Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kényszeres kaparás és sebek...

Kényszeres kaparás és sebek ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés
Napközben öntudatlanul is kaparom magam. Lesz egy pattanás, egy púp a bőrömön, addig kaparom amíg sima nem lesz újra. De észre sem veszem mikor csinálom csak a következményeit. Ott tartok hogy tiszta seb az arcom és a felső karom. Utcára nem merek kimenni pólóban/rövid ujjúban mert félek hogy meglátják. Az arcomat pedig próbálom korrektorozni és kordában tartani. Néha sikerült és kicsit csillapodik, mert egy bizonyos olajat (Revox) használok rá. Csakhogy hosszú távon az meg kiszárítja a bőrömet. A karomon vállamon meg nem hat. A szüleim üvöltözni szoktak velem és elvonnak tőlem dolgokat, ha meglàtnak egy újabb sebhelyet. És attól tartok nyáron nem fogok tudni lesülni mert tele leszek varrokkal meg fehér foltokkal. (Átok vagy áldás, én még életemben nem égtem le). Próbáltam már lefoglalni az ujjaimat: mindenhova hordtam gyöngyöket, hogy gyöngyözzek, tövig vágtam a körmeimet, kesztyűt viseltem, de semmi sem hatott. Kozmetikushoz nem merek elmenni. Valaki tanács? Mit hasznàljak? Mit csináljak? Valami házi tipp van erre?

2022. márc. 28. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Foglald le magad, nálam az ilyen pótcselekvés mikor semmit nem teszek.
2022. márc. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Gel lac, vagy műköröm, vastagabb lesz a körmöd és nem tudsz vele kaparni, próbáld ki.
2022. márc. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Noren1989 ***** válasza:
100%
És végülis mi a kényszeres viselkedés kivàltója?
2022. márc. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem nagyon tudom....
2022. márc. 29. 13:32
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
Ez nem ilyen, hogy, tudod az okát. Én alapból szorongó típus vagyok, sok évig rágtam a körmömet is. De olyan ok, amit ki lehetne iktatni nincsen, mert ha meg is oldom a problémát, akkor jön a következő, ami miatt szorongtam volna.
2022. márc. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos pszichés eredetű, szóval egy jó szakember segíthet, ha egyedül nem megy. Szüleid meg nagyon értelmesek, hogy üvöltözéssel próbálják megoldani.
2022. márc. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!