Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Dupla tisztításhoz melyik a...

Dupla tisztításhoz melyik a jobb? Micellás víz vagy olajos lemosó?

Figyelt kérdés
Hallottam a dupla tisztításról, hogy egy olaj bázisú meg egy víz alapú lemosót kell használni. Hallottam hogy olaj alapunak jo a micellás víz és az olajos lemosók, balzsamok is. És hogy utána kell a vízes alapú, én pl a belea-ra gondoltam. De szerintetek melyik a jobb olajos lemosónak? És miért?

2023. ápr. 2. 13:49
 1/2 anonim ***** válasza:
71%

Ez így jó, ahogy leírtad.

A micellás víz feloldja a sminket, utána bármilyen géles, habzó vizes lemosó eltávolítja a micellákkal feloldott mázgát az arcról.

De ennek inkább akkor van értelme, ha alapozót, korrektort, púdert is használsz. Ugye az olajos sminkeket az olajos leoldó oldja a legjobban.

Ha az arcodat nem sminkeled, elég az egylépcsős vizes tisztítás. Illetve szemfestéklemosó, ha a szemedet igen.

2023. ápr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az olajos lemosó nem csak a sminket oldja jobban és kíméletesebben, hanem aa bőrön lévő faggyút és a fényvédőt is. De a te döntésed melyiket használod: micellás víz vagy olajos lemosó.
2023. ápr. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!