Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Érdemes lenne Minoxidilt...

Érdemes lenne Minoxidilt használnom?

Figyelt kérdés

Kirkland 5%-os Minoxidil használatát tervezem.


Az a helyzet, hogy 28 évesen nagyon ritkás a szakállam. Vannak az államon foltok ahol nőnek, de kevés, az arcomon meg foltok ahol nem nő, tehát konkrétan úgy gáz az egész ahogy van.


A genetika sem magyarázza ezt. A családomban kb mindenkinek szép szakálla van, apától nagybátyán és keresztapán át nagyapákig mindenki mikulás kb, csak én vagyok ilyen fura.

A bátyámnak 22 évesen már olyan szakálla volt amit formázni is tudott, elég faján. Én meg..


Na most én 28 évesen már nem hiszem hogy beleesnék ebbe a tini, "csak várj" kategóriába, viszont sok helyen olvastam hogy ez az oldat csodákat tesz, meg így-úgy hasznos.


Sokan írják erre hogy "ha nincsenek szőrhagymáid ez nem rakja oda azokat", de nálam meg az a helyzet, hogy ilyen elcseszett csenge szőrszálak, amolyan "legénytollak" vannak a hiányos helyeken.. Tehát van ahol fekete és vagány (2x2 cm-es helyeken) és a többi meg ilyen kis világos pille..


Szerintetek mi a helyzet, megéri kipróbálni?



2021. dec. 3. 06:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Nem érdemes, ha abbahagyod a használatát elkezd visszahullani a szőrzet sajnos így pénzkidobás az egész.
2021. dec. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Tényleg kihull a szakáll amit a minoxidillel növesztek? Ne már! Akkor így az egésznek mi értelme van?
2021. dec. 4. 21:50
 3/25 anonim ***** válasza:
Annyi értelme van, hogy addig ameddig használod addig esetleg működik, de ha abbahagyod visszahullik. Sajnos nincs olyan szer még a piacon ami tartós haj/szőr dúsítóként funkcionálna.
2021. dec. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Azzal reklámozzák, hogy ha 1-2 hónapig használom, akkor hullik ki a szakállam ha abbahagyom. És ha több ideig használom, hogy megerősödjenek a szálak, nem hullik ki. Ez igaz lehet?
2021. dec. 5. 08:53
 5/25 anonim ***** válasza:
Nem igaz sajnos. A párom kopaszodásra használta egy foltban és hosszútávon sajnos semmit használt. Minimálisan sűrűsödött neki, de ahogy lecsökkentette el is vesztette azt a minimális plusz hajat. Próbáld ki ha úgy érzed, de csodát ne várj.
2021. dec. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
*semmit nem használt
2021. dec. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

De ha használom, és kinő több szőr az államon, aztán elhagyom a szert, és persze azt olvasom, hogy kihullik a növesztett szőrzet, az utána van arra esélye, hogy újra kinő magától a szer nélkül?


Tehát a kihullott szakáll szőrzet helyére magától ugyan úgy fog-e nőni új szőr később, vagy a szer használata miatt még kárt is okozhat?

2021. dec. 6. 06:48
 8/25 A kérdező kommentje:

A MÁR elvesztett szőrszálak (kopaszodás), és a MÉG ki nem nőtt szakáll növésének a beindítása az két különböző típusú folyamat, nem?


Mármint a kopaszodás az a szőrzet elvesztésének egy általában visszafordíthatatlan folyamata, ha arra használnak minoxidilt, az kicsit másabb, mintha a MÉG ki nem nőtt szőrszálak növekedésének meggyorsítása érdekében tenném, nem?

2021. dec. 6. 06:52
 9/25 anonim ***** válasza:
Szakàllra használtam féléves adagot. Kezdetben napi kétszer, aztán szép lassan már csak napi egyszer, hogy elhúzzam a használatát. Ìgy háromnegyed èvig kitarthatott kB a féléves adag. Amely szőrszálaknak volt ideje rendesen megerősödni azok megmaradtsk.
2021. dec. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Èrtem ez alatt, hogy normális vastagságú fekete szőrszálakkà váltak. Egy része ahol vékonyka maradt ott több eltűnt. Nekem bejött. Mondjuk mivel alkoholos oldat vennem kellett egy jobb hidratáló krémet mert a bőröm hámlott tőle nélküle.
2021. dec. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!