Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyha használom a revox...

Hogyha használom a revox szalicilsavat heti 1-2x ahhoz kötelező napi szinten fényvédő az arcra?

Figyelt kérdés
2021. aug. 21. 09:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem csak akkor ha előző este használtad.
2021. aug. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Minden esetben kötelező a fényvédő napi szinten az arcra. Ha a szabadban tartózkodsz egész nap, vagy erős természetes fénynek vagy kitéve (ablaknál ülsz), akkor ráadásul újra is kell kenni.


Nem azért, mert az, amit a fejedre kensz, fényérzékenyebbé tesz (a szalicilsav mondjuk pont nem), hanem mert így kell normálisan bánni egy bőrrel. Ugyanolyan alap dolog, mint hidratálni és tisztítani.

2021. aug. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden esetben fontos hogy mindennap használjunk fényvédőt.
2021. aug. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a fényérzékenységet sem úgy kell elképzelni, hogy a termék felkenése után közvetlenül jelentkezik. A szalicilsav nem tesz fényérzékennyé, de például az AHA-sav és a retinol/retinoid igen. Ez úgy történik, hogy ha egy fényérzékenységet okozó terméket rendszeresen használsz a bőrödön (vagy gyógyszer esetében szeded), mondjuk legalább hetente, akkor egy idő után a bőr védekező képessége romlik (például azáltal, hogy az elhalt hámréteget letakarítja a bőröd felszínéről egy egészséges mértékben, ezáltal a friss, új bőrsejteknek kell szembenéznie közvetlenül azzal a sugárzással, ami emiatt közvetlenül roncsolja őket). Egy felszínen alkalmazott termék esetében ez a fényérzékenység néhány hét alatt alakul ki és ennyi idő alatt is csökken le a termék elhagyását követően, addig pedig folyamatosan fennáll. Szóval, nem közvetlenül az AHA sav utáni reggelen leszel fényérzékeny például, hanem folyamatosan onnantól, hogy használod és még utána is egy ideig.
2021. aug. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

ne savazz ha nem használsz fényvédőt

könnyen kialakulhatnak pigmentfoltjaid, könnyebben is ráncosodsz

a bha nem tesz fényérzékennyé, és az ha 1-2 napot kihagysz a fényvédőből sem baj, de ha az alaprutin sincs meg, (aminek része a fényvédő) akkor hova használnál még savakat?

2021. aug. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

5: odafigyelek a mindennapi tisztításra és hidratálásra. Nagyon sok jót olvastam a szalicilsavról amit a mitesszereimre gondoltam. A mitesszereken kívül nincs probléma a bőrömmel.

Az egész testemre kenhetnék napi szinten fényvédőt hiszen a bőr nem csak az arcon öregszik, hanem az egész testen. Elfogadom a jó tanácsokat , hogy tanuljon az ember olyan dolgokat amiben nem jártas, De most valamiert mindenki,legtöbbször mondhatni erőszakosan ki van élezve erre a tudatos bőrapolásra, egyszerre 20 féle kencét kenni reggel este az arcra és ha nem ezt csinálod ráadásul nem fényvédőzöl akkor jóformán elásnak téged.🤷‍♀️

2021. aug. 21. 13:16
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát az emberek már csak ilyenek.Mindenki mindenhez is ért.Én csak két éve váltottam 35-ös faktoros alapozóra,mert én se fogok szerum+krém+fényvédő+alapozó+púder kombót használni reggelente (próbáltam,nem jött be meg nincs is annyi időm reggelente).Aztán meg kenjem a porpúderre a fényvédős krémet
2021. aug. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az alapozóm nekem is fényvédős, de ilyenkor nyáron nem viselem el magamon, kivéve ha rendezvényre megyunk :)
2021. aug. 21. 18:47
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

De nem kell 8 réteget felkenni. Ha megkérdezel bárkit, hogy mi a legalapabb bőrápolás, az a tisztítás, hidratálás és fényvédelem. De ezek nélkül nem is éri meg elkezdeni semmit.


Az alapozó fényvédelme azért nem biztos, mert azt nem egyenletesen kenjük fel. Persze aki úgy néz ki, mimt aki belefejelt a palacsintatésztába, annak egyenletes, de a legtöbben nem így sminkelünk.


A púderre spf-et nem is értem, erről most hallok először.


(Egyébként igen, testre is használok napvédőt, ami kint van a ruhából, azt bekenem.)

2021. aug. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#9 Gondolom a kérdező az újrakenésre gondolt szerintem. Mondjuk arra meg létezik 50 faktoros púder is, bár nem tudom, hogy fog az kinézni nap végére, ha valaki lealapozza az arcát, fényvédőt használ rá (hiszen ha alá keni, halottnak a csók), majd napközben 3x átpúderezi egy fényvédős púderrel. Én is rövid úton leszoktam az alapozóról, mert az újrakenésnél szörnyen néztem ki.


De itt szeretném megjegyezni azt, hogy aki ezeken a tanácsokon háborog, annak ajánlom figyelmébe, hogy attól, hogy valamit helyesen csinálni más dolgok nélkülözése nélkül körülményes és nem praktikus, az a tanács nem hülyeség és aki azt tanácsolja, teljes mértékben lehet hozzáértő. Nem kötelező betartani, de hazudni nem fogunk azért, mert valakinek kényelmetlen jól csinálni. Nem muszáj mindent görcsösen betartani, akkor is van értelme odafigyelni, de sajnos az igazságba beletartozik az is, hogy az ember elismeri, ha ő nem mindent csinál úgy, ahogy kellene. Attól még sajnos a tények tények maradnak.


Egyébként igazat adok neked, az színezett fényvédőkkel, miegymással az a baj, hogy nagyon keveset lehet felvinni esztétikusan. A sima fényvédőből is sokan borsónyi mennyiséget kennek, holott 3x annyit kellene a gyártó által feltüntetett fényvédelemért. Ezen is szoktak emberek háborogni, hogy az rengeteg, nem tartható. Kinek mi, attól még nem fogom azt hazudni (és a gyártó sem), hogy egy ajánlottnál jóval kisebb mennyiségez használva is el lehet kerülni a leégést és hosszú távon a napkárosodásból adódó ráncokat, pigmentfoltokat. De még azt sem biztos, hogy kihagynám a sorból, hogy tűző napfényen tartózkodni ezekkel sem "elegáns" ezért hord a többség mellé szalmakalapot, baseball sapkát meg napszemüveget.

2021. aug. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!