Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy szokták végezni a szőkíté...

Hogy szokták végezni a szőkítést a tényleg profi fodrászok?

Figyelt kérdés

Írjátok már le részletesen hogy mit csinálnak szőkítéskor a jó fodrászok, mert már tényleg nagyon kíváncsi vagyok. Elég sok rossz tapasztalatom van már a “fodrászokkal” akiknél én voltam. Pedig mindig figyeltem rá hogy szakemberhez menjek és jó legyen az a fodrász, de már elegem van belőlük. Mindig ahogy néztem a munkáikat, láttam olyan szép hamvas szőkéket hogy azt gondoltam akkor nekem is nyilván meg tudják majd csinálni. Értem hogy sötét hajból nem lehet rögtön szép világosszőkét csinálni, ezt aláírom. De nekem sosem volt sötét. Már egy pár éve szőkítgetve van és most kb ilyen középszőke. Ebből már olyan szép hamvasszőkét lehetne csinálni elsőre is, de sosem tudták akikhez én elmentem.. Sőt még egy csomó hibát ejtettek a hajamon.

Tegnap is elmentem egyhez, és semmi változás nem látszik rajta, semmivel nem lett világosabb, ugyanolyan középszőke. Annyi látható rajta, hogy felül pont a tövektől húzott nagyon sűrű csíkokat ami már az a kategória ami nem csúnya, nem is természetes. Meg hátul a közepe sokkal barnább mint a többi rész, oldalról meg egyben látszik hogy honnan kezdte a festést, semmi átmenet csak egy ugyanattól a résztől kezdődik, ilyen vízszintes csíktól. Ráadásul oldalról az egyik oldalon festve van, a másik oldalt meg már ugyanúgy van hagyva szóval ott nem festett. Se nem szimmetrikus, se nem egységes, se nem világosabb, undorító. Mintha kidobtam volna a pénzem az ablakon csak úgy. Olyan rosszul érzem magam hogy sosem tudják megcsinálni a kívánt hajam, szőkéből ráadásul, vicc :D

Lehet nem hagyják elég ideig rajta vagy én már nem tudom. Pedig nincs rossz állapotban a hajam hogy félteni kéne, de akkor sem tudják megcsinálni hogy van ez..

Igazából én egy kisvárosban élek és még csak ezeknél a fodrászoknál próbálkoztam. De ezért nem én vagyok a hibás mert elvárok egy szép hajat. De mostmár fixen nem hozzájuk megyek, hanem valami nagyvárosi fodrászhoz. Pl Debrecen vagy Pest. Jobban járnék az biztos.

Szoktam látni videokat meg részleteket hogy csinálják, és mindig olyan szép a végeredmény. Nem érdekelne már ha 30 ezer de szép hamvasszőke hajat szeretnék végre.

Tehát kérlek írjátok le hogy csinálják akik tényleg értenek hozzá, mert szerintem teljesen más mint ahogy nekem végezték.

Plusz ha tudtok egy igazán profi hozzáértő fodrászt akit mertek ajánlani, mondjatok nekem, köszönöm



2022. máj. 13. 13:35
 1/3 A kérdező kommentje:

**ami már az a kategória ami csúnya


Egyébként szerintem még magamnak is jobban meg tudnám csinálni, és lenne aki segítene nekem ahol nem látom magamnak. Erre biztos azt mondanátok jaj ne merd mert el fogod rontani hibázol stb. Hibáznék? Hát ha fodrászok hibáznak akkor ugyanmindegy ha tényleg itthon csináljuk :D

Elmondom én hogy csinálnám és javítsatok ki ha valamit rosszul gondolok.

Először is professzionális kímélő jó termékekkel dolgoznék. Egy jó szőkítőpor, 9%os oxid, meg valami jó minőségű szőke hajfesték.

A szőkítőport és az oxidot összekeverném 1:2 arányban, felkenném a hajamra ilyen természetes kis tincseket húzva felülről (nem egészen a fejbőrtől hanem ahonnan nekem esztétikusan tetszik), ilyen szálasan tudjátok, csak ezt nem tudom szakszerűen megfogalmazni. Ebben nagyobb segítségemre lesz egy ritkább fogú fésű amivel ha átmegyek rajta nagyon szép lesz. És mindenhol kijavítgatnánk ahol el lett rontva, pl az egyik oldalra is tennénk festéket amit a fodrász kihagyott, meg hátul középre is rendesen tenni ahol elüt a többitől. Aztán minden adott részt külön fóliába tekernénk. Rajta hagynánk elég ideig hogy hasson, de közbe folyamatosan néznénk a hajam nehogy leégjen, ha már érezném hogy meleg akkor lemossuk. Aztán jöhet a hajfesték. Azt is felkennénk de nem úgy mint egy sampont :D Mert akikhez jártam úgy csinálták.. Hát úgy jóhogy foltos lesz, ezt ép ésszel is felfogod, nemhogy egy fodrász, de ők nem így gondolták.. Szóval azt is ugyanúgy felkennénk szépen, és fésűvel átmenni rajta hogy természetesebb hatású legyen felülről. A hajam alső részére lehet kenni többet ott nem kell hogy fésűvel átmenjünk, ott lehet nyugodtan sűrű, mert úgy szép szőke lesz. Csak felül lényeges a fésű, hogy ne legyen csúnya a kezdés. Ezt is rajta hagynánk ameddig kell, nem kevés ideig. Aztán lemossuk és biztos szép lenne. Biztos vagyok benne, mert én nagyon odafigyelnék rá nem összelökött munkát végeznék a hajamon. A legfontosabb igazából, hogy legyen szemed hozzá. Nekem az van, mert nagyon precíz vagyok és mindenre figyelnék maximálisan. Meg hogy ugye betartsd az előírt utasításokat meg hatóidőket. Azzal sem lenne baj. Nem olyan nehéz amennyire tartják. Meg lehet azt csinálni otthon is ha odafigyelsz rá. Akik otthon elrontják meg leégetik az azért van mert nem így csinálják ahogy most írtam. Meg nem jó anyagokkal dolgoznak stb. De ezt szépen is meg lehet csinálni. Ha magamnak megpróbálnám így, biztos vagyok benne hogy sok fodrász munkájától jobb lenne. Mindenki lebeszél amúgy mindenkit az otthoni szőkítésről a szakemberekbe hivatkozva, de nem mindig érdemes “szakemberekhez” elmenni :D Ugyanúgy elronthatják ő is, ami valljuk be gyakori. Csak neki jobban el van nézve, minthogy magadnak rontod el. Senkire nem kell rámondani hogy szakember, a munkája beszéljen inkább, az alapján kell eldönteni. És előbe érdemes látni a munkákat, mert a legtöbb fodrász a képeit szerkesztgeti.. Ennyit erről.

Most még várok vele minimum egy hónapot, nem festem megint egyből. Aztán meg vagy az lesz hogy tényleg egy jó fodrászhoz elmegyek, vagy megpróbáljuk itthon.

2022. máj. 13. 14:03
 2/3 anonim ***** válasza:

A csinálás módjában túl sok különbség nincs. Általában színeltávolítóval mennek rá először és csak utána jön a szőkítés, először a hajvégek, majd a fejbőrön marad a legkevesebb ideig. De például az is egy megoldás, hogy melírozással világosítják.


A fő különbség inkább abban van, hogy milyen termékkel dolgoznak, illetve hogy mennyire drasztikusak. Egy jó szakembernek fontosabb, hogy a haj minél kevesebbet roncsolódjon, akár olyan áron is, hogy nem jön ki a szín egyből, sőt...

2022. máj. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, pont erre gondoltam hogy az sem mindegy milyen termék. Azt is megköszönném ha tudnátok írni jól bevált fix termékeket. Pl a kinblond szőkítőpor tényleg hatásos?
2022. máj. 13. 14:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!