Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az afro hajt miért ennyire...

Az afro hajt miért ennyire nehéz kezelni, természetesen hordani?

Figyelt kérdés

Sok afro hajat láttam és oké más a hajszerkezet meg minden, de mikor azt látom, hogy 10/9 afro haj be van fonva és parókát hordanak a csajok azt nem értem. Ennyire nem szeretik a saját hajukat, vagy ez van beléjük diktáltva, hogy az afro haj nem szép, vagy tényleg olyan irtóan nehéz kezelni, hogy parókát húzni könyebb?

Nekem pl a természetes afro hajjal sincs semmi bajom, mármint az is okés, nem csúnya, ezért nem értem.



2021. aug. 4. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Fogtál te már meg afro hajat? Milyen tapintásra?


Száraz, kemény, nem olyan rugalmas és pihe mint a miénk. Kifejezetten nehéz formálni, a mosás is katasztrófa, nagyon sokan csak havonta 1-2x mossák meg emiatt, kezelhetetlen. Kb mint a drótkefe csak még göndör is mellé.


Annyira száraz hogy naponta olajozni kell ha gumizod stb stb.

És baromi sok idő mire kitapasztalod hogy milyen termékek működnek az ilyen hajon, milyen nem

2021. aug. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 jpeter1 ***** válasza:
39%
Nekem régebben volt afrohajam. Egészen hosszút csináltattam a vége kb 10 cm-es földön feküdt. Nagyon nehéz,eléggé macerás kezelni. A mosás,szárítás több óra. Meg lehet szokni,de ha nem akarsz igénytelennek tűnni sokat kell foglalkozni vele. Én általában nagy kontyban hordtam. De volt,hogy leengedtem és akkor az alját a földön húztam magam után.
2021. aug. 5. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 jpeter1 ***** válasza:
29%
Kb 1-2 hetente mostuk. Viszont én naponta kibontottam a kontyot,hogy a fejbőr szellőzni tudjon. Otthon kiengedtem,de sokszor az utcán is így hordtam. Húztam magam után. Így viszont az alja hamar bekoszolódott,és meg kellett mosni a végét. Volt vele gond bőven,de jól elvoltam vele. Az akkori párom sokat segített az ápolásában.
2021. aug. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én nem a fehér ember afro hajáról beszélek 2-es,hanem az afrikai afro hajról, 1-es bocsi, nem kell kötekedni, én sem kötekedésből írtam
2021. aug. 5. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!