Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Rövid haj vagy hosszú haj...

Rövid haj vagy hosszú haj dilemmája volt másnak is? 25L

Figyelt kérdés

Régóta visszatérő dilemmám van méghozzá, hogy rövid hajat szeretnék e vagy hosszút.

Álmaim haja hosszú haj szőkében. Szőke voltam de a hajam nem volt olyan hosszú amilyenhez illett volna a szőke és ha rövidebb volt valahogy sosem éreztem azt, hogy jól passzol hozzám, nem a szőke hanem a hossz. A szőke nagyon hozzám való volt.

Ezért terveztem növeszteni, de ilyenkor meg vágyok rövid hajra, mert hosszú hajat sokáig kell szárítani, kezelni, formázni stb...míg ha rövid az mindig hamarabb kész van. De rövid hajnál meg néha az arcomba csapta a szél, csikizett, nem lehet gumizni ha nagyon rövid.

De most növesztem jelenleg de néha meggondolom magam viszont még nem vágatom le.

Viszont sokszor nem látom értelmét, mert ilyenkor amikor természetes a hajam meg nincs kezelve akkor simán hajgumival fogom és ennyi, de úgy meg fiúsnak érzem magam. De hátha ha új külsője lesz a hajamnak nem érzem majd hogy el kell rejtenem gumival?

Hosszú idő mire megnő megfelelő hosszra ami nem túl hosszú, hanem csak mellig érő) így meggondolatlanságból nem vágnám le de annyira megpróbálnák egy olyan rövid frizurát mint amilyet gondoltam de közben már nem sok választ el a álom hossztól...

Öltözködésben is ha a tervezett rövid hajam lenne, más lenne ami illene hozzá, ha meg hosszú szőke, ott is ahhoz öltözködnék, vennék ruhákat.

Még zavaró tényező, hogy szemüveges vagyok és emiatt is sosem éreztem magam csinosnak, meg sosem illett a hajamhoz, most már jó szemüvegem van de ez az érzet sosem múlik el valahogy. Kontaktlencse nem megoldás sajnos.

Mit tegyek? :( 25L vagyok.

A kiválasztott frizurák illenek hozzám nagyon, de a hosszban nem vagyok biztos. Megéri növeszteni még vagy legyek kényelmes és vágassam le hátha az is nagyon jól állna? Viszont akkor nem lesz szőke, mert úgy jó a természetes hajam is.



2022. máj. 4. 04:32
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Kép nélkül nehéz véleményt alkotni. De én mindig is hosszú haj párti vagyok. Szerintem egy szép, ápolt hosszú haj a legszebb éke egy nőnek. Szerintem ne vágasd le ha már ilyen közel vagy az álom hajhoz. Levágni 2 perc, de visszanöveszteni hosszú évek munkája. Ha elérted a kívánt hosszt akkor is dönthetsz úgy hogy megválsz tőle.
2022. máj. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem vegyél egy parókát, és így lehet hosszú és rövid hajad is.
2022. máj. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Először növeszd meg akkorára, amekkorára akartad. Ha megunod a hosszút simán levágatod és kész.

Esetleg készíts egyszerű frizurákat, fonatokat összefogás helyett. Szerezz be szép hajgumikat, csatokat, hajpántokat. Így sokkal jobban szeretheted a hajd :)

2022. máj. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Igen, #3nak igaza van.

Pl a szoros fonatok elkészítése csak először nehéz, ha eleget gyakorold, percek alatt végzel vele.


De amikor nekem volt hosszú hajam, én vettem néhány nagyon szép művirágot, és azokat egy mozdulattal beraktam a hajamba, és az volt a dekoráció.


Még persze azt is váltogathatod, hogy hol kötöd össze a hajad. A fejed búbján, a tarkódon, stb.

2022. máj. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%

Amíg bizonytalan vagy, ne vágasd le, mert úgyis megbánod.

Amúgy szemműtét? Nekem volt, és életem legjobb döntése.

2022. máj. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
jaj nekem is hasonló problémám van, és nekem hozzá nagyon dús hajam is van. és amúgy természetesen szőke. nem tudom, hogy növesszem-e ameddig csak lehet, vagy vágassak vmi cuki bobot v aszimmetrikus hajat :"D jelenleg kicsit hosszabb mint vállig érő és oldalfrufrum is van.
2022. máj. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
6. Természetes szőke dús haj,az gyönyörű. Le ne vágasd. Jó ez csak az én véleményem.
2022. máj. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Nekem jobban tetszenek a rövid frizurák. Ne bizonytalankodj, hatarozd el magad az egyik elképzelés mellett. Kicsit alternatív megoldás a kettő között, ha valami visszafogottabb felnyírást csináltatsz
2022. máj. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyszer élsz, vágasd le :)
2022. szept. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!