Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan szőrtelenítsek tartósan?

Hogyan szőrtelenítsek tartósan?

Figyelt kérdés

Sajnos (21/L) létemre eléggé szőrős vagyok, nagyjából mindenhol IS. Emiatt sokszor volt kínos szituációim, nyáron hosszú ruhák stb... Voltam már kozmetikusnál, igaz csak bajusz és kar gyantát mertem bevállalni, elég is volt nagyjából 3-4 hétig. Viszont nem szeretnék havonta eljárkálni, illetve eléggé szégyenlős is vagyok hozzá, hogy levetkőzzek teljesen. Kényelmesebb és kellemesebben esne ha magam oldhatnám meg itthon. Emiatt sajnos, bár szégyellem de a borotvához kellett nyúlnom, amit tapasztaltam magamon, hogy bár több szőr nem lett, viszont erősebbek lettek amik eleve voltak, illetve minél többször használom, annál gyorsabban kezd újra és újra nőni. Betelt a pohár, hogy élvezem a sima bőrt kemény 2napig, utána szinte kezdhetem újra. Arról nem is beszélve, hogy viszket-irritál, benő 1-1 szőrszál, és epres bőrfelületem van akárhol csak alkalmazom. Ez az utóbbi a halálom! 1-2 benőtt szőrszálat kevésbé vesz valaki észre, mint egy teljes epres bőrfelületet. Az sem lenne hátrány ha picit pénztárcabarát megoldást tudnék keresni. Tudom Google a barátom, de szinte mindenről megosztó vélemények vannak. Amire picit felcsillant a szemem, az a VEET szőrtelenítőkrém, de ma már olvastam róla negatív véleményt is ami elbizonytalanított. Nekem csak annyi lenne az úgymond "vágyam" ha már végleges szőrtelenítés nincs, hogy egy hosszan tartó, szőrmentes testet kapjak.

Van egy :


[link]


epilátorom, viszont ez semmit sem ér. TALÁN első alkamazásnál levitt 1-2 gyengébb szőrszálat, de erős szőrszálú embereknek semmiképp sem ajánlom.

Illetve, még 1 kozmetikus mondta, hogy az epilátor sem a legjobb, mivel gyakorlatilag csak "leborotválja" ugyanúgy a kívánt területet mint egy átlagos borotva. (Legalábbis amit belinkeltem az gyökerestől nem szedi ki, még borotválni is alig borotvál)

Nyilván ha csak drágább megoldás létezik akkor arra is valamilyen szinten nyitott vagyok, úgy gondolom az én esetemben megéri minden lehetőségnek esélyt adni, nyilván drágábbra idővel... Viszont reménykedek benne, hogy valamiféle megoldás létezik.

Nyilván intimterületen, hónaljon szerintem maradni fog a borotva, de arc, kar, láb, egyéb testrészeknél szeretnék valami tartósabbat beszerezni. Nektek mi a tapasztalatotok?



#eperbőr #hosszantartó otthoni szőrtelenítés #borotva epilátor gyanta #bajusz áll kar láb teljes test bárhol #pénztárcabatár fájdalommentes #szőr test sima
2022. ápr. 20. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Na tehát.

1. Városi legenda szőr erősödés borotva hatására. Pusztán azért érzed így mert amit levágtál szőrt a felsőrészről annak a bőrben ott a többi része amit még nem ért környezeti károsodás mint a dörzsölés, napsütés. Nincs elvékonyodva a vége ezért tűnik erősebbenk.


2. Nem kell szégyenlősnek lenni egy kozmetikus előtt, csak akkor ha nem tisztálkodik az ember megfelelően. Neki ez a munkája naponta több tucatot lát.


Ha elég pénzes vagy akkor vagy elmész egy lézeres szőrtelenítő kezelésre ezt szokták véglegesnek mondani de bizonyos időközönként vissza kell majd menni de ez évek kérdése. Vagy veszel otthoni villanó fényes szőrtelenítőt (Philips lumea)


A szőrtelenítőkrémek jók nyugodtan kipróbálhatod.


Vagy befektetsz egy gyantagépre gyantával együtt.


De tessék nézd meg ezt a videót hátha segít:


[link]

2022. ápr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, igazából ott szeretném a krémes szőrtelenítést használni ahol nem tudom megoldani a gyantát, vagy más hasonló kezelést. Viszont a krém mivel nem gyökerestől húzza ki (tudtommal!) így nem olyan hatása lesz mint a borotvának? Mármint attól még ugyanúgy epres felültetet kapok nem?
2022. ápr. 20. 15:51
 3/10 anonim ***** válasza:

A krém csak leoldja a szőrt illetve fajtától függően tudja roncsolni a szőrtüszőt tartósnak tartós de a gyantával az sem tud versenyezni. Sokan nem szeretik a káros hatásaira hivatkozva sem. De attól függetlenül jó és gyors megoldás néha néha.

Pontosan mire gondolsz ahol nem tudod a gyantát alkalmazni? Mert pl intim területre is meglehet tanulni gyantázni csak bátorság kell hozzá.

2022. ápr. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Intim területen, és hónaljra eleve maradnék a borotvánál.

Sosem szőrtelenítettem, emiatt ott nem vészes, de sajnos anyu megjegyezte, hogy ha nagyon közelről nézi akkor a hátamon is lehet látni szőrszálakat, amiket sajnos nem érek el, illetve ott is érzékenynek érzem magam annyira, (hát félek) a gyantázástól. Ezért gondoltam, esetleg ilyen helyre pl ha megkérem, hogy VEET-el kenje majd be és szőrtelenítsen. Csak attól félek, mint mondtam, hogy apróbb pöttyökbe a szőrtüsző látszódni fog, vagyis epres leszek. ( [link] ) Ez nem saját, viszont nálam is hasonló lábon.

2022. ápr. 20. 16:17
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tartósabb, de nem nagyon drága megoldást szeretnél, akkor az epilátor és a gyanta közül tudsz választani. Egy normális, jó minőségű epilátor kitépi a szőrt, de ez azért nem is 5000 Ft lesz, mint amit te vettél. Viszont egyszer kell megvenni és évekig tudod használni, szóval szerintem ez éri meg legjobban. Braun márkájút ajánlanék, azok elég jók és másoktól is pozitív visszajelzéseket szoktam róla olvasni. Előnye, hogy nem kell folyamatosan venni hozzá valamit, mint a gyantához, nem igényel különösebb előkészületeket, bármikor könnyen magaddal tudod vinni, ha akarod (pl. nyaraláshoz), nagyon könnyű a használata, nem igazán kell beletanulni és bár elsőre nagyon tud fájni és sokáig is tart, de ha rendszeresen használod, akkor meg lehet szokni és sokkal gyorsabban végzel is vele. Én ezt használom, szóval erről tudok véleményt mondani. Annyira nem magas a fájdalomküszöböm, szóval én csak lábon és karon használom, máshol meg a borotvát. Gyantával is próbálkozhatsz otthon, van több fajtája is. Párat próbáltam és nekem rosszabbul bírta a bőröm, mint az epilátort, de lehet csak nem jó terméket vettem vagy béna voltam elsőre, szóval egyáltalán nem akarom leszólni.
2022. ápr. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Erős szőrzetet én nem gyantáznék otthon, elég könnyű elrontani és nem csak fájdalmas bosszankodás lesz belőle, hanem akár nehezen gyúgyuló gyulladás is. Fordulj szakemberhez, megéri.


A másik irányvonal a lézer/IPL. Lézer drágább, de tartósabb. Akár 1-2 évre is elfelejtheted a szőrt. IPL-t viszont otthon is csinálhatod gond nélkül. 2 hetente villantasz, 4-5 kezelés után már alig vagy szőrös, de 2 hetente mindig ismételni kell, nem állhatsz le.

2022. ápr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

En is sajnos a szorosebb nok korebe tartozom, de egyelore en beletorodtem a sorsomba, mert a gyantat nem birom,lezerre meg nincs penzem, igy hat maradt a borotva, 3 naponta. Amugy nekem a szorbenoves ellen a hamlaszto segitett, ezt szoktam hasznalni a labamra (meg amugy igazabol az egesz testemre is, sokkal jobb a borom allapota azota).

Ő az, olvasd el a velemenyeket, erdemes:


[link]



Nem tudom mi az a gagyisag amit belinkeltel, de nem epilator az biztos. Az is ugyanugy kitepi a szorszalakat, mint a gyanta. A szortelenito kremek pedig pont annyit tudnak, mint a borotva, csak cserebe draga, budos es rosszat tesz a borodnek.

Most az, hogy a hatadon vannak esetleg pihek, nem lenyeg. Ennyire nem kell raporogni a temara, nehogy leborotvald.

2022. ápr. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nyugi, hátat semmi képen sem borotválnék. Pihés ott, viszont el sem érem, és ott tényleg szégyelleném, ha esetleg más leborotválná és durvább lenne idővel...

Én nekem a karomat, államat/bajuszkámat már gyantáztattam így viszonylag bár kellemetlen de hozzá tudtam szokni a pillanatnyi fájdalomhoz. Ezért merült fel bennem a gondolat, hogy a kellemetlenebb helyeken itthon megoldanám. Persze attól félek, hogy elrontanám és kárt okoznék... Erős szőrzetem van, és nekem is minimum 3 naponta kellene borotválni, és most érzem azt, hogy semmi humorom órákat a fürdőbe lenni, mert nem egy aprócska területről van szó, és nem csak az idő miatt, hanem mert olyan rövid ideig tart a sima bőr főleg, hogy utána eper bőröm lesz, meg megvágom magam stb stb. Legelőször egyébként szőrtelenítő krémet használtam és tudom, hogy büdös... Arra viszont nem emlékszem, hogy milyen hatást értem el vele. Most ki szeretnék próbálni 1 szőrtelenítőkrémet, (legalább 1x!, hogy tudjak róla véleményt mondani, hogy nekem mennyire válik be) B tervként egy IPL szőrtelenítő eszközt vennék, viszont olyat, amit szinte bárhol lehetne használni. Csak nem tudom melyik lenne az, ami úgymond 1 jobb fajta. Fogalmam sincs mennyire fájdalmas egy ilyet használni, és igazából nekem ez teljesen új.

2022. ápr. 24. 23:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Szőrtelenítő krém: tartósságra pont ugyan az, mint a borotva, viszont lassú, nehézkes használni és drága. Gyakran használva rommá szárítja a bőrt.

Csak szólok előre.


Én azt javaslom, kezdj el gyűjteni IPL szőrtelenítőre. Valami normálisra pl. Lumea.

Nem fájdalmas a használata. Kicsit csíp a villantás, de semmi az epilátorhoz.


[link]


Ez teljesen jó, a drágábbak csak a tartozékokban különböznek.

2022. ápr. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Dávid86 ***** válasza:
Szálanként 50 forint kétszer legfeljebb és ha nincs nagy hormonális változás a szervezetedben akkor végleges.
2022. máj. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!