Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Iszonyatosan hullik a hajam...

Iszonyatosan hullik a hajam és már csak fele annyi van ha nem még annál is kevesebb mint volt. SEGÍTSETEK! Mit tehetek még?

Figyelt kérdés

Iszonyatosan hullik a hajam és már csak fele annyi van ha nem még annál is kevesebb mint volt. szedtem 500 féle vitamint, vasat is, revalidot, hajnövesztőket, bánfit használok vitanol C-t is próbáltam már. Nagyon el vagyok keseredve, már nem tudom mit tehetnék. a vérképem rendben van. Reménykedtem hogy talán ez a két lyukas volt volt az oka... de 4 napja nem javul semmit...

bőrgyógyászhoz ha elmegyek tud valami újat mondani azon kivül hogy vérvétel...


2010. szept. 4. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen hosszú a hajad és dús vagy vékonyszálú? Hogyan hullik? Mert nekem is, de akkor veszem észre jobban, ha hajat mosok és teszem fel a balzsamot. Bár nem tudom nálam ez kórós hajullás-e. Akkor voltál dokinál. Igen a hajullást sokimndetől lehet pl. stessz, szoktál mostanában vagy észrevetted, vagy amióta ez a porbléma fenáll azóta idegesebb vagy, sokat stresszel? Azt írtad a vérkép jó volt. A vérsüllyedésed normális volt? nem volt a leleten becsillagozva? Mert ha magas a vérsüllyedés, akkor gyulladás van a szervezetebn és az is okozhatja a hajhullást. Voltál teljes kivizsgáláson? Sztem menj el nőgyógyászhoz, fül-orr gégszhez. Bovcsi, nem is tudom milyen nemű vagy xD

Akkor a lyukas fog kilőve. Éppen tegnap voltam a fogorvosnál , merletört egy kis darab a betömött fogamból és rákérdeztem, hogy ez okozhat-e nálam hajhullást. Azt mondta ez a fog 99%, hogy nem, lehet arcüreggyulladás és orsövényferdüléstől is.

Lehet hogy valami kezdőd gyulladáés okoza nálad ezt a problémát. Vashiányod nincsen?

Nos én a helyedben elmennék egy hajgyógyászhoz és egy másik dokihoz és kérnék még egy beutalót laborba.

Ezen felül elmennék fül-orr gégszhez, nőgyógyászhoz, szemorvoshoz, a fogorvos akkor kilőve. Ezek amik még fontosak lehetnek.

Lehet lappangó betegségtől is hajhullás vagy bármely nőgyógyászati problémától. Nincsennek menstruációs zavaraid?

De mint már írtam, okozhatja stessz is.

2010. szept. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gyulladástól is hullhat, de nekem legjobban a stressztől hullik, (meg a fűtől)
2010. szept. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Esetleg még valamilyen lelki trauma, megrászkódtatás a közelmúltban vagy mostanában történt , ami nagyon megviselt? Ez is lehet az okozója.

1 válaszoló voltam.

2010. szept. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

huu köszönöm a válaszokat!


1. válaszoló.

16 éves lány vagyok és már 1 éve hullik a hajam de ennyire még sohasem hullott ezért nem gondolom hogy a stressztől lenne, bár amióta észrevettem hogy fogy sokkal idegesebb vagyok. mellig érő hajam van, de világéletemben ilyen hosszú volt úgyhogy a hossza sem lehet a probléma. A vérképemben egyedül a vas volt 0,1gyel a határérték alatt de a vas tabletta sem hatott.

A vérvételt már vagy 2 hónapja csinálták, nem a hajhullásom kapcsán, de most kifejezetten emiatt is el fogok menni. A fogorvosom mondta hogy szerinte arcüreg gyulladás miatt fáj a fogam... de hát az is legfeljebb 1 hete tarthat az én problémám pedig már 1 éve... kórosan 2-3 hónapja.

Köszönöm a válaszodat, mindenképp elmegyek megint vérvételre és egy orvoshoz. Létezik hajgyógyász?:O Hol keressem?

2010. szept. 4. 17:48
 5/8 anonim ***** válasza:

1 vagyok.

Mindeképpen el kell menned megint vérvételre és menj el nőgyógyászhoz is. A mensid rendben van, a ciklusod normális? És azért jó enne ha elmennél fül.orr gégszhez az arcüreggyulladás miatt, mert ugye azt írtad, hogy a fogorvos azt mondta, hogy attól fáj vszínűleg a fogad. Nekem meg azt mondta tegnap a fogorvos, hogy lehet arüreggyulladás is okozhat hajhullást, mint bármely más gyulladás. Azt is írtad, hogy mostanában jobba hullik a hajad, lehet vmilyen gyulladás még rásegít az eddig is már kóros hajhullásra.

Merre laksz? Vidék nagyváros, kisváros vagy főváros? Igen létezik olyan, hogy hajgyógyász, csak kevés van. Írd be a Google-be és keress a lakóhelyedhez közel hajgyógyászt, hátha találsz vagy kérd meg a dokit tud-e ajánlani vagy kérdezd meg az ismerőseidet, rokonaidat tudnak-e.

Mivel már 1 éve hullik a hajad, valami oka kel, hogy legyen és ezt kell megszüntetni, csak meg kéne találni :-)

Feseted a hajadat vagy használsz már kb 1 éve egy fajta sampont, balzsamot vagy vmilyen terméket a hajadra? Lehet éppen annak az összetevőjére vagy allergiás és az allergia tünet így mutakozik meg. Sajna a bolti cuccok tele vannak toxikus anyagokkal, színezék , illatanyaggal és nem egy esetről halottam, aki allergiás lett krémekre és egyéb kozmatikumokra köztük én is pfff.

Esetleg ha már huzamosabb ideig használsz kb azóta mióta hulli a hajad vmiolyen kozmatikai terméket a hajdra hanyagold a használatát vagy válts másik termékre és figyel meg a hatásást.

Sajna így látatlanba neház segíteni és sajna neked se könnyű így találgatni mi lehet, de minden lehetséges okot ki kell zárni, ami az eszedbe jut.

Esetleg családodban nem volt ilyen, akinek ilyen fiatalon hullot a haj? Lehet genetika is. Bá erről még nem halottam, de hát a mai világba sok új betegséget fedeznek fel :S

26/L

2010. szept. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem festem a hajam semmivel szóval ez kizárva, a samponokat pedig folyton váltogatom. Én is arra gondolok hogy valami gyulladás lehet. Úgyhogy a vérvétel az első és ha az mutat valamit akkor onnan már könnyebb lesz továbblépni. köszönöm szépen a segítségedet, mindenképpen írni fogok a fejleményekről és ha sikerül rájönnöm mi a probléma.
2010. szept. 4. 21:18
 7/8 anonim ***** válasza:

nem vettél mostanában új nem nikkelmentes ékszert/övet?? valahol olvastam, hogy a fémalergia tűneitei így is megmutatkozhatnak!

remélem sikerül valamit kitalálni rá!

17/L

2010. szept. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
ot evvel a kerdesed kiirasa utan irok😄 kiderult vegul, mi volt a baj? ugyanugy hullik a hajam, vastag hajam volt, most egyszeruen fesulkodni es hajatmosni sem merek szinte....
2015. máj. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!