Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok volt már veletek olyan...

Lányok volt már veletek olyan hogy megbántatok egy frizurát?

Figyelt kérdés
Mondjuk rábeszéltek de végül nem lett jó vagy próbált egy nagyon extrém váltásra de nem csináltad meg? Írjátok le ide kinek hogy volt. 21/N
2022. jan. 19. 09:30
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gyerekkoromba folyamatosan ez volt, amikor fodrászhoz vittek. Sose volt jó, ezért inkább megnövesztettem, azóta is utálom a fodrászokat.
2022. jan. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Kiskoromban szintén ez volt jól megnyirtak és egy ideig nem volt gondunk ezzel.

Milyen hajad volt gyerekkorodban?

2022. jan. 19. 09:54
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Volt már többször is. Levágattam, mert gondoltam, akkor könnyebben kezelhető lesz és szebb lesz. Alig vártam, hogy újra hosszú legyen.

Színnel is jártam így. Jól sikerült, de kiderült, hogy nekem nem áll jól.

De végül is ezek nem tragédiák. Szerencsére lehet változtatni, ha túl rövid, visszanő. Szóval annyira nem akadtam ki sosem.

2022. jan. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kétszer is volt ilyen.


4-8 éves koromig Kleopátra hajam volt, néha frufruval, máskor anélkül. Elviselte, volna, ha hosszabb lett volna, mint a legtöbb kislánynak az oviban, de a fodrász, - aki a legközelebb lakott hozzánk -, ha anyám azt mondta, vágjon 3 centit a hajamból, levágott 10-et, szóval nem nagyon lehetett egyezkedni vele.

10 éves koromra megnövesztettem, viszont akkor elkapott az őrület, hogy újra olyan hajat akarok, mint kiskoromban, frufruval, csak a vállamig érjen.

Ezúttal anyám követte el ezt a frizurát. Kifejezetten jól sikerült, viszont utána pár órával már meg is bántam, a frufrut pár nap után már elcsatolva viseltem, és még sírtam is miatta, de ezt senkinek nem mertem elmondani. Viszont mivel ez már nem annyira volt rövid, sokkal gyorsabban lenőtt a vállam alá.


A második ilyen eset 16 évesen, 2016 elején volt. Akkor már régóta tervezgettem a szőke színt, viszont legelső festésnél nem akartam túl éles váltást, ezért ombre hajat szerettem volna. Viszont a konzultáción a fodrász elég hevesen lebeszélt róla a természetes sötét és göndör hajamra hivatkozva. Azzal ijesztgetett, hogy azt nagyon megsínylené a hajam, letörne az egész, így rátukmált a melírra, így vakon belementem.

Én kis naív, azt hittem, ez azt jelenti, hogy néhány vastagabb, kézzel festett szőke tincs lesz a hajamban, mint a ‘90-2000-res alter/goth/emo csajoknak (az ilyen melír egyébként most újra menő). …De a megkérdezésén nélkül (hogy egyáltalán fogalmam lett volna arról, hogy hogy néz ki majd a végeredmény), ő a fóliát áthúzkodós megoldást alkalmazta. Mivel a fejemet így szabálytalan kuszaságban majdnem fekete és szőke tincsek tarkították (szó szerint…), úgy néztem ki, mint egy őszülő kretén. Ez a technika szerintem csak azokon néz ki jól, akiknek színben nincs nagy kontraszt a természetes és a festett részek között. Egyáltalán nem volt fiatalos, nagyon öreges hatása volt, extrém hülyén néztem ki. Nem mellesleg “szőke” szín helyett bezöldült, nagyon csúnya színű random vékonyka sávok éktelenkedtek a hajamban (még csak nem is tincsek).

Utána teljesen ki voltam borulva, hiába hitegetett anyám, hogy “nagggyon szép” (WTF?!😖), “csak a változás miatt érzem így”.

Kb. 5 napig bírtam. Iskolában végig kalap volt a fejemen, hogy lehetőleg semmi ne látszódjon belőle. Persze, kaptam “Mi van, hipóba feküdtél?!” és egyéb kedves beszólásokat, de egyetértettem velük, mert én is undorodtam attól, amit a fejemen viseltem.

Aztán visszamentem a fodrászhoz. Választhattam, hogy vagy visszafestetem hamvas sötétbarnára, vagy az egész legyen szőke. Én az utóbbit választottam, ez viszont meglepően jól sikerült. 👍🏼 Sőt, már évek óta ilyen a hajam, és egyáltalán nem bántam meg.

2022. jan. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Ja, azóta inkább a borbély vágja. 😆

Rövid, dús hajam van, amit a legtöbb női fodrász nem tud jól vágni, mert nem ez a profiljuk, ha egy közepes bobnál rövidebb a haj már megáll a tudomány.


Sok borzalmas nagyihajat vágtak már nekem, tragikusak voltak. Szerencsére gyorsan lenőtt.


Ha szép egyenletes fade-et, meg éleket szeretnék, azt olyantól aki a clipper cutra van beállva.


Ez az egész férfi/női kategória szerintem butaság, sokkal jobb lenne ha azt írnák ki, hogy hahpótlásra vagy színre vagy spa kezelésekre stb szakosodtak-e.

2022. jan. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
4es és így a végén szőke lettél így mi lett letört a hajad ahogy mondta a fodrász vagy egész jó lett és tévedt ebben ?
2022. jan. 19. 11:29
 7/32 Metionin ***** válasza:
100%
Olyan nem volt, amit magamnak vágattam/festettem és megbántam. Hanem amikor még anyám hordott fodrászhoz, az esetek nagy százalékában legszívesebben sírtam volna, nagyon hülye ötletei voltak és objektíven nézve se lett volna szép, nem csak nekem nem álltak jól. De amikor ihletet merített valami ismerőstől vagy filmből akkor egyszerűen elvitt a fodrászhoz, én meg azt se tudtam, hova bújjak míg le nem nőtt a hajam.
2022. jan. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok: Nem, nem tört le a hajam, sőt utána egészségesebb lett, mint valaha, mert utána az alapvetően vékony szálú, száraz, göndör hajtípusom számára megfelelő termékek kiválasztására is jobban odafigyeltem.

Azt mondta, az ombre sokkal jobban megviseli a hajat, mintha egy színre festenék (legalább is az akkori, korai eljárásokra még ez volt jellemző).

Egyébként hamvas sötétszőke lett a hajam, így még leszívatni sem kell, csak “koktélozni”.

Azóta már máshoz járok.

2022. jan. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Utolsó mik voltak azok a hajak tudsz pár olyan képet keresni a neten?
2022. jan. 19. 14:11
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Vagy lehet, hogy azért mondta, hogy “sokkal jobban károsítaná az ombre”, mert nem tudott olyat festeni, de nem akarta bevallani. 🤷‍♀️ (Akkor ez még egy új trend volt.) De ezt most már nem tudom meg. 😂
2022. jan. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!