Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi lett az arcommal? Hirtelen...

Mi lett az arcommal? Hirtelen úgy el kezdett kiszáradni, hogy az hihetetlen. 24/L

Figyelt kérdés

Mindig is kombinált bőröm volt (T-zónában zsíros, orcák szárazak), de már egy ideje teljesen megváltozott. Az egész arcom olyan száraz, hogy nem ismerek magamra. Ugyanazt a La Roche Posay termékcsaládot használom, amit szoktam és ami bevált. Na de most...már nem kombinált bőröm van, hanem full száraz. Az egész homlokom, orrom mellett, száj környéke, mindenhol. Szinte hámlik a fejem. Van mikor 2-3x krémezem be az arcom. Ha át veszem pl egy pólót, azonnal újra száraz lesz az arcom, és hámlik. Mitől van ez? Mit csináljak?

Ugyanannyi folyadékot iszok, mint amennyit szoktam.



2021. nov. 10. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt itt a hidegebb idő, attól is lehet szárazabb, de akár a korod is lehet az oka. Én 25 vagyok, pár éve még nekem is kombinált volt a bőröm, most már száraz. Megtanultam megfelelően kezelni, azóta nem hámlik és nincs az a kellemetlen feszülő érzés. De az is lehet, hogy nálad nem erről van szó és nem lesz tartós. Addig is, amíg ennyire ki van száradva, mindenképp érdemes lenne sokkal nagyobb figyelmet fordítanod a hidratálásra. És most nem arra gondolok, hogy kend be sokszor a megszokott krémeddel. Keress száraz bőrre való termékeket.
2021. nov. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2021. nov. 10. 22:48
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
Gomba is lehet.
2021. nov. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Fogamzásgátló?


23 évesen kezdtem el szedni és az addig kombinált, aknéra hajlamos bőröm elég száraz és letisztult lett. Nyílván ez csak átmeneti állapot volt. 5 évig szedtem és idén februárban hagytam abba. Azóta a bőröm megint elkezdett kombinált lenni, itt-ott pattanásos. Szóval ez is lehet az egyik oka.


De évszak váltás miatt is lehet az ember bőre sokkal szárazabb. Próbálj meg több rétegben hidratálni (toner, szérum, krém).

2021. nov. 11. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem szedek fogamzásgátlót. Azért is furcsa ez, mert eddig egyik télen se száradt így ki az arcom.
2021. nov. 11. 07:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Hűvösebb időben hajlamosabb kiszáradni a bőr.
2021. nov. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%
Meg kaptad az oltast?
2021. nov. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen
2021. nov. 11. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!