Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Akinek akne heges a bőre, van...

Akinek akne heges a bőre, van esélye mentálisan egészségesnek lenni, vagy ez egyenes kiesés a mentálisan egészséges emberek közül?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy mennyivel jobb lenne az életem, ha ez nem lenne


Így most gyakorlatilag az egész 20as éveim meg még a 30asból is valamennyi majd rá megy arra, hogy azon agyaljak és tegyek róla, hogy hogyan lehetne ezt elmulasztani


Diétázással, böjtöléssel, bőr kezelésekkel ami rengeteg sok pénzt és időt vesz igénybe, pszichológus ami szintén sok pénzt kíván, és rengeteg sok olyan dologgal ami elvonja erről a figyelmem.. stb..


És arra eszmélni, hogy közben eltelik az életem, nem tudok élni, mert állandóan azzal vagyok elfoglalva, hogyan tudnám meggyógyítani magam ettől


Most már ott tartok, hogy nincsenek barátaim, és a családi események is elég erős szorongást váltanak ki emiatt


És gyakorlatilag az egyetlen dolog ami működik, az az, hogy ha gyakorlatilag nem eszek semmit napokig, vagy nagyon szigorúan kb brokkoli+hús diétán élek (kb egész életemben)


Eléggé szenvedős élet ez,


Mit lehet csinálni?


29F


2023. jan. 21. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is heges az arcom a sok aknektol, de ez nem volt hatassal a mentalis egeszsegemre. Nem kell ennyire tragikusan felfogni, borgyogyasz, kozmetikus, valamennyi heg megmarad az megmarad, akkor mi van?
2023. jan. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

neked azért nincsenek barátaid mert ennyire szorongsz és kritizálod önmagad, nem pedig a hegek miatt.

Neked tényleg pszichológus segítsége kéne, de nem a pattanások miatt, hanem a felfogásod miatt..

2023. jan. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen persze én is ezeket csinálom, gyakorlatilag a hit hogy javulhat tart életben, és javult is az elmúlt egy évben


De úgy érzem, hogy valami miatt belül, kicsit mintha megfojtana,


És ha azt mondod, hogy testképzavar akkor nem tudok azzal mit kezdeni, vagyis úgy érzem, egy magam kevés vagyok erre, hogy túl lépjek ezen, és nem tudom, hogy milyen pszichológus az aki ezen ténylegesen tudna

2023. jan. 21. 20:03
 4/11 anonim válasza:
100%
Tudom milyen nehéz ezzel együtt élni ,viszont tudatositanod kell azt,hogy ettől te meg ugyanolyan értékes vagy. Próbáld meg egy teljesen más perspektívából nézni az egészet, vannak olyanok akiknek sokkal csúnyább borhibajuk van ,mindig gondolj erre . Azt hogy ki mit gondol az arcodrol,próbáld figyelmen kívül hagyni ,hiszen legyünk őszinték az emberek rosszindulatuak.Jogod van neked is önmagad adni,az aknek pedig hozzád tartoznak.Azt jegyezd meg hogy senki sem ér annyit,hogy a mentális egészséged romoljon miatta.Latszik az írásodon mennyire bánt ez téged ,de remélem minél hamarabb jobban leszel,és elfogadod ezt a helyzetet.
2023. jan. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát ezért van a pszichológus. Ha megkérlek küldesz nekem privátban egy képet amin a bőröd látható?
2023. jan. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4es ezzel tudod mi a gond, hogy


Én 10-15 éves koromban nem érettem mi az istenen tud valaki szomorogni annyit, depresszió, mi eza hülyeség. Ha láttam egy valakit akinek le égett a feje valami savtámadás miatt akkor elszomorodtam rajta, de nem merengtem napokit, hetekig, csak egyszerűen úgy éreztem, hogy öcsém ez ellen marhán kéne tenni, valamit javítani az embereken, hogy ez ne forduljon elő stb.


Aztán ahogyan egyre stresessebb lett az életem, a bőröm is egyre rosszabb lett az elmúlt 10-15 évben, és visszagondolva értem már teljes szívvel mit érezhet az az ember, vagyis nem teljesen, mert nekem legalább még van egy kis reményem, ha sok pénz, munka, idő, energia befektetéssel jár, hittel stb.. hogy ez javulhat még nagy mértékben, nekik meg ez nincs, tehát még mindig nem tudom megérteni azt, hogy milyen lehet reménytelennek lenni, de akkor is hihetetlenül szar a jelen pillanat sokszor


Őszintén nem akarom így elfogadni ezt a helyzetet, inkább bele rakok 500% energiát abba, hogy ez jobb legyen, egy rakat egészség kúrát, kezelést csinálni, meg pszichológushoz járni hátha ő tud valamit mondani, megtenni mindent hogy boldog lehessek, de ezt így elfogadni szerintem irreális elvárás bárkitől is


Egyszerűen az a tudat, hogy milyen szabad voltam, és gyakorlatilag mennyire egyszerű volt haverkodni, barátkozni, barátnőzni és most mennyire más, nyilván felnőtt korban minden más, az emberek megkomolyodnak stb... De ez a kontraszt akkor is hihetetlen és nem tudok mit kezdeni vele mintsem hinni benne, hogy javul ha mindent meg teszek

2023. jan. 21. 22:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Megkaptam a képet. Én azt mondom neked, hogy sürgősen keress fel egy pszichológust, egy kis hegesedes nem teheti tönkre az életed, ne add fel! Ne süllyedj az onsajnalatba
2023. jan. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Diétázással, böjtöléssel, bőr kezelésekkel ami rengeteg sok pénzt és időt vesz igénybe, pszichológus ami szintén sok pénzt kíván, és rengeteg sok olyan dologgal ami elvonja erről a figyelmem.. stb.."


Legrosszabb esetben is 3 alkalom fraxel lézeres kezelés, nagyjából 300 000 ft és kész.


Az étrend nem tudom, minek segítene, a hegek ellen már semmit nem tud tenni, csak az aknét csillapítja.


Most akkor van aknéd vagy már csak hegeid?

2023. jan. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

7es megyek is, de mar voltam tobbszor is és nem segitett


8mas csinaltam mar vagy 6 fele kezelest al elmult 5 évben


Kb Mar 1 millio forintnal jarok amit koltottem ra, kb minden fele kezeles volt , de meg minding elegge eszembe jut gyakran ha emberekkel beszelek kozelrol


Rf mikrotu, alametszes, savas hamlasztas


Lezert meg nem, de ezek olyan hegek h ha elhuzod a bort akkor nem latszanak, de ha visszaengeded akkor igen, tehat meg van sullyedve a bor alatt a zsir reteg azt hiszem


Lézer sztem tul gyenge ehhez

2023. jan. 22. 05:07
 10/11 anonim ***** válasza:

Nőként küzdök ugyanezzel..

Nulla szociális élet,folytonos szorongás,de már hozzászoktam.

Megszoktam,hogy nem kapok bókokat,mint a barátnők,nem néznek meg a férfiak,és mindenhol szembesülök vele,nem érek annyit,mint más nők.. 24/N

2023. febr. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!