Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért mondják mindenhol azt,...

Miért mondják mindenhol azt, hogy a fényvédőt 2-3 óránként újra kell kenni?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el foglalkozni a tudatosabb bőrápolással, úgyhogy most már fényvédős arckrémet is használok minden reggel. Viszont nagyon sok helyen olvasom, hogy ez még önmagában kevés, ugyanis nap közben is 2-3 óránként újra kell kenni, még zárt térben is. Csak azt nem értem, miért? Hiszen az SPF elvileg azt jelöli, hogy a krém hányszorosára hosszabbítja meg a bőröd védekezőképességét. Tehát ha mondjuk alapvetően 10 perc alatt égnél le a napon (amikor már azért elég erős az UV-sugárzás), akkor egy SPF50-es fényvédő 10x50 = 500 percig véd az leégéstől, ami akárhogy számolom, több mint 8 óra. Miért kellene akkor ez idő alatt még 2-3x felkenni? Főleg, ha amúgy nem is tartózkodok a napon, hanem végig egy fedett teraszon, vagy épületen belül vagyok. Valaki megmagyarázná ezt?


(Ui. nyilván egy strandon más a helyzet, mert ott leázik a víztől a naptej, én most a sima hétköznapokra gondoltam, amikor nem éri a víz és direkt napfény a bőrt.)



2022. máj. 21. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy fogyjon a krém és vegyél újat.

Szerintem nevetséges, hogy zárt térben egyáltalán kell fényvédő. Az oda-vissza útra meg elég a reggeli felkenés, este már alig van ereje a napnak. Legalábbis én akkor végzek, addig pedig bent vagyok.

2022. máj. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Miss Endzsi ***** válasza:
89%
Nekem nagyon érzékeny a bőröm az UV-A-ra, rögtön új anyajegy keletkezett, mikor még nem használtam naptejet. Nagyon ritka, hogy újrakenjem, mert egy kenéssel kibírja az 5 órás kirándulást is, nem mutatkozik új anyajegy sem. Zárt térben, azért kell, mert oda is bejut a fény, azt a kevés UVA-t is jól esik kivédeni.
2022. máj. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell olyan gyakran kenni, csak akkor ha valami extrém körülmény van, pl. strandolás, izzadás sport miatt stb. Azért ajánlják ezt mindenhol, mert így tuti nem égsz meg, biztonsági játék.
2022. máj. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kenem újra. Reggel felkenem az 50 faktoros fényvédőt. Teszek rá egy kis BB krémet. Mivel maga a fényvédő vizálló feleslegesnek tartom újrakenni.
2022. máj. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!