Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan működik a hajfestés?

Hogyan működik a hajfestés?

Figyelt kérdés

Szóval, nekem alapból sötét barna hajam van, de a nyáron a fodrászom festett bele néhány világosabb tincset. Gondolkozom azon, hogy az egész hajamat feketére fessem, mert miért is ne? A kérdésem az lenne, hogy a festés az ártana a hajamnak? És mi van akkor, ha befestettem a hajam feketére és egy idő után megunom? Akkor nyilván vissza kéne festeni barnára. De valószínűleg nem az eredeti hajszínem lenne az új, barna festék, így amikor elkezd lenőni, akkor látszódna a színeltérés. Festeni kell a hajam utána, hogy egységes barna maradjon? Vagy meg kell várni amíg teljesen lenő a befestett hajrész? Hogyan szerezhetném vissza az eredeti hajszínem?

Lehet hogy hülye kérdés és teljesen egyértelmű rá a válasz, ne kövezzetek meg érte:)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. febr. 3. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:

A fekete az egyik legkárosabb festéktípus. Azt hinnéd, hogy minél világosabb, csak akkor árthat a festék - de nem. Sokaknál okoz instant hajhullást és ritkulást, akik utána kénytelen/kelletlen visszafestik barnára. Persze ez nem törvényszerű. Illetve ne fehér törölközővel csavard be mosás után…😅


A világosabb tincsek le voltak szívatva előtte? Mert akkor a fodrászt kellene megkérdezni, befogja-e a sötét. Szőke után hajlamos ledobni a sötétebbet.


Ha le akarod növeszteni, azt szokták javasolni, hogy aszkorbinsavas pakolást tegyél rá, ami világosít a színen és utána festesd a tövét a saját színedre. Bár az az igazság, hogy a sötét töveknél csak a világos tövek néznek ki rosszabbul lenövésnél, mivel olyan hatása van, mintha őszülnél.

2022. febr. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szóval nagy eséllyel hullana tőle a hajam? Hát, értem.

Nem voltak leszívatva, csak festve voltak

Köszönöm szépen a segítséget:)

2022. febr. 4. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!