Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen arcápolási rutin...

Milyen arcápolási rutin legyen, ha csóró vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nem igazán tudok kisérletezni, hogy rengeteget kipróbáljak, ezért is kérek segítséget hátha van valami tippetek. Ilyen-olyan nagy márkás szérumokra nincs pénzem sem több és kisebb kiszerelésű de drágább dolgokra sem, még. Viszont ha muszáj tudok bele áldozni csak nem akarok felesleges pénz kidobást. Remélem megértetek, és aki gonoszkodni akar kérem ne itt verje le a negatív érzelmeit.

2023. ápr. 23. 22:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
12%
Hámlasztásra zabpehely+méz+joghurt, vagy szódabikarbóna, esetleg cukor, de azzal is óvatosan, mosni tiszta víz. Ha nem problémás a bőröd, nem kell költségekbe se verd magad.
2023. ápr. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Pattanásos bőröm van. :/
2023. ápr. 24. 06:07
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

1-es, remélem ezeket nem használod magadon és ne biztass ilyenekre másokat.

Kérdező, a pattanás bőrprobléma, de milyen a bőrtípusod? Milyen az egészségi állapotod? Mire vagy allergiás? Rengeteg dolog befolyásolja, mit használj

2023. ápr. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
65%

A pattanásos bőr nem egy bőrtípus. A pattanások eleve a rutin, ápolás hiánya miatt IS kialakulhatnak. Írj nekem privátban ezekkel az adatokkal:

-hány éves vagy? Fiú, lány?

-jelenleg miket használsz reggel, este

-mennyi az összeg, amit rá tudsz fordítani

-sminkelsz-e, ha igen, miket használsz

-arctisztítás után fél órával milyen a bőröd érzete? Húzódik, száraznak érzed, vagy zsíros, olajos tapintású?

-Pár szó az életmódodról. Sulis vagy, dolgozol, magas mértékű stressz van-e az életedben? Sportolsz, iszol, eszel rendesen?

-Tudsz-e valamilyen összetevőről, amire allergiás vagy?

Ezzel foglalkozom, írok neked szivesen egy rutint. Minden árkategóriában, típusban ismerek termékeket.

2023. ápr. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
A bőrtípust írtam a kulcs szavaknál. Egyébként itt is leírom hogy kombinált a bőröm, allergiás egyébként nem vagyok semmire sem, lány vagyok 22 éves összeg kb 10 ezer Ft amit biztosan rá tudok, sminkelni is szoktam alapozó és szempillaspirál vagy esetleg szemceruza még és egy kis székhely púder de ha púder van akkor korrektor is. Sokat stresszelek és az életemben is megvan. Jelenleg munkanélküli vagyok ezért is vagyok még csóró mert van félretett pénzem de nem az egészet szeretném erre elpazarolni (mármint hogy fölöslegesen egy csomó mindent próbálni) túlsúlyos vagyok és jelenleg még tart a fogyásom közel 20 kg-ot leadtam már így vagyok 100 kg, igyekszem egészséges lenni és enni is úgy, mozogni másfél órát szoktam.
2023. ápr. 24. 08:25
 6/20 A kérdező kommentje:
Szemhéj* bocsi ki javít a teló.
2023. ápr. 24. 08:26
 7/20 A kérdező kommentje:
4-es ezek után amiket leírtam szívesen elfogadnám a segítséged. És köszönöm mindenkinek a választ eddig is. :)
2023. ápr. 24. 08:28
 8/20 anonim ***** válasza:
63%

Az a helyzet, hogy mivel sminkelsz is, a kétlépcsős arctisztítás szükséges. Igaz, nem tudom, hogy mennyire tartos, "levakarhatatlan" termékeket használsz, de a szempillaspirál, alapozó leoldásához olajos bázisú sminklemosó szükséges, ami lehet egy micellás víz, ezt akár family marketekben, noname márkák alatt is be tudod szerezni. A dm-ben kapható nagy kiszerelések 1000Ft körül vannak. Ezt le kell mosni egy géles arclemosóval, ebből is van nagyon sokféle, szintén 1000Ft körül tudsz venni. A balea med sensitive gel lemosó 1000Ft körül van. Én most a Garnier hyaluronic aloe lemosóját hasznalok, ez már picit több, 1600Ft körül van. Ezután egy gyengéd hámlasztó szérumot érdemes használni a meglévő pattanásokra, és a továbbiak kialakulására. Nemrég fedeztem fel egy nagyon jó magyar márkát, a Rossmannban kapható Keve szérumok nagyon jók. Szalicilsav 2% szérum, ez 2000Ft-ba kerül.

Elengedhetetlen a fényvédő. A Revox daily shield könnyen felszívódik, nem hagy olajos érzetet. Attól függően, hogy mennyit tartózkodsz kint, akár hidratálókrémbe beépített SPF is jó, de akkor viszont azt a krémet nem tudod éjszakára használni, mert az SPF éjszaka megterheli a bőrt, további pattanások alakulhatnak ki. Így javaslok külön fényvédőt, aztán hidratáló krémzselét. Szintén Balea, Aqua Creme gel, 1000Ft körül.

Tehát.

Kétfázisú sminklemosó, vagy micellás víz 600Ft-1000Ft

Arclemosó zselé: 1000Ft

Szalicilsavas szérum: 2000Ft

Fênyvédő: 3000Ft

Hidratáló krémzselé: 1000Ft

Ez kb. 8000Ft-ra jön ki.

Ha a maradék 2000Ft-ot is rászánod, akkor hyaluronsavas vagy c-vitamin szérumot még tehetsz hozzá. Szintén Keve, 2000Ft.

2023. ápr. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
41%

Kedves egycsaj, ha ezzel foglalkozol miért írsz ilyeneket? Elvileg tudnod kellene, hogy ha a fényvédős arckrémet használ, az nem ad semmi védelmet. Először az alaprutinja legyen meg, ne ajánld neki rögtön a hámlasztót.

Illetve kérdező nem írtad, hogy milyen bőrtípusok kombinálódnak az arcodon, mert nem mindegy mi van kezelve. És sajnos messze nem biztos, hogy mindenből az első lesz jó, ez mindenképpen kísérletezés sok esetben, de ezt senki nem fogja tudni neked megmondani, mi fog beválni, mit fog szeretni a bőröd.

2023. ápr. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Kedves anonim leírtam, ha tudod értelmezed. A stílust meg úgy gondolom, hogy én is megválogattam mindenki felé. Hogy kérlek te is így kezelj!
2023. ápr. 24. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!