Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az Aldis ( Abbot & broome...

Az Aldis ( Abbot & broome márka) szaunaolajokat lehet használni fürdővízbe / kádba otthon aromaterápiás céllal?

Figyelt kérdés

Vettem 4 üveg illóolajat ill. keveréket, de csak kettőn van rajta, hogy 100%-os illóolaj.

Szaunaolajként van forgalomba, de rajta van, hogy wellnessezéshz is alkalmas.

A magyar szöveg rajta viszont albizonytalanít, mindenféle irritációról, allergizáló hatásáról ír.

Gondolom, ha szaunában, belégzés használhatom, akkor a fürdővizembebis tehetek belőle itthon?

Köszönöm, ha segítetek!



2023. márc. 29. 14:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Esetleg masszázsok is felhasználhatom?

Köszönöm előre a válaszokat.

2023. márc. 29. 14:36
 2/11 A kérdező kommentje:
# masszázshoz
2023. márc. 29. 14:36
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha szaunába ajánlották az annyit tesz, hogy egy merőkanálnyi vízhez ajánlott 6-8 csepp, és úgy öntöd a a 90°C-os kövekre.

Ezzel szemben a kádban (ami 40-60 liter) és 35-40°C-on valószínű semmiféle hatást nem fogsz tapasztalni.

2023. márc. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Csak azért gondoltam mert más márkáktól (naturok, aromax) szoktam venni illóolajat, és arimaterápiás, gyógyító céllal szoktam a fürdővizembe tenni, pl ízületi, izomfájdalom, légzéskönnyítés, egyebek. Ezért lenne fontos, hogy vajon használhatom e ezeket is így.
2023. márc. 29. 14:40
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Általában akkor irritáló, stb, ha egyenesen a bőrödre kennéd. Vízbe rakhatod.
2023. márc. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod!
2023. márc. 29. 15:07
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden illóolaj irritál, és allergizálhat, ha nem jól használod, pl töményen, közvetlenül bőrre. Ezért kell ráírniuk.

De legközelebb inkább csak olyat vegyél, ami 100%-os.

2023. márc. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon szépen köszönöm. Olyat szoktam venni, de ma nagyon megörültem, ahogy az Aldiban megláttam, volt benne eukaliptusz is, meg levendula, fenyő és annyira jó árban volt, hogy az apró magyar nyelvű írást csak itthon tudtam elolvasni.

Köszönöm a tanácsot is !

2023. márc. 29. 15:14
 9/11 anonim ***** válasza:
44%
Ha jó árban van, az mindig legyen gyanús :) párologtatóba elmegy, én bőrre (hordozó olajjal), vagy kádba nem tenném.
2023. márc. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi. Azt sem, amelyiknek 100%-os jelzése van?

Alighanem hígabb, mint más olajok, kipróbáltam a párologtatóban, gondolom valamilyen hordozóanyaggal, vagy lehet, oldószerrel, nem tudom. Nagyon gyorsan párolog, ezért talán alkohollal van oldva.

Akkor ugye inkább ne kockáztassak?

2023. márc. 29. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!