Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Megoldás ilyen esetben?

Megoldás ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Iszonyúan sok faggyút termel a szervezetem. A hajam (fejbőröm), az arcom, a nyakam, hátam és mellkasom is zsíros, ezáltal nem csak NAPONTA kell hajat mosnom (nem vicc), hanem gyulladt pattanásszerű gumók is kialakulnak a bőrömön. A hátam, az arcom a legdurvább ilyen szempontból. A hajamból csavarni lehet 1 nap után a zsírt kb.

Elmúltam 30, de nem múlik el a probléma. Szedtem fogamzásgátlót, szedtem kimondottam túlzott faggyútermelésre felírt gyógyszert (Rouccotan), de ezek nélkül semmi. Amég szedem valamelyiket addig oké, de amúgy nem tudom abbahagyni. Ha abbahagyom kb. 2 hónap múlva visszajön minden, ahogy most is történt.

Voltam már mindenféle orvosnál. Endokrinológusnál, nőgyógyásznál, bőrgyógyásznál is. Semmi durva eltérést nem találtak. Van még valaki, aki szintén ezzel szenved és nem tini? Másnak mi a megoldás?

Én már megőrülök ettől. Borzasztó igénytelennek érzem magam. A bőröm hányinger, a hajam is és semmit nem tudok tenni. Hajat még csak mosok naponta, de a bőrömet az alapozó se fedi le. Nem változik semmitől a helyzet, kivéve ha gyógyszert szedek, de ugye azt meg nem lehet mindig pl. ha gyereket akarok majd egyszer, akkor is abba kell hagynom a gyógyszereket.



2023. máj. 3. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem próbálkozz a gyógynövényekkel!

Tavasz van, a legtöbb most ingyen elérhető. Külsőleg és belsőleg is alkalmazható, de a helyedben megkeresnék egy ayurveda terapeutát. Ők ebben biztosan tudnak használható tanácsot adni.

Én az orvosokban egyáltalán nem bízom, mindenre csak egy életen át szedendő gyógyszert, kemikáliát tudnak adni. Mindig van más megoldás!

2023. máj. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%
Ne hasznald a növényeket a 4. Valami mlm és aki rad akar sózni valamit jó pénzért. Gyógyszert mell beszedni meg orvos kell azok segítenek. Növények az állatokba valók
2023. máj. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Habár az 1-es válaszoló kissé nyersen fogalmazta meg, de ez tényleg orvos kompetencia, itt sajnos hiába kérdezel ilyet, mert használható választ nem fogsz kapni. Valami baj van a szervezetedben, csak eddig nem volt olyan orvos aki rájött volna. Inkább keress másikat, és ne hagyd annyiban. Lehet az étkezést is át kell gondolni, nem tudom a laborvizsgálat mire terjedt ki, mert lehet nem néztek meg mindent ami fontos lehet ebből a szempontból
2023. máj. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ajánlanék egy allergia vagy inkább intolerancia vizsgálatot és az alapján étrend váltást, fehérjében dúsan, csodákat tud tenni egy 3-6 hónap alatt.


Plusz edzés és szauna ha megteheted sokat segíthet :)

2023. máj. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!