Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hamar zsírosodó hajjal mit...

Hamar zsírosodó hajjal mit csináljak?

Figyelt kérdés
Este szoktam hajat mosni, és általában már másnap este, azaz 24 óra elteltével zsíros a hajam. Ilyenkor egy kevés szárazsampon megoldja (az egyébként mennyire egészséges, nem teszi tönkre a hajat?), aztán a 3. napon már muszáj összefognom. Ha ilyenkor is használok szárazsampont, akkor összefogva még tudom egy napig hordani. Tegyük fel, hogy vasárnap este mostam hajat, szóval most csütörtök van, és lusta vagyok/nincs időm, ezért péntekre már nem mosok hajat. Ilyenkor hétvégére olyan lesz a hajam, mintha egy bödön zsírt rákentek volna. Mit csinálok rosszul? Nagyon ritkán van, hogy napokig (2-3) bírja száraz sampon nélkül a hajam, fogalmam sincs miért. Head&shoulderst használtam, majd váltottam Garnier korpásodás ellenire, azzal egy kicsit később zsírosodott, de már relatív régóta azt használom, és nem tudom hozzászokott a hajam, elkezdtem megint h&st használni, de nem változott semmi. A végét nem szoktam samponozni, illetve arra rakok pakolást meg olajat, de csak a végére. Bármi tipp? Vagy ezzel nem lehet mit kezdeni? Kinövöm majd egyszer? 16 vagyok

2022. ápr. 21. 17:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

Szia

Ha ennyire nagy a baj akkor javaslom hogy próbálj ki valami gyógyszertári sampont ami kifejezetten erre a célra van viszont ha az sem használ lehet hogy egy orvos segítséget kell kérni. Valószínű akkor a fejbőr érzékenységével lesz probléma.

Nekem a korpásodás volt gond viszont miután kaptam egy megfelelő sampont aránylag már helyre is jött!:)

2022. ápr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
A szárazsampon egészségtelen. Eltömi a pórusokat, a fejbőr nem kap levegőt, hajhulláshoz vezet.
2022. ápr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Normális szerintem. Lehet, hogy a párnától zsírosodsz vissza, mindennap tiszta párnahuzatot tegyél fel.
2022. ápr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Vagy ha nem is párnahuzatot, de valami tiszta dolgot tegyél a fejed alá, pl. egy tiszta pólót, ami másnap felvehetsz vagy ami előző nap volt rajtad, de nem lett koszos vagy izzadt.
2022. ápr. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ezt elfelejtettem írni, de minden hajmosásnál cserélem a párna huzatot, szóval arról nem zsírosodhat.
2022. ápr. 21. 20:08
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ilyen a hajad, normális amúgy, ha ennyire gyorsan zsírosodik.
2022. ápr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
Nekem az vált be, hogy a szárazsampont/hintőport hajmosás után (miután megszáradt a hajam persze) használom, tehát nem akkor amikor már zsírosodni kezd a hajam. A fodrászomtól tanultam ezt a tippet, és 1-2 nappal ki tudom tolni a hajmosást úgy, hogy a köztes napokon nem is használok szárazsampont.
2022. ápr. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Én ezt szoktam használni, csak áttöltök belőle fújós palackba, mert úgy gazdaságosabb, és jobban eloszlik a hajon. Bele masszírozom a fejbőrbe, és hagyom száradni.

Jó ár/érték arány, plusz hatásos.

2022. ápr. 22. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen nem reagálnám túl, nekem is ilyen volt kamaszkorban.


Amik segítettek:

- eltelt pár év :))

- thebodyshop teás sampon

- heti 1 hajmosás, nem több

- olyan frizura hogy ne kelljen taperolnom, fogdoznom a hajam napközben (a kézről csak még több zsír kerül rá)

- minimális zsíros kaja, nasi


Mostanra már 1 hét után is teljesen oké, kibírna még 1-2 napot, csak jobban szeretem vasárnap esténként mosni ezért marad a heti 1. :D

2022. ápr. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
Nekem 40 évesen még mindig ilyen zsíros a hajam. Két naponta megmosom, és meg van oldva a gond. Van rajta addigra már por, kosz is. Igazából szerintem az az irrális, ha valakinek annyira száraz a fejbőre, hogy elég egy hetente mosni. Többet nem várok vele, mert akkor nem elég az egyszeri samponozás. Csak a hajtöveimet mosom, a hosszára elég, ami amúgy is lefolyik oda. Amilyen samponjaim voltak a legtöbbször: Garnier, Syoss, Faith in Nature, Elseve hajszálvastagító, Mixa, Urtekram bébi. A nagyon olcsó samponok sose jöttek be, azoknak mindig kuka lett a végük, szétszárították a hajam, másnapra viszont úszott a zsírban. Balzsamot csak a hajam alsó 2/3-ára kenek.
2022. ápr. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!