Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit használják a hajamra?

Mit használják a hajamra?

Figyelt kérdés
Nagyon zsíros a hajam. 2 naponta zsírosodik úgy, hogy 3-4 naponta mosom és ez évek óta így van. (18 éves vagyok). Pár hónapja használom a Herbal Essences bambuszos smapont és balzsamot (szulfátmentesek) és a gliss shea vajas protein plus pakolását használom (igénybevett, töredezett hajrá), egyik mosás után az egyiket, majd máskor a másikat használom, nem egyszerre. Vékonyszálú, sérülékeny hajam van. Most gondolkodóba estem, hogy lehet le kéne cserélni attól függetlenül, hogy jó és bevált, bár a hajam ugyanúgy zsíros. Szemezgetni kezdtem a Garnier fructis dinnyés samponjával és pakolásával, estelg balzsamjával is. Ezek vékonyszálú, tartás nélküli hajrá valók. De néztem a nivea pH balance samponjait is. Nem tudom, hogy ezek közül érdemes lenne e kipróbálni valamit, vagy ezeken kívül ha tudtok ajánlani valami mást, vagy inkább maradjak a jelenleginél. Egyszerre keresek megoldást gyorsan zsírosodó, Vékonyszálú, töredezett, sérülékeny hajra.ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném.

2021. okt. 20. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:

hajolaj! minden mennyiségben

szárítás, vasalás, hőhatások előtt hővédő!

szulfátmentes sampon nagyon jó választás, de ha így zsírosodik, érdemes lecserélni egy másikra, krémmánián is sokan írják, hogy zsírosítja a hajukat, és alkohol van benne, ez is lehet a ludas

nekem a baba samponok váltak be, de ez sem működik mindenkinek

zsírosodásra érdemes teafaolajat csepegtetni samponba, egy keveset

ezen kívül pakolás, balzsam,olaj, minden ami nem a sampon - kizárólag csak a hajvégre kerüljön!

fontos a helyes sorrend is- sampon, pakolás, balzsam


a balzsamban is van alkohol, és szilikon sem, egyik sem tesz túlzottan jót, szerintem ezt is ajánlott cserélni

és a pakolás is szilikonos, de ha bevált, legyen

viszont a szilikonos termékek használata mellett ajánlott havi 1x szulfátos mosást tartani

fontos, hogy ha zsírosodik a hajad kerüld a szilikont a samponban, a glicerint és minden nehéz anyagot, shea vaj, ilyenek


fontos, hogy megtaláld az egyensúlyt, hogy mennyi proteinre és hidratálasra van szüksége a hajadnak, a túlproteinezéstől is könnyen lehet sprőd a haj

ha festett a hajad, gyakran szárítod, vasalod akkor ajánlott a nagyobb mennyiségű protein, de ha ez nem fordul elő akkor inkább a hidratálás

ha nem akarsz minden alkalommal pakolást használni, akkor azt ajánlom, hogy balzsamozz mindig, és a balzsamod olyan legyen amire jobban szüksége van a hajadnak

tehát ha proteinhiányos akkor a pakolás legyen hidratáló, a balzsam proteines, és fordítva


proteines pakolásnak nagyon tudom ajánlani a dm balea rózsaszín tégelyes pakolását, balzsamnak kisebb protein mennyiségben ziaja kecsketejes, nagyobb mennyiségben schauma keratin strong ( én ezt használom, imádja a hajam az ára ellenében)

hidratálónak meg igazából bármi, ami nem tartalmaz proteint (keratin is az), én a garnier food balzsam, pakolásokat használom, az én hajam nagyon szereti, a makadámos a legintenzívebben hidratáló, utána a banános, majd a papayás, a dinnyés meg az aloe-s szinte egy szinten vannak, de persze ezeken kívül rengeteg termék van, nekem ezek váltak be, de az elv a fontos, én igazából minden hajmosásnál használom mindkettőt, és az egyetlen szilikonos cucc amit használok a hajolajam

természetes módon proteinnek: rizsvíz, hidratálásra: kókuszolaj, ricinusolaj, argánolaj - pakolásként hajmosás előtt


+ezt a szulfátmentes sampont mióta használod, és mit használtál előtte? hajszárítóval szárítod? ha igen, mennyire melegen?

2021. okt. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
de egyébként a durva zsírosodás belső probléma is lehet, voltál már átfogó vizsgálaton?
2021. okt. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nyár óta használom és minden kosad után szárítom
2021. okt. 24. 15:14
 4/4 anonim ***** válasza:
a hajszárító hője miatt is zsírosodhat gyorsabban, plusz ha sokat fogdosod a hajad
2021. okt. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!