Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi lehet a bajom, miért...

Mi lehet a bajom, miért vagyok pattanásos?

Figyelt kérdés

Kb 5 éve vagyok nagyon csúnyán pattanásos(18 éves korom óta).

Megjártam számtalan bőrgyógyászt, akik vizsgáltak a következőkre: fogak, mandula, teljes hasi és nyaki uh, prolactin, pajzsmirigy(ez nem teljesen jó, de nem foglalkoztak vele)

Kezeltek krémekkel, lemosókkal, semmi nem vált be, kaptam medinac gyógyszert, nem segített… 😢

Tartottam fél évig gluténmentes diétát, nem lett jobb. Leraktam a cigit teljesen.

Az arcom folyton gyulladt, büdös gennyes pattanásaim vannak, és senki nem jön rá, hogy mitől és hogy mit kéne tennem. Mi bajom van?



2022. márc. 19. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Ételintolerancia teszt esetleg
2022. márc. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Az arcápolási rutinod milyen? Nőgyógyászatilag rendben vagy?
2022. márc. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%

Én is sokat szenvedtem pattanásokkal,mitesszerekkel.

Problémás bőröm van és nem is volt arcápolási rutinom,nem tisztítottam az amúgy is problémás bőrömet.Vettem megfelelő natúr kozmetikumokat.Arclemosót,tonikot,hidratálót ezeket minden nap 2x használom reggel és este,aztán gyógynövényes bőrradírt,pakolást,ezeket egy héten 1x használom,vettem még arcszérumot és ásványi fényvédőt.Egy hónapban 1x kamillás gőzölés után mitesszer eltávolító pálcával kitisztítom a pórusaimat.Egy hónap után már javult a bőröm állapota.

2022. márc. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A pattanásak zsírt tartalmaznak.

Kamasz korban a hormonok változása miatt is ki tudnak alakulni, ami teljsen természetes.

Mitesszerek úgy alakulnak ki, hog a faggyúmirigyek túl sok váladékot termelnek, a pórus eltömődik, a faggyú nem tud ürülni, ezért felgyűlik, idővel be is tud gyulladni, ebből lesz ugye a gyulladt pattanás.

Ennek megelőzésében segíthet ha kevesebb zsíros ételt fogyasztasz és rendszeresen tisztítod az arcod, ez által csökkentve az esélyét, hogy valamilyen kosz tömítse el a pórusaidat.

Vigyázzat! Szappannal nem jaasolt arcot mosni, mivel a csapból folyó kemény ízzel érintkezve csapadékot képez, amely csak hozzájárul a pórusok eltömítéséhez. Ezért javasolt arclemosót/arctisztító gélt, stb. erre kitalált terméket használni, mivel azzal ilyen probléma nincs.

Nekem személy szerint az effaclar duo vált be, ez egy márkásabb termék és ennek megfelelően nem is olcsó, viszont nekem a többi krémmel ellentétben hatásosnak bizonyult. De extrán gyulladt pattanásokra lehet valamilyen "durvább" krémet érdemes keresni.

Esetleg javasolt külön ilyen problémás bőrre szakosodott magán bőrgyógyászt keresni, aki valóban tájékozott és tud segíteni. (Személyes tapasztalat, hogy amikor én voltam annyi idős mint te, a közegészségügyben mindenféle kence ficét felírtak, egyik büdösebb volt mint a másik, de használni egy se használt Később találtam egy jó magánorvost, ő javasolta a fent említett effaclar terméket is, ami viszont pár hónap után jelentős javulást hozott. Aztóa is ezt használom, csak mitesszereim vannak.)

2022. márc. 20. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4-es, köszi hogy írtál, magándokihoz járok, többek között lemosónak en is pont az effeclart használom😅
2022. márc. 20. 08:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem használsz valamit, amiben Niacinamid van? Nekem attól szoktak nagy göbök lenni.
2022. márc. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!