Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Csináltam egy hajfesték...

Csináltam egy hajfesték allergia tesztet, amitől bepirososdott a felkent részen a bőröm. Mi a teendő ilyenkor a hajfestékkel, amit megvettem ugyan, de mostmár nem használhatom? Visszavihetem a boltba, ahol vettem?

Figyelt kérdés
Illetve, ahova felkentem a hajfestéket (fülem mögötti rész) elég csak lemosni?

2022. ápr. 9. 10:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják vissza venni a boltban.
2022. ápr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
hát, mindegy, nem is ez a legnagyobb baj. a teszt alatt bepirosodott részt hogy kell ápolni?
2022. ápr. 9. 10:59
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, majd visszahúzódik.
2022. ápr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Fogd össze a hajad hogy szellozzon ne kenj rá semmit !



Boltba nem veszik vissza, ok arról nem tehetnek hogy te allergiás vagy …

Ajandekozd el !

2022. ápr. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Vegyél másik festéket, hátha arra nem vagy allergiás.

Ezt már biztosan nem veszik vissza, add oda valakinek.

2022. ápr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2022. ápr. 9. 20:35
 7/13 anonim válasza:
79%

Ne vegyen másik hajfesteket, mert 99% h arra is allergiás lesz. Gondolom nem akarja hónapokig úgy a karja, füle mögötti, meg egyéb területeket, higy hólyagos, vörös, viszket, meg rettenet ronda ráadásul. A ppd a ludas, de hiába veszel ppd mentes terméket, amibe nem az van, abba van ptd, és aki a ppdre allergiás az valószínű a ptdre is az. Ha egyik sincs benne, akkor valszeg ezüst nitrát, és ha fém allergia van, az is kuka (ez főleg szemöldök festékek esetében van). Szóval maga a festék anyag ami alletgizal, hiába vesz ilyen olyan natúr, hiper természetes v full mentes cuccot, amibe festék anyag van, abba allergén is. (zárójel, h a mentés, természetes, stb blabla csak marketing fogás. A kigyomereg is természetes, mégse innám meg, az aszkorbinsav mesterségesen is előállítható, ugyanolyan, mint ami a citromban is van. Mindig hatóanyagot és annak hatását kell nézni, nem azt, mesterséges-e v nem.)


Egy ppd, ptd, nikkel és poratka allergiás vegyész.

2022. ápr. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
79%

Ja es még egy, minél többet kísérletezés, annál jobban telítodik a szervezet, azaz minel többször érintkezik a szervezet az allergén el, idővel egyre hevesebb a reakció. Ez magyarázza, h allergia bármikor kialakulhat, illetve bizsu allergia is legelőször a fülben érződik (durran be a fulcimpa)

Ez nem játék. Nem azt mondom ne próbálj ki mást, de tudd, hogy negyon heves is lehet a reakció,es egy esetleges szempilla festés akár a latasodba is kerülhet egy fekete hajfesték pedig az életedbe (nyilván kicsi az esélye, de lottót is nyer időnként valaki. Ezt a fajtát jobb nem megnyerni.) jó, hogy csináltál tesztet!

2022. ápr. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
sajnos későn írtad utolsó, tegnap előtt vettem egy másikat és igen, az is allergiás reakciót váltott ki:/ csak most nem bepirosodott az az adott bőrfelület, hanem egész nap szédültem és gyengének éreztem magam, mintha meg lennék fázva. többet nem is kisérletezek... viszont így most rajtam maradt két doboz hajfesték:/
2022. ápr. 11. 10:37
 10/13 anonim válasza:
74%

Sajnálom, legyen ez tanulópénz. Valami okos lepontozott, de attól amit írtam, azok tények. Jobbulást!

(egyébként én pont az allergiám miatt lettem vegyész. Na jó, nem csak emiatt, de közrejátszott.)

2022. ápr. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!