Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől nőhet gyorsabban a hajam?

Mitől nőhet gyorsabban a hajam?

Figyelt kérdés
Tudnátok mondani valamit amitől esetleg gyorsabban nő a hajam? A ricinus olajat már próbáltam és az nem jött be!

2022. nov. 28. 17:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Én 10-en x éve növesztem a hajam és leginkább a türelem jött be.

Ezen kívül fontos a hajvágás. Ne ritkitsa ki szana szét, csak simán egyenesre, esetleg felületi hajvágás, de azt 1-2 fodrász ismeri csak, hogy mi az.

Fontosak még a termékek. A sampon igazából mindegy, de a balzsam, hajpakolás, leave-in ha szükséges legyen professzionális. Hajolaj is fontos, mert bevonja a hajszalakat és a termék kopik le a hajról és nem a hajszál kopik. Nyárra pedig uv szűrős terméket keress.


Ami a termékeknél is fontosabb, az meg a technika.

Ha vallnal hosszabb a hajad, akkor alulról felfelé haladva fésüld, kímélő hajviselet(ne húzza a fejbőrödet a copf, éjszakára fonás) és a lehető legkevesebb hőártalom érje a hajad.

2022. nov. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Cubina ***** válasza:

Gyakran mosd és fésüld, hagyd magától száradni törülköző turbán és hajszárító nélkül, mert az szárítja, roncsolja a hajat. Kímélő hajfestéket használj, vagy semmilyet, amíg növeszted. Havonta vágj egy picit a végéből, hogy ne töredezzen és egészséges maradjon. Hordj sapkát, hogy ne fázzanak meg a hajhagymák. Mosásnál finoman belemasszírozod a fejbőrbe a sampont/balzsamot. A csalán sampon és a csalántea kúra nagyon hatékony. Szeptemberben vágtam le kb. 1 centisre a hajam (mivel a fodrász tönkretett az egészet) és mostanra majdnem a vállamig ér. Tegnap levágtam az aljából, hogy egyenletesen nőjön. Ezek mellett puha lett és selymes. Az 1 havi lenövésen is látszik hogy mennyit nőtt azóta. 3-4 hónap alatt összesen 8-10 centit nőtt. Tavaszra megint szép hosszú lesz.

Festeni se fogom többet, mert mostanában vettem észre, hogy a festék alatt milyen szép ezüstösen és melírszerűen őszül, az lesz az új hajszínem. :)

2022. dec. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!