Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanás után maradt piros...

Pattanás után maradt piros foltok eltüntetésére mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni hogy kinek mi vált be a legjobban a pattanás utáni piros foltokra. Sajnos nagyon durva pattanasokkal küzdöttem már 15 éves korom óta viszont az utóbbi egy évben a maszk használat miatt nagyon eldurvult az arcom és rengeteg gyulladt pattanás volt az arcomon azt sikeresen kezelni tudta a bőrgyógyászom de ezekre a foltokra csak legyintett hogy majd elmulik magától. Viszont engem nagyon zavarnak és szeretném legalább halványítani őket mégha eltuntetni nem is tudom. Próbáltam mindenhol utána olvasni de nem nagyon jutottam sikerre. Próbáltam a citromot meg stb de egy napi változás volt csak aztán ugyan úgy visszajöttek a piros foltok és nem halványodtak. Krémet nem merek venni ajánlás nélkül mert nagyon félek hogy vissza jönnek a pattanások vagy nem használ. És elég zsíros is az arcom plusszba. Úgyhogy ha bárkinek lenne olyan kréme vagy praktikája ami jól bevált akkor nagyon szívesen fogadom! 😊

2021. aug. 14. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

citrommal ne támadd az arcod, csak ront a helyzeten.

Próbáld neogranormonnal kenni két naponta vékonyan, meg egy jó arcápolàsi rutin se ártana.

2021. aug. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%

Dermapen használt nekem, hegeket is eltüntette. Heti 1x használd, de úgy, hogy vérezzen az arcod. :D 2.5 mm hosszúságú tűt használtam hozzá. Kicsit fájdalmas csak, de szerintem a leghatásosabb. Hidratáló krémet használhatsz utána. Citromot meg a többi házipraktikát szerintem elfelejtheted nyugodtan. Bulvármagazinokból semmiképp ne informálódj ezzel kapcsolatban.


(Dermapen aliexpressről 8k körül, steril tűk hozzá 300-500 ft)

2021. aug. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Curiosa patikából
2021. aug. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Citromot tényleg hagyd, dermapent meg eszed ágában se legyen használni, többet ártasz vele mint használsz. De tényleg.

Ha tudsz egy kicsit angolul akkor nézz be DrDray youtube csatornájára, ő bőrgyógyász és rengeteg videója van mindenről is.

Így látatlanba, először is az alap, arctisztító, hidratáló és naptej. Ha nem véded az arcod a naptól az csak rosszabb lesz, a hegek is rosszabbodnak.

Próbálj aha vagy bha-t, ezek alfa vagy bétahidroxisavak, de itt is figyelj arra, hogy hidratálsz utána és napvédőt használsz. A the ordinarynek vannak megfizethető termékei pl lactic acid, a kisebb %, vagy akár dm-ben valamilyen sav.

😊

2021. aug. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

Dermapennel ne menj rá sérült bőrfelületre.

Akkor kozmetikában plasma kezelés vagy mikrodermabrazio.

2021. aug. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Mindennek utána járok amit javasoltatok. 😊És megnyugtatok mindenkit aki említette hogy van arcápolási rutinom már egész rég óta amit láthatóan szeret az arcom és sokat használ is. Az arcbőröm meg más miatt ilyen pattanás hajlamos, nem azért mert nem foglalkozok vele, valószínű belső vagy örökletes gond lehet aminek utána járok minél előbb. Fényvédő természetesen van és minden nap használom úgyhogy csak a foltokkal van bajom amiket szeretnék eltuntetni vagy legalább halványitani.😄
2021. aug. 16. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!