsz?

Fésűket mosod? Hajvasalót vagy akármit megtisztitod rendszeresen?


Egyébként lehet ősszel változni fog a helyzet, így nyáron nekem is hamar zsírosodik, a meleg miatt meg hogy izzad a fejbőröm is.

2021. júl. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#6 2,5 év alatt több ősz is volt, sőt tél és tavasz is^^' Most például Pantene termékeket használok, de próbáltam már mindenfélét minden árkategóriában, és ezután is megyek tovább a következőre, hátha. 2 fésűm van: egy friss hajra, egy zsírosra és rendszeresen tisztítom mindkettőt. Valamint nem használok semmilyen vasalót, gondorítőt, sem szárítót.
2021. júl. 27. 13:04
 8/14 A kérdező kommentje:
göndörítőt*
2021. júl. 27. 13:05
 9/14 anonim ***** válasza:

Ne drogériás sampont használj és itt lesz a bibi. A pantene egy kalap sz. karöltve az összes drogériás termékkel. Keress rá neten milyen összetevőket kerülj a samponokban és hajápolási termékekben, van olyan ami kifejezetten zsírosodást okoz és érdekes módon zsíros hajra való samponokban van benne..🙂🤷‍♀️


Menj el egy fodrászkellékes boltba, ott vegyél sampont, ott kérj tanácsot. Nem tudom melyik fodrászod ajánlotta a korábbi sanponjaidat.. Én a schwarzkopf bc termékeket vagy pl a tigit ajánlom egyébként, de semmiképp semmilyen körülmény között ne várj csodát a pantenetől.

Mást nem tudok javasolni, még a rozmaringos vizet tudom javasolni, olvass utána.

2021. júl. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#9 Mint mondtam, mindent próbáltam minden árkategóriában. Azt is, amit leírtál. Ha nem működnek a méregdrágák, nem fogom azt venni:)
2021. júl. 27. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!