Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Egy nagy csomó van a hajamban...

Egy nagy csomó van a hajamban az állandó hajgumi miatt. Lehet ezzel valamit csinálni?

Figyelt kérdés
Rendes rasztacsomó és nem tudom kifésülni, és hajbalzsamot is próbáltam de teljesen össze van gabalyodva. Van valami módszer vagy csak vágjam ki és kész?

2022. máj. 22. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem látom a saját szememmel ezért azt tudom mondani, hogy ezt csak a fodrász tudja megállapítani.

De ha mindenképp szeretnéd magad megoldani próbálj apró darabokat levágni a csomó oldalából és úgy kifésülni. Biztosan lesz benne rövidebb rész, de ha sűrű a hajd nem olyan feltűnő.

Ha nincs annyi türelmed vágj nagyobb darabokat a csomóból és úgy próbáld.

De lehet (biztos) úgy jársz a legjobban, ha megkérsz valakit aki látja és ért hozzá

2022. máj. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Ilyen max akkor fordulhat elő, ha teljesen elhanyagolod a hajad.Minden egyes nap, akár többször is kéne fésülködni, lehet kapni kifésülést könnyítő sprayket is, ha nagyon nem megy.A normális fésűre sem szabad sajnálni a pénzt, mert évekig kiszolgál.Balzsamot/pakolást minden mosásnál kell rátenni a hajadra.


De most a konkrét problémára visszatérve.Vegyél valami kifésülő sprayt, fújd be a csomót és az ujjaiddal óvatosan, türelmesen próbáld meg szétszedni a csomót.

Aztán a helyes fésülési technika a következő.A végénél egy kicsi szakaszon kifésülöd, és úgy haladsz apránként felfele a tövéhez.Ha már sehol nem gubancos, akkor átfésülöd a tövektől a végekig.Ezt minden fésüléskor így kellene.

A hajgumit is érdemes megválogatni.Befőttes gumit, a kis szilikon gumikat inkább felejtsd el, a vékony hajgumikat is.Inkább a vastagabbakat használd.

2022. máj. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És mi ez a kifesulo spray? Kerestem Google-n ráadásul angliaban élek valami ötlet van erre hogy milyen néven található meg itt? Köszi szépen a választ amúgy
2022. máj. 22. 23:23
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 Detangling spray néven biztos találsz.Vannak ezek az olcsó gliss kur sprayk, Angliában is lehet kapni drogériában.Az megteszi.

Fésűnek tangle teezert ajánlok, az nem húzza a hajat, majd ha kibogoztad a kócot kézzel.A tangle teezernek is van valami ilyesmi sprayje.Én ezeket nem használom, mert nincs rá szükségem, de neked most jó lesz a gubancra.

2022. máj. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jó csúszós balzsammal kend be, tocsogjon, és a legaljától kezdve nagyon apránként bontogasd, konkrét rasztákat is így szoktak kibontani, vagy írd be youtube-ba hogy "dreadlock detangling" ha egy konkrét rasztán működik a tieden is kellene.
2022. máj. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%
Most így rákeresve az ilyen "csoda rasztabontó" cuccok általában olajosabb hajbalzsamok gyakorlatilag, egy olajos dm vagy rossmann sajátmárkással szerintem jó vagy, vizezd be a hajad, hagyd rajta pár percig, én így szoktam kifésülni, úgy siklik benne a fésű mintha taknyon csúszna.
2022. máj. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!