Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ajánlott az otthoni hajszőkítés?

Ajánlott az otthoni hajszőkítés?

Figyelt kérdés

Viszonylag sötét hajam van, amit a hajfesték elég nehezen akar megfogni. Most sikerült találnunk egy kellemes vörös, rezes árnyalatot, ami rendesen meglátszik, viszont szeretnék egyszer (a közel jövőben) csíkokat a hajamba. Más színűt. Esetleg az alap színen is változtatnék. És mivel más szín nemigen fogja meg, elég nehéz így a döntés.


Olvastam, hogy nem ajánlott otthon, de jobbnak láttam utána érdeklődni személyes tapasztalatoknak. Valamint érdekelne maga a folyamat, hogy szőkítés után mennyi idővel lehet rá festeni meg hogy hogyan zajlik ez az egész.

Hogy esetleg lehet-e otthon is végezni ezt a műveletet és ha igen, akkor hogyan.

Bár érzem a vége úgyis a fodrász lesz.



2023. ápr. 28. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgyis tudod a választ. Nem, egyáltalán nem ajánlott. Katasztrofális eredménye is lehet (csibesárga leszel, leégeted a hajad, stb.). Bízd inkább fodrászra. Max ha már csak a lenövést kell szőkíteni, esetleg az megoldható otthon.
2023. ápr. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én csináltam itthon szokitest(sok éves hajfestos multam van).

Viszont alapvetően is érdekel a téma, de mielőtt belevagtam még jobban utana olvastam a kémiai hátterének, oktató anyagokat kerestem stb, szóval nem csak úgy beestem a boltba és vettem valamit.

Technikai kivitelezéshez meg YouTubeon néztem videókat.


Nekem sikerült már otthon magamnak szép balayage-t csinálni meg fodrász is rontotta el úgy, hogy totál 💩-rá tört a hajam.


Én egyébként már nem festem a hajam rendszeresen. Max egy evben egyszer nyár végén, hogy a vörös pigmenteket eltakarjam és egységesebb legyen a szín.


A te eseteddel az a baj, hogy egy sötét hajat nem lehet szépen felvilágosítani. Ilyen felmosorongy szerű szalma színe lesz. A sima festést ledobja pár mosás után és sargul-vorosodik.

Ha meg extrán vörösre van festve azt még a fodraszoknak is nehéz eltuntetni.

2023. ápr. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem ajánlott de nem is lehetetlen. Azért kellő körültekintéssel meg lehet csinálni, én is házilag lettem szőke. Semmi baja nem lett a vekonyszálú hajamnak. Óvatosan kell, előtte lehető legtöbbet utána járni
2023. ápr. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!