Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyennek kell lennie kozmetik...

Milyennek kell lennie kozmetikai tisztítás után a bőrnek?

Figyelt kérdés

Jelenleg járok egy kozmetikushoz és minden tisztítás után olyan a bőröm mint aki elkapott valami fertőzést.. Napokig piros a fejem és duzzanatok vannak rajta, illetve sebesedik a bőröm és nehezen múlnak a hegek is… Anyukám sikító frászt kap mindig mikor haza jövök a kozmetikustól. Rendesen kigőzöl, masszíroz, peelingel és mégis annyira megnyom néhány pattanást,hogy utána barna foltok maradnak vissza amiket hetekig kell hámlasztanom AHA savval,hogy halványodjon valamit. Nem tudom,hogy most a bőröm “hibája”,hogy ilyen érzékeny vagy a kozmetikus ilyen durva, de anyukám szintén hozzá jár és neki nem szokott így kinézni a bőre.. Bár neki nincsenek pattanásai, vagy ha van is akkor a maszk használattól havi 1. Igaz régebben jártam más kozmetikushoz, de akkor nem volt ilyen gondom utána. Az utóbbi 1- 1,5 évben kezdtem el rendszeresen járni tisztíttatni mert előtte jó ha havi 1 pattanás jött ki rajtam.. Sajnos a maszk használat nekem is rendesen megsanyargatta a bőrömet…Szóval az lenne a kérdésem,

hogy másnak is ilyen a bőre tisztítàs után?


Előre is köszönöm a válaszokat,

27 L



2021. szept. 20. 17:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
JObb lenne más kozmetikust keresni, mert nem feltétlen megfelelö a börödre nézve.
2021. szept. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is keress más kozmetikust, vagy inkább maradj az otthoni tudatos bőrápolásnál.
2021. szept. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
szépnek.
2021. szept. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Arckezelés után természetes ha piros a bőr, vagy egy-egy kinyomott akne helye egy kicsit begyullad, de tisztítás után ezért kapsz egy arcpakolást ami nyugtatja a bőrt. Másnapra ezeknek el kellene múllnia.

Jobb ha egy másik kozmetikust keresel, és kérlek ne használj otthon AHA-savat, főleg ne gyakran, mert több kárt okoz mint hasznot.



23l kozmetikus

2021. szept. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem értem, hogy 2021-ben miért ragaszkodik még ennyi kozmetikus ahhoz, hogy az otthoni hámlasztás káros. Tudom, hogy a képzés az anatómiai részt leszámítva elég maradi, de azért utána lehetne nézni a friss kutatásoknak. Itt nem 60%-os savakról van szó (amit természetesen csak szakember alkalmazhat, mivel valóban veszélyes), hanem a legdurvább esetben is csak 20%-os (ezek az erősségűek heti 1x használatos 10 perces "maszkok" szoktak lenni!), kifejezetten otthoni hámlasztókról. Én például egy 6%-os mandulasavas + 1% szalicilsavas hámlasztót használok heti 2x, normális rutinba építve, fényvédővel, és csodát tett a bőrömmel. Ezt kozmetikussal nem tudnám elérni, mivel maximum havonta tudnék járni, ez pedig nem ér fel a napi szintű rutinommal. Eleve egy csomó hatóanyag van (pl. retinol), amit rendszeresen kell kenni, különben nem ér semmit. Szóval a körültekintő otthoni hámlasztással olyan durva károkat okozol, hogy például kitisztul a bőröd, minimalizálódnak a mitesszereid, serkented a kollagéntermelésed és ezáltal tovább marad fiatalos a bőröd. Nem vagyok a kozmetikusok ellen, remek pluszt adhatnak, de az első az az otthoni bőrápolás.
2021. szept. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
A kozmetikusok csak azért nem szeretik az otthoni hámlasztókat, mert akkor a vendég otthon tudja kenegetni magát, helyre tudja hozni a bőrét, és akkor már nem lesz olyan problémája amit kozmetikussal kéne megoldani. Én 40 éves vagyok de soha az életben nem voltam kozmetikusnál. Otthon megoldom a bőrproblémáimat, bár már régóta nincs semmilyen problémám.
2021. szept. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajna nekem is volt egy ilyen kozmetikusom. Rosszabbul neztrm ki kozmetikus után 1-2 hétig, mintha nem mentem volna. Már akkoriban kezdődött a homlokomon egy ránc, de sosem azzal foglalkozott amivel oda mentem, csak a rutin nyomkodása mellett rám akarta tukmálni a drága kencéit.
2021. szept. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

5/6-os válaszoló. Teljesen egyetértek veled.

Én is használok otthoni hámlasztókat, az általad is használt gyenge mandula savat, plusz heti 1x 20%-os glycol savat is, de egyszerűen már nem merek elmenni kozmetikushoz, mert utána 2 hétig olyan csúnya a bőröm,hogyha bele nézek a tükörbe akkor szó szerint a sírás kerülget…..

2021. szept. 21. 12:30
 9/12 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy már a kozmetikusokkal is úgy vagyunk mint az orvosokkal,hogy kevés a jó szakember… Sajnos szerintem sokan vannak akik nem tudják eldönteni mik akarnak lenni és akkor random beiratkoznak tanfolyamokra amiket gyorsan el is végeznek, majd utána bemegy egy szalonba dolgozni, mindenféle affinitás nélkül,és maradandó károkat okoznak embereknek… Hallottam már olyanról is,hogy olyan mély gödrös hegeket okozott egy nőnek a kozmetikus,hogy 5 év után is ott virítottak a kráterek az arcán…. A másiknak nem megfelelően fertőtlenítette le az arcát a nyomkodás után,börfertőzést kapott a lány, majd utána szájon át antibiotikumot kellett szednie..
2021. szept. 21. 12:40
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

#6

Ha te sajnálsz egy JÓ arckezelést ahol képzett szakértők kezei között vagy az a te dolgod.

Szerinted ha otthoni ápolásra adunk krémet egy vendégnek akk is mondhatjuk azt h “ úristen most otthon kezeli magát mi lesz így?”😂


Azért nem szeretjük ha sokan otthon használnak bármilyen hámlasztót mert egyes vendégek túlzásba viszik, vagy ne adj isten elkezdenek kutakodni az interneten és berendelnek mindenfélét hogy majd ők olcsóbban kikezelik az arcukat és spórolnak a kozmetikusok( gondolják ők) majd mikor jól szétsavazta az arcát akkor kétségbeesetten jön hozzánk h tegyük rendbe.. ezzel megnehezíti a munkánkat

Nem 1-2 ilyen eset volt.

#4 voltam

2021. szept. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!