Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Utálok hajat mosni, hogy...

Utálok hajat mosni, hogy kedveljem jobban?

Figyelt kérdés

Valamiért mindig is utáltam a hajmosást de mostanában egyszerűen gyűlölöm.

Olyan szinten, hogy néha egy hetet is ellógok előle de mikor már érzem, hogy viszket és korpás nagyon akkor ráveszem magam valahogy.

Főleg mióta ilyen seborrhea dermatitist állapítottak meg nálam, ilyen gyógyíthatatlan korpásodás. Hiába mosom meg az adott gyógysamponokkal, utána felkaparom kicsit és egyből egy tömérdek korpa hull belőle mintha meg se mostam volna...

Szeretnék hamarosan ismét színes hajat magamnak mert utoljára kb.2 éve volt hogy színes vagy szőke voltam és ha olyan lesz azt szeretném jobban ápolni de így hogy ennyire utálom a hajmosást, szerintem az akkor se változik ha olyan hajam lesz amilyet szeretnék, mert az eredetit utálom.

Hajmosás után is néha napfényben látni, hogy száll a hajam, áramon és idegesítő.

Barátnőm kért ilyen keratinos kezelést a hajára és azóta olyan sima, egyenes ép a haja mint valami álom, neki vörösre festett de nagyon szép és egészséges. Sőt egyenes mindig. Én is szeretnék ilyen kezelést de addig muszáj megkedvelnem a hajmosást, mert utálom.

Sokszor gondolkozom, hogy egyszerűbb lenne ha nagyon rövid hajam lenne és akkor hamarabb véget érne a mosás szárítás, de akkor nem lenne elérhető az álom hajam. De ha meg hosszú akkor szenvedés a mosás és szárítás mindig.

Más is van így ezzel, mert hülyén érzem magam, hogy egy hajmosás ennyi stresszt okoz..:(24L



2021. szept. 25. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Heti egyszer nem bírsz ki fél órát? Nekem derékig érő hajam van, minden hajmosásnál 2x samponozok, utána pakolás, hajspray és olaj. Becsavarom a fejem törölközőbe és amikor a vizet beszívta akkor megszárítom ez is kb 10 perc. Tehát nem sok időt vesz el az életemből.

Voltál már a problémáddal bőrgyógyásznál? Ha nem akkor érdemes elmenni.

Ha nem szeretsz hajat mosni akkor inkább ne legyen szőke hajad, mert több törődést igényel.

2021. szept. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1....

VOltam bőrgyógyásznál hisz ki a bánat állapította volna meg hogy seborrheam van és kitől kaptam volna gyógysamponokat...

Amúgy nem bírok ki, ezért is írtam kérdést. Utálom, ez volt a kérdésben is...nem vagyok szerintem egyedül ezzel a gonddal.

Amúgy mikor szőke voltam úgy éreztem, hogy nem ígényelt több törődést mint mikor rendes hajam volt és akkor valahogy jobban szerettem hajat mosni..mert utána szebb lett a hajam is.

2021. szept. 25. 16:36
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Esetleg fodrásszal mosatnád néha? Steampod hajkezelést is tudom ajánlani, nagyon szép lesz utána a hajad, ez mosással együtt nekem 5000 ft. Közép hosszú hajra.
2021. szept. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mosnám csak nem sok pénzem van mostanában sajnos így fodrászhoz se igen tudok menni jelenleg.
2021. szept. 25. 16:50
 5/11 A kérdező kommentje:
Bár a korpát még a fodrász se tudja úgy lekaparni mosáskor mert ők inkább a felszínen dolgoznak. De tény hogy mindig fodrászos hajmosás után nagyon puha szokott lenni a hajam és fényes.
2021. szept. 25. 16:51
 6/11 anonim ***** válasza:
12%
Borotváld le a fejedet akkor.
2021. szept. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6.köszönöm, nyilván ez a legegyszerűbb megoldás :)

minden lány ezt kívánná! Nem is értem aki ilyesmit tud csak írni, minek szól hozzá...baromira nem segítőkész.-_-

2021. szept. 25. 21:23
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Írtad a nagyon rövid hajat, az is jó megoldás lehet, nem csak a teljesen kopasz. Nekem egyébként nagyon bejön, azért is írtam :)
2021. szept. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8.ez végülis igaz csak kérdés a forma meg a stílus hogy mi állna jól ami rövidben nehezebb mint sima hosszúban :D de így tényleg azt vettem észre ha bármikor rövidebb volt a hajam akkor simán ment a hajmosás.
2021. szept. 25. 23:42
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Menj vissza a bőrgyógyászhoz és kérj tőle másik sampont, krémet vagy gyógyszert, ha ennyire zavar, ne hagyd annyiban. Elsőre valószínűleg nem akartak mellékhatásokkal rendelkező gyógyszert felírni, hátha már egy viszonylag ártalmatlan sampon is segít. Ha nem ad mást, keress másik orvost.

Pszichológust is érdemes lenne felkeresned, gondolom, te is érzed, hogy irracionális a hajmosás iránt érzett utálatod (és ha véletlenül jelentkezne itt valaki, aki hasonlóan stresszel a hajmosástól, attól még nem lenne normális), ott szépen kiderítitek, hogy mi lehet az oka, és javasol valami terápiát.

Nem bántásból küldelek szakemberekhez, de úgy tűnik, a betegséged és a hajmosás által okozott stressz eléggé kihat a mindennapi életedre, az ápolatlan, illetve annak kinéző haj is okozhat még problémákat (munkakeresés, párkapcsolat, ismerkedés), illetve az emiatti elutasítások.


Na de hogy a fő kérdésre is válaszoljak írok pár tippet, de egy szakember nyilván jobban ért hozzá, ha semmi "házi praktika" nem válik be, tényleg keress fel valakit.

-Ne száríts hajat, én például sose szoktam, télen se (hosszú a hajam).

-Vezesd naptárban, hogy mikor mostad meg a hajad, és legközelebb próbáld meg mindig egy nappal csökkenteni az időközt, vagy legalább nem kitolni, aztán ha sikerül csökkenteni, meglepheted magad valamivel.

-Festesd szőkére, azon nem látszik annyira a korpa, talán több kedved lesz megmosni, ha nem érzed úgy, hogy fölöslegesen csinálod.

-Ne tarts a fürdőszobában zuhanysapkát és hajgumikat, hátha ha nincs nálad, akkor egyszer lusta leszel kimenni érte, és inkább megmosod a hajad.

-Miközben zuhanyzol, egy erősebb pillanatodban egy mozdulattal vizezd be a fejed, aztán ha vizes lett, akkor már meg kell mosni.

-Kérd meg a barátnőd vagy a családod, hogy piszkáljon, hogy moss hajat.

-Kapcsold be a kedvenc zenéd, hátha motivál, esetleg kitalálhatsz valami játékot hozzá pl. hogy az első refrénig vizezed, a refrén alatt besamponozod, aztán utána kimosod, aztán a második refrénnél ráteszel megint sampont/balzsamot/stb, aztán a dal végéig kimosod teljesen.

-Ha a speciális samponod úgyse használ semmit, vegyél egy drága, jó illatú sampont, hátha azzal több kedved lesz megmosni, mint a büdös gyógysamponnal (persze amíg nem ad egy másik, jobb sampont a bőrgyógyász)

2021. szept. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!