Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen hajápoló terméket vagy...

Milyen hajápoló terméket vagy trükköt javasoltok, hogy a lehető legjobb állapotba hozzam a hajam?

Figyelt kérdés

Igazából ahhoz túl göndör, hogy csak hullámos legyen, ahhoz viszont nem eléggé, hogy göndör. Emiatt ritkán hordom kiengedve, oroszlán sörényre hajaz leginkább... A fodrászom által ajánlott termékek nem váltak be.

Ez viszont nem igazán tartható így, mert ettől a folyamatos felkötéstől, kontyolástól, fonástól nagyon gyorsan töredezik. Szóval valaki esetleg volt hasonló helyzetben, mi vált be?



2022. jún. 22. 00:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Lépj be facebookon a göndör hajas csoportba, ott kapsz róla infót, hogy mit kezdj vele. Instán is van egy csomó hajápolós dolog, meg youtubeon. Keresgélj. Annyi kérdés van már hajápolással, már az ember megunja leírni folyton ugyan azt.

Használ hajmosás előtt olajokat, aztán sampon, pakolás, balzsam, alacsony fokon hajszárítás hővédővel, leave-in termék majd hajvég ápoló olaj. Leave-in-t és olajat használj minden nap.

2022. jún. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sajnos az én problémám éppen az, hogy ahogy írtam a hajam nem teljesen göndör így ebből kifolyólag minden olyan praktika vagy szer hatástalan rá, amit eddig próbáltam és a ténylegesen göndör haj kezelésére valószínűleg valóban tökéletes is lenne.

Ez, hogy most itt vagyok, sajnos már csak a végső elkeseredettség😂

2022. jún. 22. 11:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért ilyen a hajad, mert nincs jól levagva, jól ápolva.

Menj el egy göndör hajhoz értő fodrászhoz. A jó ápolás meg nem azon múlik, hogy x márkájú termekeket használsz, hanem porozitás és hidratálás-protein egyensúlyt beallitva választod ki a termekeket.


Fb-s göndörcsoportokban sok tippet tudsz olvasni.


És persze nem egyből lesz szép, hanem idő és turelem kell hozzá.

2022. jún. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon ajánlom, hogy cassia pakolással tegyél egy próbát!

Hajformázási tippem pedig, hogy segíts rá a göndörségre, mert a leírtak szerint nem sok kell hozzá. Van sok kényelmes hajcsavarási mód, amikben aludni is lehet és utána napokig lehetsz fürtös kiengedve. Persze ha inkább az egyenes felé húz a szíved, akkor pedig arra segíts rá valami jó minőségű géppel simítsd vagy szárítsd be. Hidd el a formázás sokat segít az ilyen "oroszlánsörény" hajon.

2022. jún. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb fodrász, kozmetikus rááll egy termékcsaládra, és annak a darabjait ajánlgatja mindenkinek - függetlenül attól, hogy kipróbálta-e a hatékonyságát valaha, vagy még soha nem használta.

Szerintem nekem is hasonló hajam van (2b/c közötti), mellette vékony szálú, könnyű szerkezetű, és a legtöbb terméktől úgy áll, mint egy szénakazal.


Nekem csak a Syoss Curls & Waves, Syoss Ceramide, Syoss Keratin és a Nature Box gránátalmás samponja vált be.

Ezekhez az Aussie Miracle Moist és a Garnier Botanic Therapy kókuszos balzsamját használom.

SOHA nem használok hajszárítót, hagyom, hogy magától száradjon meg, így egyben maradnak a kis csigák. Így tényleg olyan, mintha fodrásztól jöttem volna. Ne fésüld vizesen, mert ekkor a legsérülékenyebb a haj. Csak akkor fésülöm, amikor már kicsit meglazultak a csigák a hajmosás utáni napokban - akkor is csak óvatosan.

Amióta odafigyelek erre, sokkal fényesebb, egészségesebb és szebb a hajam.

2022. jún. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Természetesen a balzsamokat nem egyszerre használom, hanem attól függ, mi van otthon.
2022. jún. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi tanácsokat!

Ezt például nem is tudtam, hogy a vágás milyensége is ennyit számít ennél a hajtípúsnál...Azt hiszem első lépésként talán akkor egy olyan fodrászt keresek fel, aki tényleg ért hozzá.

Köszönöm a termék ajánlásokat is! Mindenképpen teszek próbát, hátha sikerül megtalálni végre a hajamnak valót.

2022. jún. 23. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!