Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Normális, hogy ilyen mennyiség...

Normális, hogy ilyen mennyiségben hullik a hajam?

Figyelt kérdés

Régóta hullik de nem ilyen mennyiségben.

Ma is hajmosás előtt kifésültem és a fésűn egy csomó rajta maradt és ez több hete van így. Fürdőkádban is szinte állnak utána a csomók. Ezért is annyira rühellem a hajmosást és látszik hogy sosem egészséges a hajam. Intenzív korpásodás is van rajta de azt úgy nagyjából már tudom kordában tartani és ezért is utálom a hajam. Rendszerint váll alatt érő de már ez hosszú nekem és ha ez így megy akkor nincs értelme hosszún tartani, sőt már azon is gondolkoztam hogy bevállalok egy pixie hajat mert nagyon tetszenek vagy valami igazán rövidet hogy valahogy elviselhetőbbé tegyem a hajmosást és a hajápolást. Sőt még sima fésüléskor is egy csomó marad rajta a fésűn. Mert így szenvedés szinte. Hiába mosom meg mindig rendesen, folyton korpás marad így mintha meg se mostam de legalább nem zsíros és állott. De érdekes hogy a head n shoulders samponnal nagyon megszűnik a korpa viszont ha balzsam nélkül használom nagyon statikus marad és fésülni se tudom mert állnak a hajszálaim viszont annyi jó van még benne hogy hamar megszárítja valahogy, nem tudom mi a varázslata de már ha törölközővel törlöm utána már látom hogy szárad gyorsan. Mondom hogy nem a hideg időszak miatt van mert már a melegben is ez volt.

[link]

És ez a látvány van minden hajmosáskor de érdekes a hajamon nem látszik a veszteség annyira.

24N vagyok.



2021. okt. 24. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez lehet akár az őszi hajhullás is. Kinek több, kinek kevesebb hullik. Probalkozhatsz valamilyen szepsegvitaminnal is, hatha csökken a mennyiség.

A hosszabb haj mellett becsapós is, mert tobbnek látszik a kihullott mennyiség, mint ami.

Az jó, ha nem latvanyos a különbség. Nekem egyszer szó szerint a fele kihullitt a hajamnak és talán egy kisujj vastagságnyi copfom maradt.


A korpasodas okát kene megtalalni. Lehet bőrbetegségtől kezdve gombán át bármi.

Esetleg megprobalhatod a nizoralt és a kénes sampont. A sampon mellé meg kell egy kondicionáló is.

2021. okt. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A korpasodas okát kene megtalalni.

Meg van, seborrhea vagy mi volt. Gyógyíthatatlan de csökkenteni lehet és ez tényleg igaz, mert elmúlni nem múlik el hetek óta viszont látványosan csökkent mint akkoriban.Bőrgyógyász mondta természetesen.

2021. okt. 24. 16:17
 3/9 A kérdező kommentje:
2.Pontosabban hónapok teltek el mióta használom a kapott gyógyszereket de érdekes azok semmit nem értek egyedül ennél a head n shouldersnél látok változást korpában :D..van pár negatívuma de sok pozitívja is.
2021. okt. 24. 16:23
 4/9 A kérdező kommentje:
próbáltam kénes samponokat, volt amikor egy ideig bevállt valami decros sampon de utána ismét beindult a korpa, ez a head n shoulders vált be érdekes pedig annyi negatív véleményt láttam de nem érdekeltek a mellékhatásai ha enyhíetené a korpát. Még mindig korpás de nem intenzív legalább. És nincs már viszketésem se a bőrön mióta ezt használom. Így ez olyan szinten nem zavar mint a hajhullás. Azért is gondolkoztam rövidben mert ha rövid úgy még kevesebb ideig tartana a hajjal való foglalkozás. Meg amúgy is akartam új frizurát :)
2021. okt. 24. 16:28
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha amúgy is akarsz új frizurát és ki akarsz próbálni valami nagyon újat és egy vagányabb rövidet, akkor vágasd le. A hajhullástól függetlenül is váltanék a helyedben, de így még az is lehet hogy segít valamennyit a ezen a helyzeten.
2021. okt. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy rövid frizurára váltás mindenképp jót fog tenni, javítani fogja a közérzeted is és egyszerűbb lesz kezelni, a hajhullás is csökkenni fog vélhetően, de legalábbis nem fog rátekeredni mindenre a hosszúhajszál.

Szóval hajrá, próbálj ki valami újat!

2021. okt. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Orvosnál vérképet is érdemes nézetni, pajzsmirigy alulműködés is okozhat hajhullást.
2021. okt. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Egy vérkép vizsgálat valóban ajánlott. Én egy ideje teafa illóolajat használok a hajamra, teszek néhány cseppet a samponomba és úgy érzem, hogy csökkentette a korpásodásom. Esetleg te is kipróbáhatod, hátha neked is segít.
2021. nov. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ez engem is èrdekel mi a normàlis hajhullàs mosàsnàl ès napi szinten
márc. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!