Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Striás lett a bőröm, sportolás...

Striás lett a bőröm, sportolás, hízás-fogyás miatt. Mit ajánlanátok? Testápolók nem használnak. F

Figyelt kérdés

2023. jan. 31. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ruhát.

Az már ott marad, nincs ellenszer

2023. jan. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Maradni marad valóban. De tegyük hozzá, hogy az idő sokat segít, jelentősen halványodni fog! Úgyhogy nem érdemes ezen aggódni, az egészséges súlyt kell tartani, az a fontos. (Tehát ne legyen terhelve újabb nyúlással-összeeséssel.) Nekem is van régi striám, de ez sem nem piros, sem nem fehér már, hanem inkább a bőr textúrájába (vastagságába) van beleivódva a minta. Nem feltűnő.
2023. jan. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem feher, feltűnő karhajlatnal és a derekamon
2023. jan. 31. 18:53
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem fog használni, az ilyen stria eltüntető krémek kamuk, testápolótól meg főleg nem tűnik el. Idővel magától is halványodni fog, nem tudsz tenni vele semmit. De amúgy nem gáz, ha van, elég gyakori dolog.
2023. jan. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4# köszönöm 🥲
2023. jan. 31. 20:25
 6/10 anonim válasza:

Nekem is van, mindkét vádlimon teljesen 3 éve, a combom belső részén és a hátsón is 7 éve. A derekamon nagyon kicsike, alig észrevehető kb 2 éve van. Mindenhol egészen piros/lilás volt. Nekem a hirtelen hízástól és fogyástól lettek, pedig max 3 kg ment fel rám. Sajnos érzekenyek a szöveteink.

Most 7 év után a combomon már alig látszik, sőt, majdhogynem láthatatlan, de tényleg. A vádlimon most kifehéredett, az oldalamon is. Szerintem neked is eltűnhet idővel egész szépen ha teljesen már soha. Én is 21 vagyok még csak úgyhogy ne aggódj, ez mindenki problémája.

2023. febr. 1. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van sajnos 23 évesen. A fenekem oldala nagyon olyan, meg a combom oldala is kicsit. A mellem nem, mert nincs nagy csecsem :D de különben ott is lenne valószínű.

Én edzek, de így is van, főleg, hogy nőtt tőle a fenék és így is lehet tőle stria, izomnövekedéstől. Én amúgy megvagyok vele, barátom szereti. (: Teljesen természetes és egy feszes testen szerintem még jól is néz ki.

2023. febr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megosztottátok velem 🙂
2023. febr. 1. 21:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem anno a gyors novestol repedt szét a bőröm, akkor orvos írt rá valami krémet ami halvanyitott rajta egy minimálisan. Többit egy tetováló tüntette el😅
2023. febr. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A striák ellen nincs teljesen hatékony megoldás, de néhány dolog, amit tehetünk, hogy csökkentsük a megjelenésüket.


Hidratálás: Bőrünk hidratálása kulcsfontosságú a striák megjelenésének csökkentésében. Használjunk rendszeresen hidratáló krémet vagy olajat, amely segít megőrizni a bőr nedvességtartalmát.


Masszázs: Masszírozzuk a striák környékét körkörös mozdulatokkal, hogy serkentsük a vérkeringést. Ez segít javítani a bőr állapotát és csökkenteni a striák megjelenését.


Egészséges életmód: Az egészséges életmód, beleértve az egészséges táplálkozást és a rendszeres testmozgást is segíthet a striák csökkentésében. Az egészséges táplálkozás segít megőrizni a bőr egészségét, míg a testmozgás segíthet megelőzni a további súlyváltozásokat.


Kollagén szedése: A kollagén olyan fehérje, amely fontos szerepet játszik a bőr egészségében és rugalmasságában. A kollagén szedése segíthet javítani a bőr állapotát és csökkenteni a striák megjelenését.


Dermatológus felkeresése: Ha a fenti módszerek nem segítenek, érdemes felkeresni egy bőrgyógyászt, aki segíthet más módszerekkel is a striák csökkentésében, mint például lézeres kezelések vagy a retinol tartalmú krémek.


Fontos megjegyezni, hogy a striák nem okoznak egészségügyi problémát, és hogy számos embernek van striája. Az egészséges életmódra és a bőrápolásra összpontosítva azonban csökkenthetjük a striák megjelenését, és javíthatjuk a bőr állapotát.

2023. márc. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!