Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Befesteni a hajam (telítetlen)...

Befesteni a hajam (telítetlen) karibkékre? 20/F

Figyelt kérdés

Hirtelen jött egy ilyen ötletem, eddig is nagyon tetszettek a kék hajak, valószínű nem is illene a stílusomhoz, de nagyon tetszik. Hosszú középbarna hajam van (mellem aljáig ér) és szürkészöld szemem, úgy tudom szőkíteni kéne, de nem tudom az mennyire károsítja a hajat.

[link]

Ez az árnyalat tetszik.

A fehér/szürke is tetszik nagyon, de a kék jobban kicsit.


Valószínű a szélsőjobbos idősök csak fujjognának, de nem nagyon érdekelne, a szüleim még annál kevésbé örülnének neki.

Meg lehet az is tetszene, ha csak a legalját festeném be először.

[link]

(ez az árnyalat nem tetszik, meg max 20 centit az aljától nézve, de ilyesmire gondoltam)


Egyébként elegánsabban öltözködöm.


Még annyi, hogy egy olyan fodrásznál, aki tökéletesen megcsinálja, hogy telítettség-szín pontos legyen, mennyibe kerülne a teljes festés és mennyibe, ha csak az alját kérem?



2021. dec. 18. 21:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha "csak" az alját kéred, az egy jóval bonyomultabb technika, jóval drágább is.

A kék haj elég kényes. Nem csak valamennyit kell szőkíteni, hanem fehérre kell szívni a hajat, hogy ne zöld legyen a végeredmény. Ráadásul gyorsan is kopik.

2021. dec. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Mit jelent az hogy gyorsan kopik?

Hetente kell festeni?

fehér haj jobb ebből a szempontból?

NAgyon megváltoztatja a hajam szerkezetét a kiszívás? Összeragadhat? Más lesz a tartása?

2021. dec. 18. 21:54
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

A szőkítés roncsolhatja a hajat, ha nem megfelelő szakemberhez mész. Akár le is éghet.

Nem kell hetente festeni, hacsak nem minden nap mosod head&shoulderssel...bár azzal festett hajat semmiképp se moss.

A fehér haj is pont ugyanúgy készül.

2021. dec. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

És ha jó minőségű festékkel csinálja, mennyi idő míg kikopik?

Kopás után szürkés lesz?

2021. dec. 18. 22:04
 5/24 A kérdező kommentje:
Nem tudom számít-e, de nagyon erőszálú hajam van és nagyon dús.
2021. dec. 18. 22:07
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Nincs tartós kék hajfesték. Kizárólag színező.

A hajad minősége olyan szempontból számít, hogy gyakran több alapanyagot igényel.

2021. dec. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
És miben más a színező?
2021. dec. 18. 22:16
 8/24 Metionin ***** válasza:
100%
Jó ez a szín de macerás lesz. Először is, világos szőkére kell a hajat világosítani, hogy egyáltalán befogja, utána pedig színezőtől, hajtól, mosás gyakoriságától és sampontól függően 2-4 hetente festeni. Az sem mindegy, hogy milyen maga a színező, mert van amelyik sima víz hatására is konkrétan folyik a hajból, fog ha izzadsz vagy épp a világos ruhát, párnahuzatot stb. keni össze. Kék tartós festék nincs, a színező abban különbözik, hogy csak a haj felszínét színezi meg, nem mászik bele a hajszálba, ezáltal kopik is, tehát kék esetében zöldülni fog majd kivirít alóla a szőkített haj. Ha pedig megunod, valószínűleg csak a vágás lesz a megoldás, mert a szőkített hajra már nem biztos, hogy az eredetihez hasonló festék meg fog tapadni. Mell alá érő hajat én 25 ezerből úsztam meg 7 éve, azóta biztosan drágább de én csak az elsőt csináltattam fodrásszal azóta magam festem, ami 3000-5000 havonta pedig nekem szőkítenem sem kell, mert az eredeti hajszínem szőke. Szóval nagyon gondold át, hogy megéri-e neked a macerát és a pénzt, mert az ilyen haj csak úgy szép, ha rendszeresen karban van tartva, az pedig sajnos nem kevés idő és pénz. Tudom, mert jelenleg is több mint 80 cm-es sötétkék hajjal élek.
2021. dec. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
13%
Azért egyetemre ne ezzel gyere be vizsgázni.
2021. dec. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

#9 Miért, ELTEn ez hátrány?


Ha az alját akarom átmenetesre az kb mennyibe kerülne?

Hol érdemes csináltatni?

2021. dec. 19. 15:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!