Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Vörös hajszín elérése: nagyon...

Vörös hajszín elérése: nagyon más lenne az eredmény a kétféle festési mód között?

Figyelt kérdés

Az egyik lehetőség, hogy befesteném a hajam egy barna színmélységű (pont előtti szám) és mahagóni árnyalatú (pont utáni szám) festékkel.


A másik, hogy két különböző színű festéket vennék, egy barnát és egy mahagóni színűt, és ezeket keverném össze valamilyen arányban (barnából többet, vörösből keveset). Így nem csak a fénye lenne vörös, mint az első esetben, hanem "teltebb" lenne a szín?



2023. ápr. 18. 08:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a második lehetőséget nem javaslom, ezzel azt érheted el hogy meglepi hajszíned lesz (vagy is ki tudja milyen szín lesz az eredmény).

Milyen most a hajad egyébként?

Neked most az a célod, hogy inkább barnás legyen, enyhe mahagóni árnyalattal? Nem igazán értem.

2023. ápr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%

Azt csinálsz amit akarsz, de ha elfogadást egy javaslatot, inkább nem vörösre fested...


A festett vörös sose lesz olyan szép és különleges, mint az eredeti vörös. Még ha egészen jól sikerül is, egy minimálisan pici lenövés is annyira kiábrándítóan randa tud lenni. Na meg ott van mellette az alany eredeti színű szemöldöke, ami főleg akkor britális, ha sötétbarna vagy fekete...


Ha egy élettel teli barna színt választasz, az sokkal szebb összhatást etedményezne...


Ja és annyira látszik a festett vörös nőkön, hogy valami nem stimmel náluk, nagyon ki akarnak tűnni, de... Na te tudod...

2023. ápr. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! (Zöldet nyomok mindre.)


"Milyen most a hajad egyébként?


Neked most az a célod, hogy inkább barnás legyen, enyhe mahagóni árnyalattal? Nem igazán értem."


A hajam most festetlen sötétbarna, és van pár ősz szálam. És szeretnék egy olyan barnát elérni, ami meleg tónusú (mert a hamvas az nagyon sápaszt engem), viszont volt már festve régen vöröses árnyalatú barnával (a pont utáni szám volt vöröses), és attól úgy nézett ki a hajam, hogy bizonyos fényeknél sima barnának látszott, viszont ha rásütött a Nap, akkor olyan narancsosan virított a fejem körül egy "glória". :)) És ezt szeretném elkerülni. Szóval ne legyen egy másodlagos színe/fénye/csillogása a hajamnak, csak maga az alapszín legyen egy olyan barna, ami nem sápaszt.

2023. ápr. 18. 11:26
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja, és a natúr (nullás) árnyalattal is sápadt voltam sajnos. Egyszer egy vöröses parókát próbáltam, és azzal élettel telibb lett az arcbőröm. Ezért gondoltam belecsempészni egy minimális vöröset a barnába, ami meleggé teszi. De ha nem jó ötlet, hallgatok a profikra. :)
2023. ápr. 18. 11:33
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg vöröses barna festék van, inkább egy olyat próbálj ki, házilag kevergetni a színeket nem érdemes.
2023. ápr. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor nemes egyszerűséggel egy olyan meleg barnát kell választanód ami tetszik neked.

Lehet az lenne a legjobb ha elmennél fodrászhozz és kiválasztod a számodra legmegfelelőbb színt, amit a fodrászod kikever neked.

Nem javasolt otthon kevergetni két különböző festéket mert:

Egszrészt nem fogod tudni meghatározni az arányokat, ugyanis ezt nem lehet szemmértékre, ezért van a fodrászoknak kis merlegkéjük.

Másrészt a pont utáni számok nem feltétlenül minden festéknél ugyan azt a színt jelentik.

2023. ápr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!