Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Világos, hamvasszőke balayage...

Világos, hamvasszőke balayage hajú lányok! Nektek hogy végezték a szőkítést?

Figyelt kérdés

Nagyon kíváncsi vagyok milyen tapasztalatotok van ebben, nektek hogy csinálta a fodrász a szőkítést a hajatokon? Hogy kezdte el? Mit meddig hagyott rajta a hajatokon? Szép lett, meg voltatok vele elégedve? Meséljetek erről

Nekem valahogy nincs szerencsém a fodrászokkal.. Már elég régóta szőke vagyok de még mindig nem értem el azt a hajat amit én szeretnék. Mindig rossz fodrászokat fogtam ki. Drága nagyobb hírű fodrászoknál voltam, ahogy nézegettem a munkáikat tényleg tetszett, és nem érdekelt hogy drága, úgy voltam vele ha nekem megcsinálják az elvárásom akkor megéri nekem. De mindig csalódott voltam. Az a legnagyobb baj, hogy nagyon kevés ideig hagyják rajta az anyagot a hajon. A szőkítőporos anyagot ami leszívja a hajat, azt kb 10-15 percig, a rendes festéket meg kb 5 percig. Én értem hogy függ a haj állapotától is meg minden és figyelni kell nehogy leégjen.. De mindenhol írják hogy sokkal tovább kell rajtahagyni mint 5-10 perc. Legalább egy félóra hogy szépen jó szőke legyen, de egy óráig is nyugodtan fent lehet hagyni. Ehhez képest ők csak pár percig hagyták rajta és így nagyon semmi változás nem volt. Nem elég pár perc. És az sincs, hogy csak az én hajam ennek az oka hogy figyelnek rá ne legyen rajta sokáig az anyag mert hogy rossz állapotban van, mert nem. Az egyik még mondta is, hogy a szőkítésekhez képest nagyon szép állapotban van a hajam, szóval még az sincs hogy kímélni kellett volna, de mégis alig hagyta rajta. Hallottam már olyat is, hogy vannak akik szerint direkt csinálják ezt a fodrászok. Beetetik a fiatal lányokat hogy elsőre nem lehet olyan szőkének lenni ehhez sok alkalom kell, meg direkt alig hagyják rajta hogy ne fogja be annyira és akkor tudja hogy úgyis visszamennek még hozzá hogy megkapják a kívánt színt. Szóval egy időpontből csinál vagy 3at, mert neki úgy nyilván jobb üzlet. És sok fodrászról el tudom ezt képzelni.

Így már nagyon meggondolom elmegyek-e fodrászhoz és kritikus vagyok. Holnapra van időpontom egy fodrászhoz, szeretnék elmenni de félek már. Szólni fogok majd neki hogy hagyja rajta tovább pár percnél, de mi van ha leszól annyival hogy jaj nem mert leég a hajam. Már most azért elég jó középszőke színe van a hajamnak és hamvasszőkét szeretnék, szerintem ebből már nagyon szép világosat ki lehet hozni. Remélem holnap végre elérem.

Szóval nem értem, mindegyik fodrász csak pár percig hagyja rajta, vagy vannak normális profibbak is? Ha majd most, a szőke hajamból sem tud ez a fodrász sem hamvasszőkét csinálni (vagy nem akar még elsőre ugye), akkor az már tényleg hihetetlen. Arr is gondoltam hogy itthon is meg lehetne csinálnunk jó minőségű anyagokkal lehet még szebb is lenne mint egy “profi” fodrász munkája. De mindenki lebeszélt erről és mindenhol azt nyomják hogy szakemberre kell bízni a hajad.

Meséljetek erről mert érdekel ti hogy jártatok



2022. máj. 11. 14:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem kétszer volt az addig festetlen, 6-7-es hajam balayage-olva mindkétszer máshol tanuló fodrász által.

Mindig hátul középen kezdték. Az első nem tett rá fóliát, ezért a hátsó alsó tincsek 9-10-esek lettek, a teteje meg 8. Nem igazán tetszett :/ (Persze az anyagár elég drága volt)

Aztán másodszorra már tett rá fóliát a másik csajszi, ő nagyon ügyes volt, pedig életében először csinálta. Kicsit lassan haladt, de emiatt a hátsó felét hamarabb lemosta. Így összesen kb mindenütt ugyanannyit volt rajta és nem voltak akkora különbségek, az átmenet is szebb lett. A teteje 9, a legalja viszont sajnos itt is jóval világosabb, pár alsó tincs szinte fehér lett, de nem feltűnő.

Mindketten 40 percig rajta hagyták legalább, de nézegették, hogy áll. Ráadásul az én hajam viszonylag száraz, hullámos (2b-2c), úgyhogy porózusabb, hamarabb szívja.

A festéket mindketten kb 15 percig hagyták rajta, az is befogta rendesen. Nem igazán volt elképzelésem, milyen színt szeretnék, úgyhogy másodszorra simán csak hamvasat kértem, ami elég szürke lett :/ De szerencsére hamar kikopott, azóta pedig kitaláltam, hogy bézs szőkét szeretnék, azt pedig magamnak gyönyörűen meg tudom színezni hamvasítóval.

Mivel tanuló fodrászok voltak, a mesterfodrász felügyelte őket, és én is bátran kérdezgettem, meg beleszóltam. Így is volt mindkét alkalommal olyan, amit kicsit másképp szerettem volna, de akkor még nem tudtam pontosan megfogalmazni. Az első alkalommal már felkente a szőkítőt és utána kérdeztem a mesterfodrászt, lehetne-e elöl 2 vastagabb tincset és megcsinálta (bár fólia híján 1 árnyalat különbség lett csak). A tanuló meg magától nem akarta volna, hogy az szerinte annyira természetellenes. De nekem tetszett.

A második pedig kicsit keveset szőkített elöl, úgyhogy a babahajam meg az első tincsek barnák maradtak, pedig szólt neki a fodrász, hogy azokat is... Most azon töröm a fejem, hogy otthon megpróbálom magam kicsit festegetni rajtuk. De az egésznek nem mernék nekiállni, magamnak nem érném el rendesen. Másnak meg tudnám csinálni szerintem.

2022. máj. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!