Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Jó drogériás dezodor ezek...

Jó drogériás dezodor ezek alapján?

Figyelt kérdés
Elsősorban vagy illatanyag mentes vagy valamilyen "natúr" illatú folyékony vagy stiftes dezodord keresek, ami jól működik, lehetőleg drogériákban is kapható, nem túl horror áron. Valaki tudna ajánlani?

2021. aug. 1. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
25%

Mit jelent nálad, hogy jól működik? Alus dezodor kellene, ami izzadást gátol? Sajnos az nem túl egészséges, és amúgy is egy 'ördögi kört' indít el. :/

Vagy natúr, ami a szagokon segít, és alumentes?

2021. aug. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos az nem túl egészséges"


Erre tudsz mutatni tudomanyos bizonyitekot? Azaz tudomanyos napilapban publikalt kutatas eredmenyet, es nem Nok Lapja, meg Biomokus Juci blogja?

2021. aug. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát igazából tudom, hogy ami szó szerint gátolja az izzadást, nem a legjobb, szóval inkább olyanra gondoltam, ami teljesen semlegesíti a testszagot, de nem úgy, hogy egy óra múlva az illatával keveredik a bűz :/ Az ideális eredmény az volna, hogy lehet, izzadok, de abszolút semmi illatot és szagot nem lehet érezni
2021. aug. 1. 15:41
 4/10 anonim ***** válasza:
Igaz gyógyszertáros de az Eucerin termékeit ajánlom.:)
2021. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#2

Nyilván adja magát, hogy ha betömíted valahol, attól még a test izzadna, és erőlködik, ha nem tud. Magamon is megtapasztaltam, hogy mikor leálltam az alus dezodorokkal, egy ideig iszonyatosan izzadós voltam, mert nyomta kifele, de egy idő után megszokta, hogy nem tömítem, és sokkal kevesebbet izzadok, mert sokkal jobban eloszlik a testen az izzadás.

Amúgy én a Manna krémdeóit használom, vannak nagyon jó illatúak, és illatmentes is.

Izzadok, de már nem olyan durván, és nem érzem a szagát délután sem, pedig csak reggelente kenem. Persze, kinek mi válik be, nekem bejött nagyon.

2021. aug. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Nyilván adja magát"


Dehogyis. Egyfelol, nekem teljesen mas a tapasztalatom, masfelol, nem ilyen megerzesekkel es okossagokkal kene ervelni egeszsegesseg mellett/ellen, hanem tudomanyos bizonyitekokkal, nem a kozepkorban elunk.

2021. aug. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Az antioxidáns összetevők közül is többről derítették ki újabban, hogy károsak lehetnek (pl. a BHT:polihidroxi-toluol, BHA:polihidroxi-anisol). Allergének, vagy immunrendszer gyengítő hatásuk van. A legtöbb sampon, fogkrém, tusfürdő tartalmaz valamilyen habképző anyagot (pl. nátriumlaurilszulfát), CH3(CH2)10SO4Na, anionos tenzid, csíraölő hatású, gátolja egyes vírusok fertőzőképességét. Erős zsírtalanító hatású, ezért a bőrön található védőréteget roncsolva bőrgyulladást,

korpásódást okozhat. Az izzadásgátlókban található alumínium-származékokról (alumínium-klór-hidrát, alumínium-cirkónium-hidrát, alumínium-cirkónium-glicin) az utóbbi kutatások feltételezik, hogy megnövelhetik az emlőrák kialakulásának kockázatát. Mivel a modern kozmetikumok nagyon sokféle vegyi anyagot (legyenek azok természetesek vagy szintetikusak) tartalmaznak (ezt igazolja a csomagoláson kötelezően feltüntetett összetevők hosszú listája), nem ajánlott a folyamatos használatuk, mivel a szabályok szerint megengedett mennyiségeik is hasznos

alkalmazás esetén allergiát és különböző mellékhatásokat okozhatnak. "

FIRKA folyóirat, 2015. 04.

Egyértelműen egészségtelen, és tessék, nem Nők Lapja, hanem az Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Társaság lapja.

2021. aug. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem eleg. Nem relevans, hogy mirol gondoljak/feltetelezik, hogy karos lehet, az a kerdes, hogy mit bizonyitottak kutatassal.
2021. aug. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A tudományban is rengeteg a feltételezés. Nézz utána, ha érdekel, és neked ez nem elég. Rengeteg anyag van a témával kapcsolatban. A tudósok álláspontja sem egyezik meg sokmindenben, de nem lehet élből elutasítani a másikat. Lehet vitázni, érvelni, bizonyítékokat keresni, épp ez a jó benne. Nyitottnak kell lenni.

Én sem állítom, hogy "húú, be kéne tiltani, mert teljesen biztosan emlőrákot okoz", de a különböző álláspontok alapján összeraktam a saját véleményemet, és úgy gondolom, hogy valamilyen formában biztosan káros. Erre rájön a saját tapasztalatom, amit le is írtam. Ha káros, ha nem, nekem egyértelműen jobb az alumentes verzió. Végre nem izzadok úgy, mintha szaunában lennék.

De nem esek neki senki torkának, aki használja. Mindenki azt használ, amit akar, én nem fogom, és ennyi.

2021. aug. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy rengeteg a feltetelezes, es amig aszerint kezeljuk, tudomanyos marad. Te viszont kulonbozo bizonytalan allaspontok alapjan osszeraktal egy sajat hatarozott velemenyt, azt is egyetlen mintaval, sajat "tapasztalatoddal" tamasztod ala, kijelentetted, hogy "nem túl egészséges", ami igy nem igaz, egyenesen felrevezeto.


Oszd meg a sajat tapasztalatodat, emlitsd meg, hogy egyesek feltetelezik, hogy egeszsegtelen, ugy korrekt.

2021. aug. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!