Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ki tudja megállapítani , hogy...

Ki tudja megállapítani , hogy genetikai kopaszodásom van nekem?

Figyelt kérdés
A fejemen van rész ahol nem nő ki a haj. Fogalmam sincs mitől lehet. Olvastam , hogy a legtöbb esetben ez öröklődés miatt van. Nem tudom , hogy nálam ez van mert apámnak semmi kopaszodása nincs 50 évesen , bátyám sem kopaszodik. Nekem viszont már 26 évesen elég jól látható részen nem nő ki a haj. Az a kérdésem , hogy ki az aki pontosan megtudná mondani mi okozza a kopaszodást. Orvos vagy bőrgyógyász megtudná ezt mondani?

2022. febr. 7. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért csak apádat nézed ? Anyád nincsen ? Mendel brünni apát több, mint 100 éve felfedezte, hogy bizonyos tulajdonságok a nagyszülők távolságából jelentkeznek az unoka nemzedékben.
2022. febr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az apámnak az apját ismertem. Neki még öreg korában sem volt semmi kopaszodása. Több haja volt neki öreg korban mint nekem huszonévesen. Az anyám apjáról viszont nem tudok semmit mert nem ismertem. Megszakitotta a családommal a kapcsolatot mikor apám meg anyám összejöttek. Szóval nem tudom , hogy kopaszodott egyáltalán. Lehet tőle örököltem.
2022. febr. 7. 14:17
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét nagyapám korán kopaszodott, egyik mamámnak is kevés haja volt. Ezzel szemben mind édesanyámnak, mind édesapámnak sok haja van.


Én már 16 évesen elkezdtem kopaszodni, tesóm lassan 30 és szinte semmi.


Nehéz így megmondani, örökölhet az ember bármilyen gént, csak a valószínűségek eltérőek. :)


Bőrgyógyászhoz meg szerintem pénzkidóbás elmenni, az olyan eseteknél, mint a tied, 95%-ban genetikai kopaszodásról beszélünk.

2022. febr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nekem mindkét nagyapám korán kopaszodott, egyik mamámnak is kevés haja volt. Ezzel szemben mind édesanyámnak, mind édesapámnak sok haja van.



Én már 16 évesen elkezdtem kopaszodni, tesóm lassan 30 és szinte semmi.



Nehéz így megmondani, örökölhet az ember bármilyen gént, csak a valószínűségek eltérőek. :)



Bőrgyógyászhoz meg szerintem pénzkidóbás elmenni, az olyan eseteknél, mint a tied, 95%-ban genetikai kopaszodásról beszélünk.


Akkor ki tudná megmondani? Valaki csak megtudja állapítani a kopaszodás okát , 21 században biztos van rá módszer. Gondolom én is , hogy genetika van a háttérben csak hátha mégsem. Olvastam , hogy ha gyulladásban van a szervezet akkor is lehet kopaszodás.

2022. febr. 7. 15:17
 5/9 anonim ***** válasza:
hat ha ferfi vagy akkor ezen nem kene meglepodni
2022. febr. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát úgy lehet megállapítani, hogy teljesen kivizsgáltatod magad. Bőrgyógyász, fogorvos, labor, ilyen-olyan doki a vérmérsékletedtől függően. A végén valszeg ki fog derülni, hogy nincs semmilyen szervi problémád, tehát csak simán férfias kopaszodásod van.
2022. febr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát úgy lehet megállapítani, hogy teljesen kivizsgáltatod magad. Bőrgyógyász, fogorvos, labor, ilyen-olyan doki a vérmérsékletedtől függően. A végén valszeg ki fog derülni, hogy nincs semmilyen szervi problémád, tehát csak simán férfias kopaszodásod van.


Értem. Majd megpróbálom ezeket. Egy kérdésem lenne feléd még. Milyen gyors a folyamata a kopaszodásnak? Én most vagyok 26 éves. Jelenleg nem vészes a helyzet mert nem nagy a haj hiány. Simán tudom takargatni. Úgy képzeld el a haj hiány mértékét , hogy ha 3 cm hosszú a hajam akkor már teljesen fedi a kopasz részt.

Mikor 3 cm hosszúságú a hajam akkor nem is látszik a kopaszodás. Elképzelhető , hogy nálam lassú lesz a folyamat ez alapján és még a harmincas éveimben is tudom takargatni?

2022. febr. 7. 16:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Anyai ágon is simán örökölheted a kopaszodást - sőt, van külön megnevezése a férfi/női kopaszodásnak is. (Amúgy nem a nemeden múlik, hanem a hormonokon.) Bőrgyógyász, vagy endokrinológus lehet a megoldás.
2022. febr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tehát elöl kicsit feljebb ment a hajvonalad? Amúgy ez nem is tuti, hogy folytatódni fog. Angolul mature hairline-nak hívják, mikor ez kialakul, viszont nem követi közvetlenül kopaszodás, megáll így a hajvonal.


Amúgy igen, simán lehet, hogy lassú lesz. A legagresszívabb kopaszodás fiatal korban jelenik meg, mondjuk 20-22 éves korig, mikor még nagyon durva a férfi teszto termelése. Félre értés ne essék, nem a férfi nemi hormontól kopaszodsz csak úgy magában, hanem az azzal együtt járó DHT-tól. Ha olyan a genetikád, akkor a hajhagymáid érzékenyek a DHT-ra és szépen lassan elindulsz a kopasszá válás útján. Lehet amúgy pöcsölni finaszteriddel, minoxidillel, nizoral samponnal, ru-val meg még csomó más dologgal, de szerintem a nullásra nyír fej a legjobb megoldás. Soha nem éreztem magam olyan jól, mint most nullás hajjal. :)

2022. febr. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!