Pattanások elmulnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok,16 éves vagyok és tudom ,hogy fura lesz amit kérdezek de leirom azért. Vannak rajtam pattanások nem sok de azért van.. Tudom ,hogy normális "hormonok" de miért van az ,hogy valakinek 16 éves korában 1 pattanása se miteszerei semmi bőrhibája nincs? Lelehet küzdeni őket 16 évesen? (Kozmetikushoz járogatok és kenek rá krémet ,hogy leszáritsa.) Ezen kivul lehet tenni valamit? Vagy igy lesz még sokáig?

2022. jan. 20. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ez valtozó, most vagyok 21 ée néha néha még most is kijönnek. Ez részben genetik + életmód. Pl ha sok cukrosat eszel az nem feltétlen jó a bőrnek, illetve vannak emberek akiknél a tejtermékek hozzák ki őket....stb


Mit használsz az arcodra? Napi szinten ápolod az arcod?

2022. jan. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1-2 napi 1x szoktam pattanás száritóval bekenni csak a pattanásaim (márkát nem tudok bocsi)
2022. jan. 20. 21:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Van akinek problémásabb az arca, masnak meg nem.

1-2 kósza pattanás nem a világ vége, baj akkor van, ha pl tenyérnyi teruleten van 10 db és piros-lila színben pompaznak. Vagy kifejezetten egy területre korlatozodik a pattanás(nyilván nem 1-2,hanem nagyon sok).


Oka a nem tudni mitőltől terjed egészen addig, hogy ilyen a bőrtípusa, van alapbetegsege(hormonális vagy ételintolerancia, egyéb gyulladásos góc leginkább)

2022. jan. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól mert szárítod a bőröd sajnos nem biztos hogy jobb lesz a szitu, mivel ugye szárítod a bőrőd mégtöbb faggyút fog termelni. Szóval mindenkepp jó ha hidratálod a fejed.


Elsőre ha javasolhatom használj arclemosót + egy hidratálókrémet (ezeket reggel és este is használd, bár van aki szerint reggel elég csak vízzel arcot mosni + hidratáló krém). Szerencsére viszonylag olcsón is hozzá lehet jutni jó minőségűekhez pl a dm-es Balea MED géles arclemosó ezer forint alatt van és hónapokig elég mert kb egy babszemnyi kell belőle.


És tök hasznos amit a 3as leírt, mielőtt bármit is csinálsz fontos tisztába lenni hogy milyen a bőrtípusod és milyen jellegű a probléma az arcodon.

2022. jan. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!