Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit ajánlanátok gyorsan...

Mit ajánlanátok gyorsan zsírosodó hajra?

Figyelt kérdés
A hajam a hajtöveknél sajnos nagyon gyorsan zsírosodik, viszont a végei pedig szárazak és erősen hajlamosak töredezésre. Valami tanács? :/

2021. aug. 12. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

Mosd minél ritkábban. Sajnos ez egy ördögi kör, minél többet mosod, annál jobban zsírosodik a hajvég meg egyre jobban kiszárad a mosás miatt. :/

Használj jó minőségű és káros anyagoktól mentes samponokat (mosd át vele akár kétszer is a fejbőrt) és jó minőségű balzsamot, hajolajat és heti egyszer hajpakolást a végeire. Én is ezzel szenvedek, de mióta max heti kétszer mosok hajat fenti módszerrel, nagyon sokat javult.

2021. aug. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Plusz még valami: szárazsampon mértékkel sokat segít
2021. aug. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Ki kellene vizsgálni, nincs-e pajzsmirigybetegséged, inzulinrezisztenciád stb. mert ezek sokáig rejtve maradó betegségek.
2021. aug. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ollót
2021. aug. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Naponta is moshatod a hajad, vagy két naponta, és mindig kötelezően használj kondicionálót, ez nagyon fontos

Nekem 70cm-es hajam van és két naponta mosom, mert sportolok és izzadok

Az, hogy a több mosástól jobban zsírosodik egy mítosz, bőrgyógyász is megmondja, hogy ez nem igaz

Ha meg annyira rossz a vége akkor vágd le, ami egyszer eltöredezett azf már nem rakod össze

2021. aug. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

5-ös

Te valamit nagyon benéztél. Azzal hogy folyamat mosod a hajad a fejbőröd csak egyre inkább fogja termelni a zsírt reakcióul. Lehet hosszú hajad, de kíváncsi vagyok milyen állapotban van.

2021. aug. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Phd-vel és doktorival rendelkező bőrgyógyász szerint nem. Ez egy mítosz. Én is ugyanígy gondolkodtam mint te korábban. De ez egy mítosz, sajnálom ha összetórtem a világod.

Miért termelné a 'zsírt' reakcióul? Ha zsíros a bőröd akkor azt sem kell hidratálni mert úgy is zsíros? Látod, ezek mítoszok

Ajánlom drDray hair myths videóját, és ameddig nem vagy orvos, vagy bőrgyógyász addig te nekem ne írjál olyanokat, hogy valamit benéztem 😊

2021. aug. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7-es!


Megkérdezhezhetem, hogy milyen sampont, balzsamot, olajat akármit használsz a hajadra?


Nekem is nagyon könnyen zsírosodik a hajam, azóta, mióta abba hagytam a fogamzáagátlót... Illetve, hetente háromszor járok edzeni, így mindenképpen két naponta mosom a hajam, nem tudnék a szétizzadtt, poros hajammal lefeküdni este a párnámra (főleg, ha már az arcomat is mindennap gondosan mosom).

2021. szept. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igazából nincs olyan, hogy egy valami mindenkinek jó. Legtobbszor cserelgetem a dolgokat, hajra siman lehet parfumos cuccokat hasznalni, hajbalzsamot is csak nemreg kezdtem el hasznalni. En is napi futas miatt mosom ketnaponta es kb ennyi hogy megmosom es hidraralom. Nem lesz zsirosabb tole vagy ilyesmi, szerintem legyel konzisztens, taplald a hajad es majd meghalalja.
2021. szept. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!